reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Jelita Drażliwego

LadySnow

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2019
Postów
74
Mam pytanie do dziewczyn, które cierpią na tą wstrętną przypadłość. Jak sobie radzicie w trakcie ciąży, szczególnie w 1 trymestrze, gdzie dodatkowo dokuczają mdłości ? Czy objawy się nasiliły a może zmalały?
Ja od paru dni mam niestety pogorszenie, nie wiem jak sobie poradzić. Czuję się wypompowana z życia, do tego ciągle przelewanie w jelitach, ucisk w żołądku i wizyta w toalecie kilka razy dziennie. Leków żadnych nie można, dieta nie pomaga :(
 
reklama
Rozwiązanie
Mam pytanie do dziewczyn, które cierpią na tą wstrętną przypadłość. Jak sobie radzicie w trakcie ciąży, szczególnie w 1 trymestrze, gdzie dodatkowo dokuczają mdłości ? Czy objawy się nasiliły a może zmalały?
Ja od paru dni mam niestety pogorszenie, nie wiem jak sobie poradzić. Czuję się wypompowana z życia, do tego ciągle przelewanie w jelitach, ucisk w żołądku i wizyta w toalecie kilka razy dziennie. Leków żadnych nie można, dieta nie pomaga :(
Ja cierpię na to całe życie, wcześniej jako dziecko byłam tez bezglutenowa - w ciazy ani mi się nie nasila, ani nie ustępuje, jest tak jak zawsze. W drugiej ciazy pomagał mi multilac, w pierwszej brałam pierwszy trymestr duspatalin za zgoda gastrologa. Teraz w trzeciej mam pozwolenie na...
Strasznie Ci współczuję... Ja też cierpię na tą okropną przypadłość, lekarze podejrzewali nawet nieswoiste zapalenie jelita ale na szczęście się nie potwierdziło. W ciąży, jeśli chodzi ilość wypróżnień to się u mnie poprawiło.Wcześniej często miałam biegunki, które zdarzały się nagle w różnych sytuacjach... Niestety w ciąży zaostrzyły się bóle jelitowe, przez które nie mogłam funkcjonować. Leżałam nawet dwa razy w szpitalu przez te bóle, bo w pewnym momencie były tak duże, że już sama nie wiedziałam co mnie boli. Bałam się, że jest coś nie tak z ciążą. U mnie też dieta nie pomagała. W 3 trymestrze się troszkę poprawiło ale pojawiły się inne dokuczliwe objawy ciążowe. Pocieszę Cię, że wszystko przeszło po porodzie i o dziwo jest duuużo lepiej niż przed ciążą. Tylko od czasu do czasu jelito daje o sobie znać, a poza tym mam spokój. Tobie też życzę żeby objawy ustąpiły jeśli nie w ciąży to po porodzie. Powodzenia :)
 
Mi bardzo pomogl scopolan. Zapytaj lekarza, od kiedy mozesz go brac. Tez na to cierpie, bol brzucha byl krytyczny plus wymioty cala ciaze. Ten lek jest jak nospa, ale dziala tez na jelita. Dodatkowo pij siemie lniane.
 
Strasznie Ci współczuję... Ja też cierpię na tą okropną przypadłość, lekarze podejrzewali nawet nieswoiste zapalenie jelita ale na szczęście się nie potwierdziło. W ciąży, jeśli chodzi ilość wypróżnień to się u mnie poprawiło.Wcześniej często miałam biegunki, które zdarzały się nagle w różnych sytuacjach... Niestety w ciąży zaostrzyły się bóle jelitowe, przez które nie mogłam funkcjonować. Leżałam nawet dwa razy w szpitalu przez te bóle, bo w pewnym momencie były tak duże, że już sama nie wiedziałam co mnie boli. Bałam się, że jest coś nie tak z ciążą. U mnie też dieta nie pomagała. W 3 trymestrze się troszkę poprawiło ale pojawiły się inne dokuczliwe objawy ciążowe. Pocieszę Cię, że wszystko przeszło po porodzie i o dziwo jest duuużo lepiej niż przed ciążą. Tylko od czasu do czasu jelito daje o sobie znać, a poza tym mam spokój. Tobie też życzę żeby objawy ustąpiły jeśli nie w ciąży to po porodzie. Powodzenia :)
Dziękuję, twoja wypowiedź podniosła mnie trochę na duchu
Wiem, że u każdego inaczej to przebiega ale mam nadzieję, że też się poprawi. U mnie też różne rzeczy podejrzewali, ale po wielu wielu badaniach wyszedł po prostu IBS. Coś co nie jest chorobą, a co niszczy od środka.
Dziękuję za odpowiedź
 
Mam pytanie do dziewczyn, które cierpią na tą wstrętną przypadłość. Jak sobie radzicie w trakcie ciąży, szczególnie w 1 trymestrze, gdzie dodatkowo dokuczają mdłości ? Czy objawy się nasiliły a może zmalały?
Ja od paru dni mam niestety pogorszenie, nie wiem jak sobie poradzić. Czuję się wypompowana z życia, do tego ciągle przelewanie w jelitach, ucisk w żołądku i wizyta w toalecie kilka razy dziennie. Leków żadnych nie można, dieta nie pomaga :(
Ja cierpię na to całe życie, wcześniej jako dziecko byłam tez bezglutenowa - w ciazy ani mi się nie nasila, ani nie ustępuje, jest tak jak zawsze. W drugiej ciazy pomagał mi multilac, w pierwszej brałam pierwszy trymestr duspatalin za zgoda gastrologa. Teraz w trzeciej mam pozwolenie na debutir. Jest jeszcze pare innych leków, które możesz wziąć bez większych obaw, musisz trafić na dobrego lekarza, pozdrawiam i życzę zdrówka :)
 
Rozwiązanie
Do góry