reklama

Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez As 76, 2 Luty 2011.

1. As 76

As 76 truskawkowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam .
    Jestem mamą 8 letniego Kubusia ,który ma Zespół Aspergera.
    Chciałabym nawiązać kontakt z rodzicami mającymi dzieci z podobnymi problemami.:baffled:
    Myślę ,że warto wymienić się doświadczeniem własnym i radami terapeutów.;-)
    Jak wiecie ,każde dziecko jest inne ,ale niektóre sposoby są wręcz ponadczasowe i działają na wiele dzieciaków.:tak:
    Zapraszam do dyskusji.:-):-)

2. siunka

siunka Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam jestem mama Patryka u syna stwierdzono całościowe zaburzenia rozwojowe autyzm, chętnie porozmawiam wymienie sie poglądami a czasami wesprze dobrym słowem że nie jesteśmy same i inni maja takie problemy. Dziekuje Anetko za założenie wątku

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Najlepsze odpowiedzi:
    29
    U mojego Maksa jedni lekarze stwierdzali ZA,inni nie.Powiem Wam,ze cała podstawówka i gimnazjum to była droga przez mękę,z indywidualnym nauczaniem włącznie.Teraz znalazłam mu liceum,niestety,aż w W-wie,ale tam wreszcie moje dziecko rozkwitło tak,jak na to zasługuje:).Trzymajcie się,Mamy.

5. As 76

As 76 truskawkowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj.
    Nasze dzieci są wyjątkowe i dlatego je wszyscy pamiętają ;-):-):-)
    Do jakiej szkoły chodzi Twój Maks?
    Mieszkam niedaleko Wa-wy i na pewno młody też będzie dojeżdżał tam do szkoły.
    Tam jeszcze trochę czasu na wybór ,ale lepiej wiedzieć wcześniej.;-):-):-)
    Podobno jest jakieś rewelacyjne liceum w Aninie.
    Wiesz coś na ten temat :confused::confused:

Mój młody chodzi do normalnej powszechnej szkoły ,ale załatwiłam mu tam klasę integracyjną .Dodatkowo mam asystentkę dla niego ,która chodzi z nim na wszystkie lekcje. Spokojnie dajemy radę. ;-):-):-)

6. siunka

siunka Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witaj Anetko a ja byłam dzis dowiadywać sie o tego asystenta dla patryka - porażka jednym słowem, totalna spychologia nikt o niczym nie słyszał, albo tekst "u nas nie prowadzi sie takiego projektu" :( :( i co tu zrobić
    byłam w PEFRON ie o dofinansowanie i wziełam wniosek.
    pozdrawiam

7. Jadran

Jadran Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam drogie mamy.
    Jedna z Was napisała tu,że Wasze dzieci są wyjątkowe i dlatego każdy je pamięta.
    Muszę przyznać Wam rację.
    Moje dziecko nie jest chore ale często spotykam na placu zabaw lub na pobliskiej górce zimą tatę z chłopcem chorującym na ZA.
    Przyznam,że zwyczajnie boję się tego dziecka,uderzył w twarz moją córkę i raz ją popchnął z górki.Córka miała spuchniętą twarz i wykręcony palec u ręki. Jego ojciec wyjaśnił mi,że dziecko ma ZA i ,że takie ataki agresji się u niego zdarzają.
    Tato sobie z synkiem zwyczajnie nie radzi.Widziałam jak chłopiec( ma około 10 lat) wisiał na płocie i wył a ojciec próbował go zabrać do domu.
    Widzę jak na górce ten chłopiec rzuca sankami nie patrząc na małe dzieci które akurat się bawią w okolicy.
    Gdy przychodzi ten chłopaczek zabieram moją córkę bo dla niej to już koniec zabawy.
    Widziałam też,że chłopiec popycha dorosłych,potrafi też uderzyć.
    Rozumiem,że jest chory,zastanawiam się tylko dlaczego moja córka ma z tego powodu wracać pobita do domu.
    Nie mam pojęcia jak temu zaradzić.To dziecko jest po prostu niebezpieczne.

