reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół nawracajacych goraczek (PFAPA)

Minimousedot

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Luty 2016
Postów
243
Miasto
Kraków
Szukam informacji na ten temat, najlepiej od rodziców dzieci, ktore PFAPA mają zdiagnozowane.

Córka ma prawie 2 lata, 2 miesiace temu nagle dostala wysokiej gorączki (42.3 najwyzsza) bez zadnych innych objawow. Hospitalizowana, crp 230, wszystkie badania negatywne (pneumokoki, meningokoki, posocznica, grypa, sepsa, OB w normie, ASO w normie, RTG pluc wykazal zrosty po starym stanie zapalnym, USG pluc, brzucha, węzłów chonnych bez odchylen, posiew nic nie wykazal, ani z krwi, ani z moczu) dostala antybiotyk w 4 dobie, goraczka zniknęła. Po 2 miesiacach powtorka z rozrywki, nagle goraczka 40,7, dreszcze, crp pierwsze 74, drugie 120, brak innych objawow i odchylen w badaniach, podano znowu antybiotyk o szerokim spektrum dzialania, goraczka jak przyszla, tak zniknela sama. Lekarka na IP podsunela pomysl zespołu nawracajacych goraczek i chcialam dowiedziec sie wiecej na ten temat, diagnostyki itd. Poniewaz wiem, ze w PL diagnozuje sie PFAPA od kilkunastu lat, a w internecie malo rzeczowych informacji.
 
reklama
Szukam informacji na ten temat, najlepiej od rodziców dzieci, ktore PFAPA mają zdiagnozowane.

Córka ma prawie 2 lata, 2 miesiace temu nagle dostala wysokiej gorączki (42.3 najwyzsza) bez zadnych innych objawow. Hospitalizowana, crp 230, wszystkie badania negatywne (pneumokoki, meningokoki, posocznica, grypa, sepsa, OB w normie, ASO w normie, RTG pluc wykazal zrosty po starym stanie zapalnym, USG pluc, brzucha, węzłów chonnych bez odchylen, posiew nic nie wykazal, ani z krwi, ani z moczu) dostala antybiotyk w 4 dobie, goraczka zniknęła. Po 2 miesiacach powtorka z rozrywki, nagle goraczka 40,7, dreszcze, crp pierwsze 74, drugie 120, brak innych objawow i odchylen w badaniach, podano znowu antybiotyk o szerokim spektrum dzialania, goraczka jak przyszla, tak zniknela sama. Lekarka na IP podsunela pomysl zespołu nawracajacych goraczek i chcialam dowiedziec sie wiecej na ten temat, diagnostyki itd. Poniewaz wiem, ze w PL diagnozuje sie PFAPA od kilkunastu lat, a w internecie malo rzeczowych informacji.
Przeczytaj: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0ahUKEwj-goWG487bAhVngaYKHarDCwcQFghtMAc&url=https://www.ump.edu.pl/media/uid/3b7c03cd3808e7a-3df_/d1bf-0.pdf&usg=AOvVaw1gtb8gKLkjNuh_NgfXtO5J
Plik musisz ściągnąć, to nie wirus a publikacja naukowa.
 
Jakbyś coś ciekawego się dowiedziała, to daj znać.
U nas nie było takiej diagnozy, nawet nie słyszałam wcześniej o takiej jednostce chorobowej.
Synek mój gdzieś do 3 r.ż. właśnie tak gorączkował -tj. powyżej 41, z tymże my w szpitalu z tym nie byliśmy. Na zbicie nie pomagał ibuprom+paracetamol - dopiero ten zestaw leków+kąpiel.
Nawet zdarzył nam się taki incydent w przedszkolu - ale zanim dojechałam, to zdążyli zawołać karetkę.

Dodam, że mój syn nie zauważał, że ma temperaturę i się zachowywał normalnie. Objawem były różowe policzki.
 
