reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm

no bo wiesz Rubi czesto dzieci autystyczne mają nie tolerancje glutenu a to czasem przebiega bezobjawowo moga byc biegunki ale takze zaparcia...moze chudnąc a takze przybrac nie myslalas zeby przebadac w tym kierunku?pozdrawiam
 
reklama
podbijam ;-)

Basia ;-) co u Was? jak mały w przedszkolu?

Jasiek idzie jutro do szkoły...razem idziemy ;-) ja chyba dygam...wyprasowałam już 2 koszule...ale Jasiek nie chce jeszcze wybierać którą weźmie :-D póki co ekscytuje się Wróżką Zębuszką która ma mu coś w nocy przynieść bo mu górna dwójka wypadła :-D

mam nadzieję, że moje nerwy są niepotrzebne ;-) a Jasiek sobie poradzi :tak:
 
och Rubi ciezkie tygodnie nastaly 2 tygodnie siedzialam razem z Szymonem owszem robil postepy bo w drugim tygodniu nawet juz troche przemieszczal sie z panią ale mnie musial miec na oku...dyrektorka doszla do wniosku ze tak nie moze byc i muszą go odseparowac odemnie no i wpiatek kazali mi wyjsc na 30 min i stalam pod przedszkolem i slyszalam jak przerazliwie krzyczy :-(po 5 mialam ochote wejsc i podziekowac bardzo ale poczekalam te 30 min co do minuty jakos dalam rade gdy wrocilam pani siedziala pod drzwiami i trzymala drzwi zeby nie uciekl a on stal pod drzwiami i byl caly splakany jak mnie zobaczyl wpadl w jeszcze wiekszą histerie 10 min nic nie mowil po wyjsciu z przedszkola...w poniedzialek niby bylo ciut lepiej na poczatrku krzyczal a potem juz plakal po cichu usiadl pani na kolana ale z pod drzwi sie jeszcze nie przesuneli byl 50 min...dzis wogole nie byl bo mielismy spotkanie z pediatrą z konradem i u szymona byla logopeda na wizycie domowej...
u konrada za to cos tam sie posuwamy w zeszlym tygodniu mial rozne wizyty w szkole 2 logopedow i ludzi z wsparcia dzieci 2 jezycznych i ma dostac pomoc w szkole do tego logopedka dzis mowila ze bedą go diagnozowac w kierunku ASD ze niby szkola tez widzi problem spoleczny tylko ze nigdy z nami na ten temat nie chcieli rozmawiac jak pytalismy sie w zeszlym roku o konrada zawsze bylo ze ok ale naszczescie Pani sie zmienila bo konrad poszedl do klasy laczonej p3-4-5 i teraz jest duzo lepiej takze i my mamy lepsza wspolprace ze szkołą...
uffff...ale sie rozpisalam a jak tam u Was jak w szkole?
 
Bry ;-) no i pierwszy tydzień szkoły za nami ;-)
jest dobrze ;-)
nawet bardzo dobrze ;-)
we wtorek odbierając Jasia zastałam go na zabawie z 2 chłopcami :szok:
Panie (wychowawczyni, pedagog i psycholog) już sobie na temat Jasia rozmawiały ;-) dostaliśmy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego...6 stron...piękne jest ;-) Jeśli szkoła będzie realizowała zalecenia to Jasiek będzie jak pączek w maśle
wink2.gif

no i sprzedam Wam fragment z diagnozy...tekst Jasia którego nie znałam... przypominam że chłop ma 7 lat
wink2.gif

"Czasami sposób w jaki zgłasza trudności jest zabawny, biorąc pod uwagę jego wiek: 'Wyleciało mi z pamięci Pani pytanie, czy jest szansa że je Pani powtórzy?'"
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif


no i takie teksty lejące miód na serce matki: "Sprawność myślenia dziecka znacząco wyrasta ponad oczekiwania dla wieku - jego możliwości intelektualne kształtują się na poziomie wysokim. Nie ma słabego punktu w obszarze procesów myślowych"

w sumie dopiero wczoraj przez przypadek dowiedziałam się, że synek zarobił już pierwszą piątkę ale zapomniał się pochwalić
laugh.gif
 
Rubi super ze wszystko sie fajnie uklada oby tak dalej:tak:
u nas tez powoli do przodu wkoncu doczekalam sie czegokolwiek z Konradem wprawdzie do diagnozy jeszcze troche ale juz mamy pierwszy raport cos w rodzaju logopedyczno -psychologicznego no i wkoncu ktos widzi problem ,wkoncu nie jestem matką wariatką...jest napisane ze konrad ma problemy z komunikacją i spoleczny ze bedzie diagnozowany w kierunku ASD i ze ma dostac pomoc w szkole a takze nauczyciele mają byc przeszkoleni jak pracowac z konradem takze wkoncu cos...
u nas otatnio bylo haslo ze zachowuje sie jak przemądra:-D a wogole to brzydkie rzeczy są ładne...takze jak dzis zaliczysmy fryzjera(jakos poszlo)to musialam powiedziec ale brzydko wyglądasz bo gdybym mu powiedziala ze ladnie to juz bylyby nerw a tak sie rechotał:-D

