reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół cieśni nadgarstka w ciąży

majdaczek14

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Grudzień 2009
Postów
1 587
Witam. Zacznę może od tego, że prawie miesiąc temu doznałam urazu prawej dłoni. Przez 12 dni miałam szynę, a obecnie mam ortezę, którą muszę nosić przez kilka tygodni. Przez pierwsze tygodnie robiłam wszystko lewą ręką z powodu bólu, który towarzyszył urazowi. Ponad dwa tygodnie temu w nocy zaczęły drętwieć mi palce w zdrowej dłoni i pojawiał się ból łokcia i nadgarstka. Przeczytałam, że to zespół cieśni nadgarstka. Teraz ból jest nie do wytrzymania. Śpię w nocy po 2-3 godziny z przerwami. Próbowałam się ratować suchym lodem w sprayu, ale teraz już nic nie pomaga. Jestem wykończona, w czwartek kończę 36 tydzień ciąży i nie wiem jak wytrzymam jeszcze te 4 tygodnie.
Może jest tu jakaś mama lub przyszła mama, która miała lub ma tą okropną przypadłość w ciąży i zna jakieś sposoby łagodzenia bólu. Może są jakieś leki, które można brać w ciąży?
Proszę pomóżcie mi, bo jestem na skraju załamania...
 
reklama
Radze udac sie do dobrego fizjoteraputy moze bedzie mogl wykonac ultradzwieki i laser mnie osobiscie bardzo pomogly albo chociaz obklei tejpami ten nadgarstek i powinno byc lepiej
 
Ja miałam przy pierwszej ciąży taki problem, od około 8 miesiąca, powiem tylko że nie doznałam żadnego urazu, wcześniej 6 lat praca rękami 8-10 godzin dziennie i to był jedyny powód skąd to się u mnie wzieło, drugi taki że dzidzia uciskała na kręgosłup,niestety lekarz ginekolog, rodzinna i nawet ortopeda mi nie pomógł, gdy ręce dretwialy ( rękawiczki- dretwialy kawałek za nadgarstek) i to obie jedyne co pomagało masaż partnera mocno uciskajacy dłonie, w dniu porodu rąk nie czułam wcale,straszne to było ale starałam się jak mogłam, niestety pierwsza noc w szpitalu musiałam poprosić położne żeby zabraly maluszka,bo nie czułam jak go dotykam,następnego dnia neurolog i ortopeda przyszli do mnie na wizytę, powiedzieli ze za kilka dni powinno przejść jeżeli nie to musialabym się zgłosić na zabieg, nacięcie jednej po zagojeniu drugiej dłoni, jednak po kilku dniach rzeczywiście ból się zmniejszył drętwienie też, całkowicie ta dolegliwość zeszla po ok 3 mc od porodu. Teraz jestem w drugiej ciąży i mam nadzieję że mnie to znów nie dotknie. Powodzenia i wytrwałości :)
 
Ja od ponad tygodnia mam zespół cieśni nadgarstka - jestem w 32 tygodniu - i też mnie do szału doprowadza - palce w jednej ręce mam praktycznie non stop zdrętwiałe :( I NIESTETY pewnie będzie mi to towarzyszyło - jak i Tobie - do końca ciąży, a nawet do 2-3 tygodni dłużej... No póki hormony działają, bo w ciąży za zespół cieśni nadgarstka w 90% właśnie odpowiadają zmiany hormonalne powodujące obrzęki i w efekcie ciasnotę w kanale nadgarstka... Lekko pomaga "strzepywanie" dłoni i zimne okłady - po konsultacji z ginekologiem w chwilach kiedy jest dramatycznie smaruję rękę maścią z ibuprofenem (tak, wiem, że ma kategorię D, ale nawet ginekolog mówi, że jak tylko się nie nadużywa to cieniutką warstwą bolące miejsce można posmarować - dużo mniej się wchłania niż jakby połknąć tabletkę ibuprofenu). No a noce rzeczywiście są najgorsze :(
 
Do góry