reklama

Zespół policystycznych jajników

Temat na forum 'Plany i marzenia na 2010' rozpoczęty przez Inezka84, 27 Luty 2010.

1. Inezka84

Inezka84 Początkująca w BB

Witajcie mój przypadek wygląda tak : najprawdopodobniej mam Zespół policystycznych jajników, ostatnio miałam robione usg dopochwowe w 13 dc , wyniki: *trzon macicy 52*27 mm
    *jajnik lewy 43,4*25 mm
    *jajnik prawy 41,5*22,3mm
    szerokość echa endometrium 2,5mm
    Zatoka Douglasa wolna
    Moja Gin przepisała mi Metronidazol 1g i Distreptaze czopki oby dwa lekarstwo mam brac na przemian na noc.do tego wszystkiego przepisała mi Yasminelle , powiedziała że musimy uwolnić te jajeczka co mam i po Yasmineeli ( 6 miesięcznym ) leczeniu odbudujemy na nowo jajeczka. co ja mam myśleć , bo nie wiem czy zostanę mamą ?? Pomocy:-:)-:)-(

2. izyda

izyda Fanka BB :)

Hej, ja też to miałam i doszło nawet do półrocznego zatrzymania okresu, chodziłam do gina i przepisał mi taki lek hormonalny(akurat nazwa wyleciała mi z glowy ale mam gdzieś opakowanie), i po nim też dlugo nie miałam okresu. Ale wkońcu się pojawił. wtedy postanowiłam ze czas na dzidzię, przestraszyłam się ze mogą być problemy. Ale na drugi miesiąc starań udało się!!! Także głowa do gory. A powiem ci ze te policystyczne jajniki miałam bardzo dlugo- mialam strasznie bolesne okresy, nie do wytrzymania, i to powinien być dla mnie sygnał ze coś jest nie tak, ale myślałam ze po prostu niektóre kobiety tak przechodzą te trudne dni. I teraz jak moj synek ma już 18 miesiecy zaczęłam brać regulon, bo znowu poznalam po okresie ze się zaczyna, a tabletki hormonalne zatrzymują cykle, więc tak na tabletkach zamierzam poczekać do następnej dzidzi...

3. reklama
  4. Wiolcia_6

Wiolcia_6 Grudniówka 2010 :)

Oj dziewczyny u mnie stwierdzono zespół policystycznych jajników 4 lata temu, i brałam dianę, później katowałam się innymi tabletkami hormonalnymi i ciągła obawa "żeby kiedyś mieć dziecko". W 2009 roku wyszłam za mąż i pogodziłam się z losem bezdzietnej. Najbardziej w chorobie wqrzała mnie moja waga - ciągłe problemy z waga, ciągłe diety, które nie wiele pomagały... w końcu kupiłam sobie olej z wiesiołka dzięki któremu wyregulowałam okres bez potrzeby brania hormonów i zaczęłam chudnąć - 1 kwietnia okazało że z mężem "wpadliśmy" i te dwie kreski na teście mnie ogrooomnie zdziwiły a lekarz mówił, że będzie bardzo ciężko zajść w ciążę...:-)

Poleć forum