reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespoł Dandy -Walkera jak rehabilitowac?

Dołączył(a)
26 Styczeń 2009
Postów
6
Miasto
Bydgoszcz
Witam.Potrzebuje porady jak mam rehabilitowac mojego syna.Urodzil sie z wodoglowiem wrodzonym oraz wada mozdzku,nie ma rozwinietego robaka.Ma 23miesiace,chodzi jedynie z podparciem i ma duze problemy z rownowaga.Rehabilitantka do ktorej chodzilismy zakonczyla swa prace stwierdzajac ze "postawila go w pionie".Chce wspomoc mojego syna.Kupilam taka duza pilke do rehabilitacji i kozystamy z niej ale do konca nie wiem czy dobrze.Moze jest ktos kto moglby mi podpowiedziec jakie cwiczenia mozna w moim Michalkiem wykonywac.Doswiadczenie innych mam jest dla mnie bardzo cenne.Docenie rowniez porade fachowca w tej dziedzinie.Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.Serdecznie pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam,

leczenie zespołu Dandy-Walkera dobierane jest indywidualnie. W zależności jakie objawy prezentuje pacjent, takie dobiera się postępowanie.
Jeśli fizjoterapeutka nie dała Pani wskazówek "na odchodne", proponuję spotkać się z nią ponownie i spytać co i jak powinna Pani robić.
Ona zrobi to najlepiej, zna dziecko i zna się na fizjoterapii. Poszukiwanie ćwiczeń dla Michała przez internet uważam za pomysł mniej trafiony.

Tak na marginesie (pewnie Pani wie o tym doskonale?), istnieje fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera. Może warto się tym zainteresować, bo chyba prężnie działają, organizują spotkania i konferencje dla rodziców dzieci chorych, wydali ostatnio poradnik dla chorych, itd. Proszę się nad tym pochylić, na pewno warto.

Adres: www.fundacja.dandy-walker.org.pl/

Pozdrawiam Panią i syna!
 
Ostatnia edycja:
Jestem fizjoterapeutą i w tej chwili mam jedną pacjentkę z zespołem Dandy-Walkera. Ma ona 12 lat. rehabilitacja jest trudno,ale często dobrze się bawimy:-)

Nie znam się na rehabilitacji tak małych dzieci jak Twoje-to jest osobny dział rehabilitacji.

Postaram się popytać po znajomych i znaleźć dla Ciebie jakiegoś fizjoterapeutę/kę z odpowiednimi kwalifikacjami (Bobath,Vojta,SI,itp).

Nie szukaj nic w internecie bo potrzebujecie fachowej,indywidualnej rehabilitacji.

Pozdrawiam
 
Przepraszam ze sie wtrące,jestem mamą 2 dzieci,Fizjoterapeutką, to prawda,powinnaś poszukać kogoś kto ma skączony kurs Bobatha,Vojty...to są bardzo dobre metody ćwiczeń które możesz sama z dziećmi wykonywać...ja zaproponowałabym ci również nauke masażu Shantala...bądż przyuczenie przez jakiegoś fizjoterapeutę...nie jest trudny a bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka i jego ukł.nerwowy... myśle że bardzo by wam pomógł...

Pozdrawiam
 
Kochani rodzice dzieci chorych na zespół Dandy-Walkera, zwracam się do Was z ogromną prośbą: jestem pielęgniarką kliniki Neurochirurgii w Lublinie i pracuję dla fundacji chorych na zespół Dandy-Walkera "Podaj dalej", wiem jak jest ciężko zdobyć Wam informacje na temat choroby Waszych dzieci i niejednokrotnie wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Postanowiłam w ramach moich studiów zająć się tematem edukacji rodzin dotkniętych tą chorobą. Pracuję obecnie nad ankietą, która w pełni pokaże wasze problemy. Potem będę pisać do skutku do różnych pism fachowych, by lekarze i pielęgniarki zrozumieli jak ważna jest dla was dokładna edukacja, pokierowanie w taki sposób, by było lżej pokonywać wszystkie trudności. To bardzo rzadka choroba i dlatego często pomijana w badaniach. Proszę piszcie do mnie na maila co sprawia wam najwięcej trudności, czego oczekujecie od personelu medycznego itp wszystko co wam przyjdzie do głowy. Zapraszam serdecznie erebeka7@wp.pl. Piszcie, pytajcie! Pozdrawiam. Ewa Wojciechowska
 
Do góry