reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zestaw pytań przydatnych

Daga1995

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2020
Postów
194
Hejka
Jak ubieracie wasze maluszki kiedy temperatura w domu wynosi około 21 stopni?
Jaka temperatura jest idealna na noc? Czy 19 stopni to za mało? W co ubieracie dzieci na noc?
Co ile dziecko na mleku modyfikowanym powinno robić kupkę?
Jak najlepiej mierzyć dziecku temperature? Termometr na podczerwień do czoła czy termometr elektryczny w pupę?
Propo termometru pytam ponieważ mu szkarb często się napina i pręży jakby chciał zrobić kupkę przez co czasami aż robi się czerwony, mierząc mu temperaturę na podczerwień do czoła ciężko mi zmierzyć bo się napina i ona rośnie więc każdy wynik jest inny 😒 wiem że dziecku zbija się temperature powyżej 38 stopni ale jednak przez te napinanie jego temperatura to średnio 37,4 / 37,8. Jak wyłapie kiedy jest spokojny dłuższy czas to wychodzi wynik 36,8.
Sapka, jak długo? Odciągać nosek podczas sapki?
Mleko w nosku po jedzeniu, z tego co położna mówiła tak może być ale co wtedy? Odciągać? Intuicja podpowiada mi że tak więc jak słyszę ze jest tego dużo to odciągam
Jak rozpoznać spake od kataru? Mały charczy ale Katar mu nie spływa, raczej jak odciągam to jest to głęboko i przeważnie tylko jakiegoś małego gila odciągnę.
Paracetamol w czopku czy może w płynie? Jeśli w czopku to ile go dawać? 1/4?
 
reklama
Hmmm my mamy okolo 25 stopni w domu ale my to mamy gorąco.
Nasz syn z racji, iż raczkujący i wspinający się już przy meblach to ubieramy go w body na długi rękaw i cieniutkie rajstopy badz półspiochy, takie by nie zjeżdżały. Na noc pajaca na długi rekaw lub body i półspiochy. Termometr mamy na podczerwień, a paracetamol stosowaliśmy pół czopka, ale przy wadze 6kg, teraz stosujemy w plynie paracetamol lub ibum. Te charczenie o którym piszesz to tzw "sapka" to minie u nas minęło w okolicach 6mc. Do gili stosujemy gruszkę, zobaczysz jak będą mu spływać, myślę że dopiero przy zębach, u nas to było okolice 4mc. Nawet chrype mial !
A co do kupy u nas na mm robil 1 dziennie, teraz zdarzy sie i ze 3 dziennie, ale dietę mamy rozszerzoną, dl tego zdarzyć się może rzadsza od ząbków.
 
U nas w domu jest około 20 stopni i ubieram synka w body na krótki rękaw i bluzę, ewentualnie czasami tylko samo body na długi rękaw jak słońce mocno grzeje. W nocy mamy 17-19 i jak jest chłodniej to body na długi, na to pajacyk i śpiworek tog 2,5. Jak jest trochę cieplej to pod spód body na krótki rękaw.
Z mm nie pomogę, bo jesteśmy kp.
Termometr mamy na podczerwień. A dlaczego mierzysz mu temperaturę jak się napina? Serio aż tak często to robi?
Jeśli jest potrzeba to my dajemy pedicetamol w syropie.
 
U nas w domu jest około 20 stopni i ubieram synka w body na krótki rękaw i bluzę, ewentualnie czasami tylko samo body na długi rękaw jak słońce mocno grzeje. W nocy mamy 17-19 i jak jest chłodniej to body na długi, na to pajacyk i śpiworek tog 2,5. Jak jest trochę cieplej to pod spód body na krótki rękaw.
Z mm nie pomogę, bo jesteśmy kp.
Termometr mamy na podczerwień. A dlaczego mierzysz mu temperaturę jak się napina? Serio aż tak często to robi?
Jeśli jest potrzeba to my dajemy pedicetamol w syropie.
no właśnie zauważyłam że bardzo często ale mały ma problemy z brzuszkiem i kupka i póki podajemy żelazo może tak być, 1 na 2 dni kupę zrobi i tyle. W poniedziałek idziemy na badanie krwi to zobaczymy czy możemy odstawić już żelazo. Ja mam po prostu wrażenie że wiecznie jego przegrzewam, w sensie w domu mamy temperatur między 21 a 22 stopni i ubieram go w body na długi rękaw śpiworek i mam wrażenie że jemu jest zimno a jak dam mu coś jeszcze to znowu jest gorący... Jak sprawdzić czy nie jest małemu za zimno albo za ciepło? Wiem że sprawdza się na karku ale właśnie on ma cały czas albo kark trochę ciepły albo gorący...
 
U nas w domu jest około 20 stopni i ubieram synka w body na krótki rękaw i bluzę, ewentualnie czasami tylko samo body na długi rękaw jak słońce mocno grzeje. W nocy mamy 17-19 i jak jest chłodniej to body na długi, na to pajacyk i śpiworek tog 2,5. Jak jest trochę cieplej to pod spód body na krótki rękaw.
Z mm nie pomogę, bo jesteśmy kp.
Termometr mamy na podczerwień. A dlaczego mierzysz mu temperaturę jak się napina? Serio aż tak często to robi?
Jeśli jest potrzeba to my dajemy pedicetamol w syropie.
temperature mierzymy bo mój facet się rozchorował i gorączkuje i dmucham na zimne żeby mały nie załapał
 
no właśnie zauważyłam że bardzo często ale mały ma problemy z brzuszkiem i kupka i póki podajemy żelazo może tak być, 1 na 2 dni kupę zrobi i tyle. W poniedziałek idziemy na badanie krwi to zobaczymy czy możemy odstawić już żelazo. Ja mam po prostu wrażenie że wiecznie jego przegrzewam, w sensie w domu mamy temperatur między 21 a 22 stopni i ubieram go w body na długi rękaw śpiworek i mam wrażenie że jemu jest zimno a jak dam mu coś jeszcze to znowu jest gorący... Jak sprawdzić czy nie jest małemu za zimno albo za ciepło? Wiem że sprawdza się na karku ale właśnie on ma cały czas albo kark trochę ciepły albo gorący...

Sprawdzasz według karku jak śpi takiego maluszka warto okryc kocykiem czy czyms, i sprawdzać kark zeby nie pocil się. Wiesz to maluszek leżący, inaczej bedzie odczuwac temperaturę jak juz takie ruszajace się dalej niż wlasna os
 
Sprawdzasz według karku jak śpi takiego maluszka warto okryc kocykiem czy czyms, i sprawdzać kark zeby nie pocil się. Wiesz to maluszek leżący, inaczej bedzie odczuwac temperaturę jak juz takie ruszajace się dalej niż wlasna os
czy jak się poci to znaczy że za gorąco? A jak jest suchy i ciepły to jest okej?
 
@Lejdiii @Daga1995 Czopków nie można dzielić. Trzeba kupić takie, które pasują do wagi dziecka. Sybstancja czynna w czopku nie jest rozpuszczona równomiernie. Może być tak, że jak podzielisz czopek na pół, to w tej połówce, którą podasz będzie całość substancji czynnej, może nie być jej wcale albo tylko trochę.
 
reklama
Do góry