reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół jelita drażliwego w 1 trymestrze

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
Hej
Szukałam ale nie znalazłam a wydaje mi się że to dość duży problem w ciąży
Jestem w 7 tygodniu ciąży od 2 tygodni jelito drażliwe u mnie wróciło że zdwojoną siła
Ja mam postać zaparciowa no i bóle brzucha a do tego zatrzymanie gazów i kolki jelitowe :(
Ratuje się czopkami glicerynowe i i Evaqu,, jednak jak człowiek zagazowany to jakaś masakra
Pije herbatę rumiankowa
Sporadycznie biorę no-spe ale ta zwykła
Zastanawiam się czy mogę zacząć brać probiotyk (dziś będę dzwonić do gina to zapytam)
No i ja dodatkowo biorę Luteine 100mg 2 x dziennie dopochwowa

No i najważniejsze boję się czy to nie zaszkodzi dziecku bo jednak to dopiero 7 tydzień
Miał lub ma ktoś z tym problem??
 
reklama
Ja mam zdiagnozowane, w pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów i jadłam wszystko. Teraz jestem w 18 tyg i tym razem od początku nasilone objawy. Probowalas diety low fodmap? Mi bardzo pomaga, nie biorę teraz żadnych leków. Tylko ważne jest przejść przez wszystkie 3 fazy. Polecam blog fodmap po polsku, wszystko jest dokładnie opisane. A z probiotykow próbuję teraz sanprobi ibs, ale nie biorę regularnie bo sama dieta póki co pomaga.
Z moim maluchem wszystko ok, też się martwilam na początku, ale żadne z objawow mu nie zaszkodzily.
 
Hej
Szukałam ale nie znalazłam a wydaje mi się że to dość duży problem w ciąży
Jestem w 7 tygodniu ciąży od 2 tygodni jelito drażliwe u mnie wróciło że zdwojoną siła
Ja mam postać zaparciowa no i bóle brzucha a do tego zatrzymanie gazów i kolki jelitowe :(
Ratuje się czopkami glicerynowe i i Evaqu,, jednak jak człowiek zagazowany to jakaś masakra
Pije herbatę rumiankowa
Sporadycznie biorę no-spe ale ta zwykła
Zastanawiam się czy mogę zacząć brać probiotyk (dziś będę dzwonić do gina to zapytam)
No i ja dodatkowo biorę Luteine 100mg 2 x dziennie dopochwowa

No i najważniejsze boję się czy to nie zaszkodzi dziecku bo jednak to dopiero 7 tydzień
Miał lub ma ktoś z tym problem??
Ja mam ale postać biegunkowa. Probiotyk możesz spokojnie brałam. Nospe teraz prawie całą ciążę ale ze względu na ciążę zagrożona. Luteinę rowniez chociaż w tych początkach duphaston
 
Sprawdziłam i rumianek mimo że zwykle jest polecany przy ibs, to w tej diecie jest niedozwolony na początku, ze względu na zawartość fruktanów. Ja bym jednak spróbowała odstawić. A przy probiotyku zwróć uwagę, żeby nie było w składzie inuliny.
 
Ostatnia edycja:
Sprawdziłam i rumianek mimo że zwykle jest polecany przy ibs, to w tej diecie jest niedozwolony na początku, ze względu na zawartość fruktanów. Ja bym jednak spróbowała odstawić. A przy probiotyku zwróć uwagę, żeby nie było w składzie inuliny.
Dzięki dziewczyny
Zaraz poczytam o tej diecie
Boję się strasznie o maleństwo :(
U mnie największy problem to praktycznie po każdym posiłku mam tak wzdety brzuch w okolicy żołądka że dopóki gazy nie odejdą to boli jak cholera i taki dyskomfort jakbym była nadmuchana
Przed ciąża bardzo pomagał mi Iberogast no ale teraz nie wolno go brać :(
 
A jeszcze pytanie mialyscie bóle brzucha?
Ja mam wrażenie że mi żołądek rozsadzi a wystarczy że gazy odejdą lub pójdę do toalety i bóle mijają
 
Tak u mnie bóle brzucha też są objawem. Iberogast ginekolog mi pozwolił brać, bo to podobno minimalne dawki alkoholu, nawet te 3 razy dziennie. Kilka razy brałam jak już było bardzo źle.
Ja mam książkę Dieta fodmap. Stop zespołowi jelita drazliwego. Ale to głównie dla przepisów, bo zasady dużo dokładniej są opisane właśnie na tym blogu fodmap.pl. I jeszcze polecam zainstalować sobie aplikację Monash University, oni opracowali tą dietę. Są tam wszystkie produkty przebadane z informacją czy można jeść czy nie i w jakich ilościach. Jest po angielsku, ok 30zł kosztuje ale masz tam bardziej szczegółowo wszystko niż w internecie i na bieżąco aktualizowane.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli chodzi o probiotyk to mam w domu
"lacidofil"
Jego skład

1 kapsułka zawiera 2x10^9 CFU bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus helveticus oraz substancje pomocnicze: kwas askorbowy, magnezu stearynian, maltodekstryna, żelatyna.

Myślicie że będzie ok ?
Zaraz zadzwonię do ginekologa i jeszcze zapytam czy napewno mogę
Ja się boję tych boli i skorczy jelitowych czy one nie zaszkodza dziecku :(
 
reklama
Maltodekstryna nie była przebadana pod tym względem, ale myślę że możesz spróbować. Przypomniało mi się jeszcze, że w nospie jest chyba laktoza, której też lepiej unikać przy ibs. Ja zmieniałam na deespa i jest ok. Też się dużo naczytałam o tych skurczach i bólach, ale u mnie na pewno nie zaszkodziły. Ok. 11 tygodnia miałam moment pogorszenia(po rodzinnej imprezie, nie za bardzo miałam wybór co zjeść), potem zaczęłam dietę i już jest ok, z dzieckiem tak jak pisałam również póki co wszystko w porządku.
Stres też może wpływać na objawy ibs i możliwe że u Ciebie to wszystko jeszcze się kumuluje, bo z powodu objawów boisz się o dziecko, a to nakręca objawy itd.
 
Do góry