reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zgaga w ciąży - jakie macie sposoby?

Dołączył(a)
20 Wrzesień 2018
Postów
9
Hej :) Ja znów po poradę ;) Od razu dodam że musiałam utworzyć nowe konto bo komputer odmówił posłuszeństwa a ja przez ten czas zapomniałam hasła ;)

Jak w temacie - zgaga. Od początku ciąży, codziennie :( Już mam dość, cokolwiek zjem natychmiast mam zgagę, zwłaszcza wieczorami. Rano jest trochę lepiej ale tylko do południa. Czy to normalne? Też tak macie? Jak sobie z tym radzicie? Dla tych które nie wiedzą dodam że jestem w 4 miesiącu. Czekam na Wasze rady jak ujarzmić tę wstrętną zgagę...
 
reklama
Mamona dziękuję Ci za radę :) Miałam nadzieję na jakieś naturalne sposoby, staram sie unikać wszelkich leków i prócz witamin ciążowych i kwasu foliowego nic nie biorę. Ale przemyślę, skoro to jedyny sposób... No strasznie ta zgaga męczy. Może jeszcze ktoś coś poradzi :)
 
Zimne mleko po agało mi tak do 8 msc. Potem to już leki na zgagę, zapytaj lekarza jakie możesz bezpiecznie brać
 
NIestety w moim przypadku cokolwiek bym nie sprobowala, to tylko dzialalo chwilowo. Ja pilam herbate imbirowa, albo jadlam sucharki, ktore popijalam mlekiem. MIgdaly na mnie nie dzialaly. Ale od 14 tyg mdlosci jak i zgaga minely. Obecnie jestem w 30 tyg i jej nie mam, no chyba ze zjem cos ostrego.
Pozdrawiam i gratuluje dzidziusia;););)
 
Pół szklanki wody gazowanej i pół łyżeczki sody oczyszczonej, szybko mieszam i wypijam szybko zanim opadnie na dno. Zawsze pomaga. Woda gazowane sprawia że się kilka razy odbija się i po bólu. Odradzam rennie bo zobojetnia kwasy na dłużej i żelazo z jedzenia się nie przyswaja .
Ja mam okropna zgage od lat..az mi łzy leciały z bólu czasem. przez leki typu rennie, pantoprazol nabawiłam się poważnej anemii. Kiedy pol roku temu dowiedzialam się o ciąży to odstawiłam leki. Bałam się że oszaleję przez zgagę. Ktoś poradził mi sodę i jestem w szoku że jest tak skuteczna.
 
Mi ginekolog zlecil gaviscon ale nie polecam zawiesiny tylko tabletki do ssania. Czasen pomagalo a czasem przez zgage wymiotowalam a to nie bylo fajne na koncowce ciazy. Jadlam tez migdaly
 
reklama
NIestety w moim przypadku cokolwiek bym nie sprobowala, to tylko dzialalo chwilowo. Ja pilam herbate imbirowa, albo jadlam sucharki, ktore popijalam mlekiem. MIgdaly na mnie nie dzialaly. Ale od 14 tyg mdlosci jak i zgaga minely. Obecnie jestem w 30 tyg i jej nie mam, no chyba ze zjem cos ostrego.
Pozdrawiam i gratuluje dzidziusia;););)
Ja mialam mega zgage gdzies od 34tc wiec jeszcze możliwe ze Cie dopadnie czego oczywiscie Ci nie życzę. Ja mialam taka zgage ze na prawde wolałam mdłości gdzie wymiotowalam 7 tygodni calymi dniami i jedynie nie wymiitowalam po jablku.
 
Do góry