reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm

As, diagnoza jest autyzm wczesnodziecięcy, ale umowa jest taka, że to się może zmienić jeszcze, lekarz psychiatra mówił ostatnio, że już nie ma diagnozy autyzm atypowy a na ZA jest jeszcze za mała:eek: dlatego dla potrzeb orzeczenia i rehabilitacji mamy autyzm.
Mamy jeszcze do wykluczenia choroby genetyczne...
Jak zwał, tak zwał problem jest i trzeba pracować, Misia jest bardzo bystra, szybko się uczy, niestety nie współpracuje tzn nic nie robi na polecenie, tylko sama z siebie. Jak ogląda sama książeczkę to nazywa wszystkie domowe zwierzątka i ich odgłosy a jak ją pytam jak robi kot, to nie mówi, odwraca się i odchodzi.
Nie mówi "daj" ani nie pokazuje palcem, jak chce coś to ciągnie mnie za rękę. Kompletnie ignoruje resztę rodziny i inne dzieci. Natomiast bardzo lubi muzykę i jak ktoś jej śpiewa to może liczyć na zaintersowanie:-)
Pracuję z nią sama w domu, mamy prywatnie logopede raz w tyg i to tyle, bo na miejsce w stowarzyszeniu dla autystów musimy czekać do czerwca, innych miejsc na naszym "dzikim zachodzie" nie ma:no:
Muszę poczytać o tych Waszych metodach, bo nimi się chyba pracuje samemu?
 
reklama
Mój pracuje dokładnie odwrotnie: wykonuje polecenia ale pozostawiony sam sobie będzie siedział i patrzył w przestrzeń.
 
Mam synka Kubusia, lat 8, z ZA . W tej chwili funkcjonuje bardzo dobrze, świetnie się uczy i chodzi do klasy integracyjnej. Ale kiedyś nie było tak różowo.
Zapraszam na moją strone www.autystycznyogród.pl o ZA i autyźmie. Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji na temat edukacji, terapii, adresy dobrych specjalistów i artykuły naukowe.Pozdrawiam gorąco i życze powodzenia w prowadzeniu synka oraz wiele radości z każdego dnia!
 
Witajcie, :-)
czy jest ktoś z Łodzi lub okolic - szukam kontaktu z rodzicami dziecka z ZA ( ja jestem dopiero na początku drogi ).
Jednak muszę pochwalić się, że na mojego synka terapia panowania nad emocjami - indywidualna i grupowa - działa.
Dużo pomogły wyjazdy terapeutyczne ( Sukces z Warszawy ), na które Kacpra wysyłaliśmy zanim jeszcze, była postawiona diagnoza. Czas trwania wybuchów złości w tym momencie, to ok 10-15 min. ( tak było ostatnio podczas terapii grupowej, gdy Kacper nie wygrał ) , natomiast bywało ok 2 godz. Natomiast to z czym, najgorzej przejść do porządku dziennego,
to inni rodzice w szkole. Wysłaliśmy informację do rodziców, na czym polega problem. W dniu wczorajszym, Kacper złamał
wszystkie zasady w szkole. Powiedział mi, że kolega chodził za nim i mówił: jesteś chory, jesteś chory.:angry:

Pozdrawiam,
 
Witaj aga ;-)

ja we wrzesniu stanę przed dylematem...poinformowac rodzicow innych dzieci ze Jasiek ma ZA czy nie....ehhhh....nawet nie wiem jaka pani nam sie trafi...Jas we wrzesniu ide od I klasy....
 
Szanowni Państwo,
prawidłowa diagnoza i leczenie zaburzeń rozwojowych dziecka to ogromne wyzwanie. Maluchy nie potrafią same powiedzieć, co dokładnie ich boli lub sprawia trudność. Rodzicom, nawet tym najbardziej troskliwym, często ciężko jest samemu stwierdzić, czy dziecko prawidłowo się rozwija – zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dlatego z myślą zarówno o dorosłych jak i dzieciach, 19 maja poznańskie Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Integra-Med bezpłatnie udostępnia swoją Placówkę wszystkim osobom, które zainteresowane są tematem problemów rozwojowych. Podczas Drzwi Otwartych zarówno rodzice, jak i dzieci, będą mieli okazję się przebadać, zasięgnąć opinii i skorzystać z konsultacji szeregu lekarzy specjalistów: psychologa, neurologa, laryngologa, logopedy, audiologa, dietetyka oraz fizjoterapeuty. Dodatkowo, każdy kto tego dnia odwiedzi Integra-Med, poza konsultacją będzie mógł również bezpłatnie zbadać ciśnienie krwi, a także poziom cholesterolu oraz glukozy w organizmie. Specjaliści z dziedziny dietetyki obliczą nasze BMI, czyli prawidłowy wskaźnik masy ciała oraz zbadają poziom tkanki tłuszczowej. Osoby cierpiące z powodu bólów mięśni czy reumatycznych będą mogły także wypróbować terapię światłem Bioptron. Drzwi Otwarte odbędą się w godzinach 9.00-16.00. Każdy pacjent, aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji, proszony jest o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod numerem 61 222 54 39.
Zapraszamy Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Integra-Med
 
Witam!
Jestem mamą 2 chlopcow mieszkamy w Szkocji :-)o ile u mlodszego(ma podejrzenie autyzmu)mamy troche latwiejsza droge jest jeszcze maly i jakos tam pomoc dostajemy tak ze starszym mamy droge przez meke powaznie zastanawiam sie nad diagnoza w Polsce posejrzewam u niego zespol aspergera i tu mam do Was pytanie gdzie polecilybyscie to zrobic chodzi mi o dobry osrodek diagnostyczny zeby mozna to zrobic w miare szybko podczas jednego pobytu w PL.
serdecznie pozdrawiam
 
ja robię diagnozę w Promitis.
Koszt to ok 650-850 zł za pełną diagnozę .
Czas oczekiwania na 1 wizytę u nas wynosił trochę ponad tydzień...
Jestem bardzo zadowolona.:tak::tak:
 
reklama
Dzieki dziewczyny za odpowiedz:-)
no i teraz mam mentlik w glowie bo myslalam o prodeste ale jesli As mowi ze jest zadowolana z promitis to ja wsumie w Polsce mam lepszy dojazd do Wroclawia a tam tez maja swoj oddzial tylko mam pytanie odnosnie tych wizyt ,pierwsza byla szybko a nastepne w jakim odstepie czasowym?no bo ja mieszkam w Szkocji i nie dam rady jezdzic zaluzmy raz na miesiac tylko chcialabym zrobic diagnoze podczas np wyjazdu do PL 2 tygodniowego,orientujecie sie moze czy to jest wogole mozliwe?
 
Do góry