reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zgaga - coś naturalnego?

Dołączył(a)
5 Październik 2006
Postów
5
o - przepraszam, ze odzywam sie tylko z problemami, ale wtedy mi bardzo pomogłyście :)

Tym razem pytanie z poletka zdrowia mamy - karmiącej nadal....

Co mogę sobie wziąć na zgagę jak mnie męczy? Zawsze brałam Ranigast, bo idealnie mi pomagał, no ale to było przed ciążą i teraz jak karmię nie mogę go wziąć przecież :( Słyszałam, że migdały pomagają, ale mi niespecjalnie pomagają :(
 
reklama
Jest taki jeden lek na zgage ktory moga brac kobiety w ciazy i okresie karmienia...najlepiej zapytac o to w aptece. Jak ja bylam w ciazy to bralam rennie i baaaardzo mi pomagal. W czasie karmienia tez chyba go mozna brac. Mi rennie polecil gin. Ale najlepiej bedzie jak sama zapytasz albo gina albo w aptece.
Pozdrawiam
 
Malwinka mi poradzono, aby jeść daktyle. Nie żeby całą paczę na raz, ale tak trochę. W moim przypadku chyba pomaga, jak tylko czuje zgage, to wezmę pare daktyli i wszystko ok. Co do lekarstw to nie wiem, ponieważ staram sie jak najmniej ich brac w czasie ciąży
Pozdrawiam





 
Zobacz czy alugastrin możesz brać, ja w ciąży to stosowałam, poza tym na zgagę pomagała mi szklanka mleka.
 
witam
zgadzam się co do mleka rzeczywiście pomaga, ja osobiście stosuję także jogurty naturalne-bez cukru, kiwi, jabłka, z uwagi na pierwszy trymestr ciąży nie przyjmuję żadnych leków ;( niestety ale przynajmniej produkty, które wymieniłam mi pomagają
pozdrawiam
 
Renni możesz brać bez obaw o to, czy przejdzie do mleka.
Mi pomaga w czasie ciąży, biorę je co kilka dni, bo moja zgaga jest po prostu tragiczna.

Pomaga też ciepłe mleko, ale na krótką metę, najlepiej wypić je przed snem, by usnąć bez zgagi. :)
 
reklama
W czasie ciąży i karmienia piersią można brać Gaviscon. To nowy lek, w postaci tabletek do rozgryzania i zawiesiny. Wcześniej wymieniany Alugastrin odpada;-) Pozdrawiam Farmaceutka;-)
 
Do góry