reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Niespokojnych Nóg (RLS)

Mam to samo :<<<< zaczęłe sie w ciązy, najpierw słabo, potem to juz nie mogłam wytrzymac, ciągle stosuje jakies kremy do stóp które można w ciaży , kremy z mentolem bo one ochładzają
to chodzenie boso po kafelkach faktycznie pomaga

a ostatnio jeszcze dokuczają mi dziwne bóle rano po przebudzeniu się
jak stanę na stopach to mam takie obolałe jakbym całą noc chodziła a nie spała- czy to tez ten zespół?? czy cos innego??
 
reklama
I mnie, niestety, dotyczy ten problem :no:

Jak widzę po wcześniejszych postach, nie ma za bardzo skutecznego lekarstwa na tą paskudną dolegliwość. A naprawdę jest paskudna! Człowiek jest śpiący, a nie może zasnąć z powodu tego uczucia w nogach, i wciąż się wierci... :no:
 
a ja ostatnio wyczytałam że powinno się zrobić badania kwasu moczowego w organizmie że to też może być przyczyną postanowiłam kiedyś się ogarnąć i sobie zrobić może za kilka lat :-D:-D:-D:-D
 
jakis rok temu przypadkowo natknęłam się na artykuł dotyczący zespołu niespokojnych nóg i normalnie aż mi się nogi ugięły :-) tyle lat miałam to uczucie i nie wiedziałam co to i dlaczego a to sie okazało , że to choroba , jak na razie mówiłam o niej jedynie mojemu mężowi, który podchodzi do tego z lekkim przymrużeniem oka jak by mi nie wierzył, ale to pewnie dlatego, że on nie ma takich dolegliwości i trudno mu to zrozumieć. Teraz jestem w ciąży , łykam magnez dodatkowo , głównie z powodu napinania sie brzucha . Jak dzidzia sie urodzi i troszkę podrośnie mam zamiar wziąć sie za siebie i za te nogi bo u mnie dodatkowo dochodzą żylaki niestety :-(
 
A ja Wam dam super metodę.I działa!O ile nie macie przeciwwskazań to kiedy Was dopadnie zbudzcie mężaNie,nie chodzi o masaż nóg . Seks mam na myśli.U mnie nic nie pomagało tylko to
 
Witam. Zadałam pytanie specjaliście fizjoterapeucie, pytam tez Was :-)
Czy jest jakiś sposób aby zmniejszyć dolegliwości związane z niespokojnymi nogami? Chyba mam to juz długo, wcześniej tylko wieczorem i w nocy co utrudniało spanie, teraz niestety męczy mnie to także w ciagu dnia. Czy to moze być skutkiem braku jakiejś witaminy? Zaznaczę ze jestem od 5 lat na urlopie wychowawczym, także nie jest to spowodowane np. długim staniem w ciagu dnia.
Jak wy sobie z tym radzicie??
Seks.serio
 
reklama
Do góry