reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zgladzenie szyjki

Ewa22r95

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2017
Postów
22
Mam do was pytanie. Czy ktoś miał 34 tyg zgładzona szyjkę. I rozwarcie na 2 cm. Ile wytrzymaliscie ile ważyły wasze dzieci ??
 
reklama
Miałam rozwarcie od 20 tyg na palec potem coraz większe i coraz krotsza szyjka. Poród w 42 tyg wywoływany bo się dziecku nie spieszyło. Ale duzo leżałam i odpoczywalam w miarę możliwości przy dwójce dzieci
 
Mam do was pytanie. Czy ktoś miał 34 tyg zgładzona szyjkę. I rozwarcie na 2 cm. Ile wytrzymaliscie ile ważyły wasze dzieci ??
Ja od 28 mam rozwarcie obustronne z jednej strony na centymetr a z drugiej na opuszek. Założyli mi pessar i odpoczywamy czekamy ile sie da. Odrazu po tygodniu szyjka poleciała jeszcze 7 milimetrów ale od tego wybryki do teraz (32 jutro zaczynamy) nic się nie zmienia. Maly waży ok 1500 więc musi jeszcze trochę wytrzymać żeby wagę podnieść. Ale odpoczynek, leki dają rade i 2 cm da się uratować. Kiedyś słyszałam że powyżej 3 już nie można zatrzymać biegu zdarzeń ale gdy nie osiągnie się tych 3 cm to sytuacja jest do opanowania ;)
 
Specjalnie wyjelam karty z poprzednich ciaz,zeby sprawdzic :-) teraz mama 25tc rozwarcie wewnetrzne i szyjka miala w calosci 20mm trzy tygodnie temu. Mam szew na niej.
W drugiej mialam taka mama sytuacje tyle ze chodzilam z krazkiem pessara,a szyjka robila sie krotsza i krotsza. Niestety rozwarcia sie tez nie da cofnac.
W karcie mam zapisane,ze na wizycie 25.04 wtedy mialam 0,5 cm szyjki i rozwarcie 2-3 cm, a to byl 37 tydzien. Urodzilam dopiero miesiac pozniej, w 42 tygodniu. Tyle ze ciaza byla juz wysoka i ja sie jakos szczegolnie juz z tym rozwarciem nie oszczedzalam.
W szpitalu poxnalam dwie dziewczyny z rozwarciem 4 cm, slownie: cztery centymetry, ktore lezaly tygodniami!
Ale na serio lezaly w lozku szpitalnym.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
A jeżeli na następnej wizycie okaże się że rozwarcie poszerzylo się na 4 cm a nie ma skurczy czy wtedy jest konieczność wywołanie porodu ? Jak to wygląda ?
 
A jeżeli na następnej wizycie okaże się że rozwarcie poszerzylo się na 4 cm a nie ma skurczy czy wtedy jest konieczność wywołanie porodu ? Jak to wygląda ?
Nie, nie ma takiej konieczności. Na pewno dostałaś leki i nakaz oszczędzania sie tak? Jeśli się powiększy a czynnosci skurczowych nie będziesz miała regularnej to Cie skieruje do szpitala żeby wyciszyć macice i przytrzymać dzidziusia jak najdłużej. Do póki wody płodowe nie zaczną odchodzić nie ma potrzeby wywoływania porodu bo Twoje dziecko jest bezpieczne.
 
Nie, nie ma takiej konieczności. Na pewno dostałaś leki i nakaz oszczędzania sie tak? Jeśli się powiększy a czynnosci skurczowych nie będziesz miała regularnej to Cie skieruje do szpitala żeby wyciszyć macice i przytrzymać dzidziusia jak najdłużej. Do póki wody płodowe nie zaczną odchodzić nie ma potrzeby wywoływania porodu bo Twoje dziecko jest bezpieczne.
 
reklama
Tak dostałam ale brzuszek się stawia często lecz skurczy nie czuję
Twój lekarz na pewno o tym wie tak?
On na pewno wie co robi i skoro odrazu nie położył Cie do szpitala to znaczy że sytuacja jest jak najbardziej do opanowania głową do góry relaksuj sie i czekajcie jak najdłuzej :)
 
Do góry