reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zerowka-szkola Czy Przedszkole?

Dołączył(a)
9 Marzec 2008
Postów
3
  • Czesc. Nadszedl czas zeby zapisac dziecko do zerowki.Stoje przed problemem czy wybrac szkole czy przedszkole? Moze ktos pomoze mi podjac decyzje,bo naprawde nie wiem co lepsze. Do tej pory Mikolaj siedzial w domu z powodu alergii na kurz,pyl,roztocza i plesnie. Ale teraz juz nie ma tulmaczenia tylko nadszedl czas nauki,tylko gdzie?
 
reklama
  • Czesc. Nadszedl czas zeby zapisac dziecko do zerowki.Stoje przed problemem czy wybrac szkole czy przedszkole? Moze ktos pomoze mi podjac decyzje,bo naprawde nie wiem co lepsze. Do tej pory Mikolaj siedzial w domu z powodu alergii na kurz,pyl,roztocza i plesnie. Ale teraz juz nie ma tulmaczenia tylko nadszedl czas nauki,tylko gdzie?
witam! tez miałam taki problem,i nie wiedziałam na co się zdecydować. Ale po rozmowach z przyjaciółkami i po przeczytaniu odpowiednich artykułów wybrałam zerówkę w przedszkolu. Jednak szkoła jednoznacznie kojarzy się z nauką z ostrzejszą dyscypliną , a sześciolatek to jeszcze jednak male dziecko. Uwierz mi przedszkole kojarzy się z beztroską i zabawą. Na szkołe nadejdzie odpowiedni czas. Moja starsza córka obecnie ma 16 lat i od pierwszej klasy jest uczennicą wzorową, mam teraz córeczkę 4 letnią i z pewnością wybiorę dla niej zerówkę w przedszkolu. Pozdrawiam:)
 
Mój syn ma obecnie 5,5 roku. Jako pięciolatek poszedł do szkoły (mieszkamy w Irlandii i tu pięciolatki rozpoczynają szkołę obowiązkowo). Uwielbia chodzic do szkoły. Dzieci uczą się czytać i pisać, ale jednocześnie mają w klasie piaskownicę i wychodzą na dwór na godzinę. Szkoła trwa od 9.30 do 14.00.
Agnieszka - może znajdziesz mu szkołę, która oferuje nie tylko ławki do siedzenia, ale i zabawy???
Podjęcie decyzji moim zdaniem zależy też od temperamentu dziecka i od jego emocjonalności.
Kajetan po szkole lata po dworze, kopie piłkę, jeździ rowerem i wcale nie odnoszę wrażenia, że odbieramy mu z mężem dzieciństwo, bo sama szkoła nie decyduje o tym ile trwa dzieciństwo. Mam nadzieję, że dzieciństwo mojego syna będzie trwało przynajmniej do przysłowiowej osiemnastki:))
 
zgadzam się z Anaklim!! mój syn od września też już pójdzie do szkoły. tutaj w kanadzie też dzieci zaczynają wcześnie (5 latki). ale zarówno naukę mają także gry i zabawy. nie jest tak źle. od czerwca będziemy sobie przychodzić na takie dni otwarte szkoly (aby mały się przystosował). szkoła trwa od 10 do 15. (dodatkowe godziny są dla dzieci które zapisały się na lekcje dodatkowe). myślę że nie będzxie tak źle. w domu już pomalutku w formie zabaw piszemy sobie literki, rysujemy, czytamy. i nie sądzę żebyśmy odbierali mu dzieciństwo.
 
mój synek też od września chodzi do szkolnej grupy 5-cio latków połączonej z zerówka...i muszę przyznać ze to była bardzo trafna decyzja,synek jest zadowolony,ze chodzi do szkoły :-).Nie zgodzę sie z tym,ze szkolna zerówka inaczej kojarzy sie dziecku..wcale nie jest to rygorystyczna klasa gdzie dzieci siedzą w ławkach...jest zabawa,nauka pisania i czytania w formie identycznej jak w przedszkolu;-)!!dużo nauki poprzez zabawę!!a dzieciaczki przy okazji przyzwyczajają sie do kolegów z którymi pójdą w dalsza drogę szkolna!!zawsze to raźniej:-).
Polecam:-D
 
Moja córcia za chwilke skończy 5 lat, już drugi rok chodzi do przedszkola, nie jestem przeciwniczką zerówki w szkole, ale zastanawiam sie czy w moim przypadku posłać dziecko do szkoły (sporo mniej to kosztuje) czy lepiej zostawić jak jest?
 
Ania - a czy Twoja córka dobrze czuje się w swojej grupie?
Bo widzisz, mi się wydaje, ze jeśli dziecko dobrze czuje się się w grupie do której się przyzwyczaiło nie ma sensu odrywać go od niej na siłę. Twwoja córcia prawdopodobnie z większością dzieci, z którymi chodzi do przedszkola pójdzie do szkoły, taka naturalna kolej rzeczy zapewni jej poczucie bezpieczeństwa.
Znowu z drugiej strony dzieci łatwo się aklimatyzują, pod warunkiem, że tego chcą.
Wybory są zawsze trudne, ale Ty najlepiej znasz swoje dziecko i na pewno podejmiesz słuszną decyzję. Takie jest moje zdanie!
 
:-)Dziękuje za podpowiedz, myśle, że zostanie tam gdzie jest, trudno, jak sie ma dzieci to trzeba sie liczyć z kosztami, bo bardzo dobrze czuje sie w swojej grupie i nie będę jej odrywać, niech to idzie naturalnym trybem
 
Ja mieszkam w Holandii i tutaj juz czterolatki ida do szkoly.Jednak nie porownujmy szkoly polskiej z tymi zagranicznymi,bo to nie ma wiekszego sensu.
Ja jestem za przedszkolem,dobrze przygotuje malca do szkoly,bedzie uczeszczal do niej przez najblizsze lata,wiec jeszcze niech ma troszke luzu.;-)
 
reklama
od września mój synek również idzie do zerówki. myślałam o tej w szkole ale ostatecznie zdecydowałam się na tą w przedszkolu...
moge go odbierać dopiero o 17 i ważne dla mnie jest to, że po zajęciach nie będzie musiał siedzieć w świetlicy razem z dużo starszymi dziećmi
nie wiem jak uczą czytania i pisania w przedszkolu ale my i tak już sie uczymy tego w domu i młody całkiem ok obie radzi :tak:
 
Do góry