reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zgaga w ciąży

Diana_16

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2020
Postów
28
Hej, dziewczyny jestem w 25 tygodniu ciąży i od dwóch tygodni męczy mnie zgaga, normalnie czasem jak się odbije to łzy lecą
Macie jakieś metody na zgagę?
 
reklama
Calutką ciążę miałam zgagę, na początku próbowałam nabiału, bo podobno pomaga, ale jedynie Rennie mi dawało ulgę. Lekarz powiedział, że to mogą brać kobiety w ciąży. Zużyłam chyba ze 20 opakowań przez całą ciążę, nie rozstawiałam się z nim.
 
Ma picztaku i q pierwszej ciąży i teraz migdały pomagały, jak się już nasiliło bardziej miałam syrop ale nie pamiętam niestety już nazwy. W aptece mi doradziła Pani że można.
 
Hej, jestem akurat w 36 tc, ale od tygodnia dopadła mnie nieziemska zgaga :) w nocy to odlot, jak mi się odbije takim kwasem to aż muszę usiąść bo nie mogę oddechu złapać i świeczki w oczach mam.
Początkowo jakoś od 20 tc brałam Gaviscon w tabletkach do rzucia i pomagał, ale to miałam taką zgagę zwykłą. Teraz niestety nie działa. Próbowałam z zimnym mlekiem, jogurtem naturalnym ale też już nie działa. Działało ze 3 dni. Wodą próbuję spłukać ten kwas, ale to niestety nie walczy ze zgaga tylko daje chwilową ulgę.
Ale wyczytałam tutaj o migdałach :) kupiłam takie w całości ale bez skórki. I nie chcę zapeszać, ale faktycznie pomagają. Biorę tak ze 4 sztuki i rozgryzam w ustach, i taka papkę ssię jak najdłużej. Faktycznie jest ulga, nawet dałam radę pospać troszkę w nocy, co ostatnio niestety u mnie totalnie odpadało. Także również polecam migdały:)
 
reklama
Do góry