8. As 76

As 76 truskawkowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jadran nie pisałam pod kątem negatywnym o swoim synu ,tylko ,że on jest wyjątkowy dlatego ,że taki właśnie jest oryginalny w swoich zachowaniach,postępowaniach czy rozumowania świata.
    Ja dla bezpieczeństwa swojego ,własnego dziecka i otoczenia właśnie mam asystentkę .
    Pozostały czas spędza ze mną lub z terapeutami.:tak:
    Nie wyobrażam sobie sytuacji o której piszesz ,bo u nas takich sytuacji po prostu nie ma .:no:
    Czasami zdarzają się chwile słabości czyli napady złości i odreagowanie ,ale po to jest opiekun ,żeby nad tym zapanował.
    Obawiam się ,że ten chłopiec jest nieprawidłowo prowadzony przez rodziców i dlatego jest taki problem z agresją .:baffled::baffled:
    W naszym przypadku agresja została w zeszłym tygodniu całkowicie wykreślona z zeszytu obserwacji ,więc uważam to za mega sukces całego zespołu pracującego z małym ,ale przede wszystkim mojego dziecka.
    W przypadku agresji to trzeba dziecko bardzo wnikliwie obserwować i przewidywać jak się zachowa.
    To zadaniem rodzica jest przeciwdziałać aktom agresji ,by możliwa była socjalizacja dziecka z dysfunkcjami ze zdrowymi dziećmi.
    Jasne ,że nie przewidzimy wszystkiego ,bo i u nas wpadki się zdarzały :zawstydzona/y::zawstydzona/y:,jednak po kilku takich nieprawidłowych zachowaniach wiemy już co powoduje złość u naszego malucha.Jeśli zapobiegniemy w porę to do przemocy nie dojdzie.
    W takiej sytuacji dziecko trzeba przekierować ...
    No to się powymądrzałam....:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:;-);-):-):-):-):-)

9. As 76

As 76 truskawkowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Asiu znalazłam chwilkę to odpisuję.
    I to dobry krok .:tak:;-):-):-)
    Jak wzięłaś wniosek to masz krok do przodu.
    Wypełnij,złóż i czekaj na przyznanie dofinansowania.;-):-):-)
    Do wniosku możesz dołożyć dokumenty potwierdzające chorobę małego i rachunki jakie masz związane z jego terapię.
    Wystąp też o przyznanie legitymacji dziecka niepełnosprawnego jak nie masz ,to też Wam pomoże ,bo jest wiele ulg na legitymację.:tak:
    Jak Ci nie przyznają to napiszemy pismo odwoławcze i muszą przyznać. ;-):-):-):-)

10. reklama
  11. happybeti

happybeti show must go on...

Najlepsze odpowiedzi:
    29
    Maks świetnie się "zadomowił" w Szkolnym Ośrodku Socjoterapii,słynnym Warszawskim SOSie.Tam nauczyciele podkreślają jego mocne strony(informatyka i programowanie),kazdy wychowawca jest jednoczesnie terapeutą.W klasie jest prymusem i,co najważniejsze,chce wreszcie skończyć szkołę i iść na studia,bo do tej pory odgrażał się,ze jak skończy 18 lat,to rzuca szkołę.I wreszcie ma kolegów - rówiesników.Wiec u nas -same plusy,choc tak daleko ode mnie,bo ja z zachodniopomorskiego...:(.Ale przynajmniej wiem,że mój "niezrozumiany geniusz" ma jakąś przyszłość przed sobą...

12. As 76

As 76 truskawkowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Powiem Ci szczerze,że za konkretnymi szkołami się jeszcze nie rozglądałam ,bo na to mamy czas.
    Mój też mały "geniusz" uzdolniony matematycznie i informatycznie do tego uwielbia przyrodę .:tak:
    Jest w 9 najlepszych dzieci w klasie ,więc naprawdę jestem z niego dumna .:tak::-):-)
    Więcej o nas znajdziesz na blogu rodzinnym.
    Adres do bloga jest w moim podpisie.

Poleć forum