Szymon tez ciut do przodu narazie jest w przedszkolu godzine ale placze juz przy rozstaniu i jak wroce z powrotem to chyba z zalu:szok: takze jest coraz lepiej wprawdzie jego Pani narazie pelni role asystenta no ale zobaczymy co bedzie dalej w grupie szymona i tak jest tylko 5 dzieci razem z nim:tak:
 
heloł ;-)
co tu taka cisza? wsio OK?
Basia ;-) jak tam u Twoich chłopaków? u nas w sumie OK ;-)
Jasiek chętnie chodzi do szkoły, przynosi piątki, z których więcej radochy ma mama niż synek :-D
no i w piątek pochwaliła nas pani doktor z poradni metabolicznej ;-) i mama też dostała swoją piątkę ;-) za jadłospis Jaśka ;-) Jasiu schudł 3 kg i urósł o 2cm... ponoć idealny spadek wagi ma ;-)

teraz Wy piszcie co u Was ;-)
 
Hej
Super ze u Was ok:-)
U nas tez jakos powoli...w tym roku u Konrada juz troche lepiej w szkole bo juz zdaja sobie sprawe z tego ze konrad jednak nie jest zwyklym dzieckiem a ja nie nadgorliwą matką polką;-)
Szymon chodzi juz na 2 h do przedszkola ale łatwo nie jest u niego duzy problem spoleczny...wczoraj bylismy u pediatry ktora miala go kierowac na diagnoze ale jak zwykle burdel w papierach no i nie dostala raportow ktore powinna dostac pani dr no i ma zwiazane rece ...dopoki nie dostanie tych raportow to nic nie zrobi a jak dostanie od logopedy i z przedszkola i oni potwierdza ze powoinno sie szymona diagnozowac to zaraz bedzie go kierowac na diagnoze ale u nas sie na wszystko czeka i pewnie nastepny rok nam zleci....na tą wizyte czekalismy 9 mies zobaczymy co bedzie do wakacji jak za wiele nie uzyskamy to bede diagnoze w PL robic....ach nie chcemi sie nawet o tym pisac bo cisnienie mi sie podnosi zaraz:angry:
 
Rubi co tam u Was?
My zaczelismy wkoncu diagnozowanie Konrada hurrrrraaaaaa sama w to jeszcze nie moge uwierzyc:-Dale wkoncu sie doczekałam...narazie jeste po pierwszym spotkaniu -wywiadzie ,jeszcze maja byc chyba 2 takie spotkania narazie bez konrada pozniej logopedka specjalizujaca sie z ASD jeszcze niewiem ile to bedzie trwalo ale wazne ze sie zaczeło...
U szymona w sumie bz jakos tam pogodzil sie z losem ze musi chodzic do przedszkola:-D
pozdrawiam
 
Basia ;-) my akurat dzisiaj i jutro śmigamy na diagnozę - tym razem funkcjonalną ;-) trochę nam się termin przesunął bo Jasiek był chory :-(
poza tym szkoła... narzeka trochę że dzieci mu dokuczają i już to pani zgłosiłam... bo do końca nie wiem czy faktycznie ktoś go bije czy Jasiek sprawę wyolbrzymia... w końcu inne dzieci nie twierdzą, że rodzic je torturuje jak pisać literki każe :-D a Jasiek tak właśnie mówi :tak: nienawidzi pisania... szczególnie literek :-( a jak już ma 2 literki razem napisać to jest przerażony :-( niby nie umie łączyć... ale pisze dość ładnie, choć bardzo pooooooowooooooli :-(
 
reklama
Rubi i jak diagnozowanie?Konrad tez wieczny problem z pisaniem chociaz tu juz jest w 3 klasie ale tez coraz bardziej narzeka ze zadlugo w szkole ze ma ochote z niej wyjsc podczas zajec...ale on rzeczywiscie jest dlugo bo od 9 -15 mają zajecia wiec nie dziwie sie mu ze go to męczy....no ale zobaczymy moze w przyszlym roku zmieni szkole z masowej na taką specjalną tak sugerowala nam nasza health visitors mowila ze bedzie rozmawiac w tej sprawie z innymi ludzmi zajmującymi sie konradem i zobaczymy co z tego wyniknie...pozdrawiam
 
Do góry