reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm

Hej,
mój syn jest sporo młodszy od Waszych chłopców ale problemy te same.
Staś nie ma problemów z kontaktem z dorosłym, sam na sam. Z dziećmi w grupie nie odnajduje się zupełnie: rysuje albo chodzi dookoła dywanu.
Staś od września ma chodzić na TUS w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jestem tego bardzo ciekawa...

Basia przygotuj się też na pytania dotyczące ciąży i porodu. O to też pytają.
Napisałaś, że twój syn nie lubi dotyku. Przez to już przeszliśmy. Pomagają masaże - my stosujemy masaż uciskowy i masowanie różnymi fakturami i naprawdę fajnie działa. Polecam takie małe kolczaste piłeczki :)
 
reklama
Na nadwrażliwości fajne jest też robienie z dziecka kanapki lub zawijanie w kołdrę czy gruby koc w naleśnika.
Dzieci to uwielbiają.
Dzieci ,które skaczą po meblach i kręcą się w kółko lub są mega ruchliwe - potrzebują bodźców tego typu na wyciszenie.
Dobrze też robi masaż Wilbargera i kompensacja stawów.;-)
Do tego można dorzucić bujanie i balansowanie na piłce rehabilitacyjnej ,dociskanie piłką do podłoża lub ściany ,wiszenie na drążku ,skakanie na trampolinie ,ściskanie piłek sensorycznych,chodzenie po kamieniach sensorycznych i mamy za niewielkie pieniądze salę do domowej integracji sensorycznej ;-)

A jak ktoś ma dużo miejsca w domu to można zrobić w łatwy i tani sposób własny składany basen z piłkami :-D:-D:-D

Jak coś to pytajcie... ;-):-):-)

W mojej fundacji dzieci z orzeczeniem mają wszystkie zajęcia za darmo.:tak::tak::tak:
Nasz projekt obejmuje neurologopedę,psychologa,zajęcia SI,dogoterapię,muzykoterapię,arteterapię, zajęcia kompensacyjno-wyrównawcze i rehabilitację.
Wszyscy rodzice są przeszczęśliwi,bo wiadomo jakie to koszty....
A my terapeuci mamy satysfakcję ,że można chociaż kilku dzieciaczkom pomóc i rodziców na to stać ,bo tylko czas muszą poświęcić ,aby dziecko przyprowadzić.;-)
 
Ostatnia edycja:
As, jaka to fundacja?
A to nasza taka mała fundacja ,gdzie pracuję .
Nazywa się Nasza bajka .Częściowo ją sponsorujemy z mężem pomagając przy reklamie.;-):-):-)
NASZA BAJKA | Fundacja Nasza Bajka

Na razie mamy tylko 10 dzieci do objęcia tym programem ,a jeszcze są 3 miejsca wolne ;-);-)
2 dzieci z Warszawy i okolic serdecznie zapraszam.:tak::tak:
 
As ;-) przeprowadzam się do Warszawy ;-)
u nas najlepsze jest Prodeste..ale czy z orzeczeniem czy bez...trzeba zapłacić :-(
w fundacji, gdzie płacić nie trzeba ciągle czekamy na jakiś termin...pewnie terapię zaczniemy we wrześniu...
teraz mamy tylko SI, ćwiczymy dalej HANDLE a mi najbardziej brakuje psychologa :-( i to zarówno dla Jasia jak i dla mnie...czasem nie wyrabiam :-(
 
Wow. Super oferta!
Żałuję, że mieszkamy 80 km od Marek, po drugiej stronie Warszawy...
My teraz mamy SI (płatne), psychologa, pedagoga w poradni i obiecany TUS. Uspołecznia się w przedszkolu publicznym (do integracyjnego nie chcieli go przyjąć).
W zasadzie więcej nie potrzebujemy bo Stasiek sobie nieźle radzi. Czasem oczywiście coś strzeli, zapnie plecak obcemu panu na przystanku, będzie wrzeszczał w autobusie bo nie ma miejsca przy oknie albo bo matka wzięła go na kolana z powodu braku miejsca itp. Ale to już dla nas normalne ;-)
 
heloł dziewczyny ;-)

mam pytanie odnośnie turnusów rehabilitacyjnych...
szukam jakiegoś (albo dwóch nawet ;-)) dla Jasia (ZA, teraz 7 lat na przyszły rok... w Zabajce w styczniu będą przyjmowali zapisy na 2014 rok...może załapiemy się na turnus prowadzony przez Prodeste...

ale jak nie to...

macie jakieś doświadczenia? słyszałyście o czymś interesującym?
 
Rubi ja polecam wyjazd do Małego księcia.
Robią super robotę ,bo nie przyklejają dziecku łatki co mu jest ,tylko mówią jak z dzieckiem pracować ...
Za tydzień w zeszłym roku w lutym płaciłam 2000 zł.
Wiem ,że można też na ten turnus załatwić dofinansowanie...;-):-):-)
Jakby co to namiary
Pomorskie Centrum Terapii pedagogicznej
 
Dzięki As ;-)
to ten ośrodek o którym kiedyś rozmawiałyśmy?
ja już mam diagnozę kliniczną... chodziłoby mi o turnus z hipoterapią, dogoterapią, SI i przede wszystkim treningiem umiejętności społecznych...
 
reklama
Dzięki As ;-)
to ten ośrodek o którym kiedyś rozmawiałyśmy?
ja już mam diagnozę kliniczną... chodziłoby mi o turnus z hipoterapią, dogoterapią, SI i przede wszystkim treningiem umiejętności społecznych...
Tak to ten ośrodek.
Oni robią diagnozę pod innym kątem.
Nie mówią co dziecku jest -tylko jak z dzieckiem pracować.
Na każdy problem indywidualny dziecka -dostajesz indywidualną "receptę"
Tam każde dziecko to po prostu dziecko z problemem ,a nie jak wszędzie z łatką typu ...
aspergerowiec,autysta,porażenie mózgowe itp...
czegoś takiego tam nie dostrzegają ,bo to niczego nie wnosi.
Ważne jest ,że uczą jak pomóc dziecku ;-):-):-)
Fajnie właśnie uspołeczniają dzieci.;-):-):-)
 
Do góry