reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespol nadmiernej ruchliwosci

cytryna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2011
Postów
1 552
Miasto
Szkocja
Mialo byc nadmiernej ruchomosci... na usprawiedliwienie napisze ze jest juz pozno ;)

Jestem mama prawie rocznej Ani. Mieszkamy w UK i wlasnie dostalysmy skierowanie do fizjoterapeuty (czekamu na pierwsza wizyte). Lekarz rodzinny zasugerowal ze corka moze cierpiec na zespol nadmiernej ruchliwosci. Co to oznacza w praktyce?
Ania nie stoi samodzielnie, podciaga sie do kolan, ale nie potrafi utrzymac swojej wagi na nozkach. Nie raczkuje, przesuwa sie na pupie, czesto gdy siedzi nozki ustawia tak jakby w literke W, czesto tez podczas przemieszczania sie traci rownowage (glownie przy obrotach). Czy to ma zwiazek z nadmierna ruchliwoscia?
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam,moj babel teraz skonczyl rok i tez nie chodzi.co prawda raczkuje ale tez zdarzy mu sie ze nie umie zlapac rownowagi.mi lekarz powiedzial ze to normalne.stac to stoi na kolanach i tyle.nie umiem sobie wyobrazic jak twoja malutka siedzac uklada nozki w literke W.
 
no chwilke postoi ale musze go podtrzymac pod paszkami.aaa to tak wyglada ta literka W a ja glupia nie wiedzialam co i jak.moj siedzi nozkami pod pupka a nie tak na boczki rozlozone.moze faktycznie mala ma slabe raczki zeby zaczac chodzic na czworaka.a moj pewnie jeszcze ma za slabe nozki zeby chodzic;-)
 
Witam, proszę poprosić lekarza o ocenę napięcia mięśniowego. Przy nadmiernej ruchomości stawów przede wszystkim widoczne są większe zakresy ruchów niż u rówieśników i męczliwość. Z opisu wynika, że córeczka ma kłopot z osiąganiem kolejnych etapów rozwoju ruchowego. Konieczna jest rzetelna diagnoza i rehabilitacja. Pozdrawiam
 
moja mala co prawda raczkuje i jak sie czegos trzyma to chodzi,ale tez tak nieraz siedzi,ze nozki na bok,tak jak na obrazku,a to chyba niezbyt prawidlowo tak?
 
reklama
Dziekuje za odpowiedz. W UK nadal czekamy na wizyte u fizjoterapeuty... W przyszlym tygodniu lecimy do Poslki, umowilam Anie na prywatna wizyte u pediatry i fizjoterapeuty.

Kopka - ja Ani nozki caly czas "odwijam" zeby nie siedziala w ten sposob bo tak jak piszesz to nie jest prawidlowa pozycja.
 
Do góry