Wlasnie corka miala juz kilka takich epizodow, nagle goraczka bardzo wysoka, bez dodatkowych objawow, ale lekarka mowila, ze to mozliwe przy zębach. Ostatnio niestety przy temp ponad 42 stopni przestala mi sie budzic, nawet jak sie "przebudzala" to byla nieobecna, tylko pila. Jak przyjechalam do szpitala to juz doslownie lała się przez rece, na cito robiono wszystkie badania, crp najpierw 180, na drugi dzien 250. Dlatego tym razem polecialam zrobic krew, bo wolalam uniknac powtorki z rozrywki. Goraczki dostala z piatku na sobote i w sobote w sumie byla najwyzsza, oprocz tego, ze podczas wzrostu byla placzliwa i marudzila to tez bym nie powiedziała, ze dziecku cos jest. Z poniedziałku na wtorek juz temp nie bylo.
 
Szukam informacji na ten temat, najlepiej od rodziców dzieci, ktore PFAPA mają zdiagnozowane.

Córka ma prawie 2 lata, 2 miesiace temu nagle dostala wysokiej gorączki (42.3 najwyzsza) bez zadnych innych objawow. Hospitalizowana, crp 230, wszystkie badania negatywne (pneumokoki, meningokoki, posocznica, grypa, sepsa, OB w normie, ASO w normie, RTG pluc wykazal zrosty po starym stanie zapalnym, USG pluc, brzucha, węzłów chonnych bez odchylen, posiew nic nie wykazal, ani z krwi, ani z moczu) dostala antybiotyk w 4 dobie, goraczka zniknęła. Po 2 miesiacach powtorka z rozrywki, nagle goraczka 40,7, dreszcze, crp pierwsze 74, drugie 120, brak innych objawow i odchylen w badaniach, podano znowu antybiotyk o szerokim spektrum dzialania, goraczka jak przyszla, tak zniknela sama. Lekarka na IP podsunela pomysl zespołu nawracajacych goraczek i chcialam dowiedziec sie wiecej na ten temat, diagnostyki itd. Poniewaz wiem, ze w PL diagnozuje sie PFAPA od kilkunastu lat, a w internecie malo rzeczowych informacji.
Witam, czy już zostało zdjagnozowane u dziecka zespół gorączek nawrotowych??? Jeśli tak to jak wygląda teraz wszystko objawy wyniki leczenie?? Moja córka jest w trakcie diagnozowania ale miała crp 400 i wysoka prokalcytonine świadczące o sepsie a tak naprawdę oprócz wysokich gorączek i z wyglądu i z wyników okaz zdrowia. Nie wiem co mam myśleć. Jak to u Was wygląda??
 
Szukam informacji na ten temat, najlepiej od rodziców dzieci, ktore PFAPA mają zdiagnozowane.

Córka ma prawie 2 lata, 2 miesiace temu nagle dostala wysokiej gorączki (42.3 najwyzsza) bez zadnych innych objawow. Hospitalizowana, crp 230, wszystkie badania negatywne (pneumokoki, meningokoki, posocznica, grypa, sepsa, OB w normie, ASO w normie, RTG pluc wykazal zrosty po starym stanie zapalnym, USG pluc, brzucha, węzłów chonnych bez odchylen, posiew nic nie wykazal, ani z krwi, ani z moczu) dostala antybiotyk w 4 dobie, goraczka zniknęła. Po 2 miesiacach powtorka z rozrywki, nagle goraczka 40,7, dreszcze, crp pierwsze 74, drugie 120, brak innych objawow i odchylen w badaniach, podano znowu antybiotyk o szerokim spektrum dzialania, goraczka jak przyszla, tak zniknela sama. Lekarka na IP podsunela pomysl zespołu nawracajacych goraczek i chcialam dowiedziec sie wiecej na ten temat, diagnostyki itd. Poniewaz wiem, ze w PL diagnozuje sie PFAPA od kilkunastu lat, a w internecie malo rzeczowych informacji.
 
reklama
U nas też były nawrotne gorączki, co kilka tygodni szpitale, kroplówki, niepotrzebne antybiotyki i tak przez cztery lata, aż w końcu trafiłam naturalne "leki" i wreszcie skończyło się.
 
Do góry