reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zgubne przestawienie

kora30 Wydaje mi sie ze teraz w szkole juz sie nie przestawia dzieci tym bardziej przypominam sobie sytuacje na wf, wuefistka pokazywała to samo cwiczenie dwa razy dla prawo recznych i drugi dla lewo bo jak stwierdziła leworeczna osoba nie rzuci dobrze do kosza prawą reką i nie miałaby szans np na dobra ocene, tak wiec to chyba zalezy od regionu moze na jakichs wiaskach ( nie obrazajac wiosek sama jestem ze wsi) cos takiego jescze istnieje ale to szczątkowe raczej

Dain wiem ze za prawo recznosc odpowiada inna półkula niz za leworeczność. ona ewidentnie była praworęczna ale wycwiczyła ręke lewą. Tak czy inaczej chodziło mi bardziej o to ze ona uważała sie z tego powodu za super inteligentną:-) bo wladała obiema rekami:-) No i tak jak pisałam szczyciła sie tym ogromnie
 
reklama
kora30 Wydaje mi sie ze teraz w szkole juz sie nie przestawia dzieci tym bardziej przypominam sobie sytuacje na wf, wuefistka pokazywała to samo cwiczenie dwa razy dla prawo recznych i drugi dla lewo bo jak stwierdziła leworeczna osoba nie rzuci dobrze do kosza prawą reką i nie miałaby szans np na dobra ocene, tak wiec to chyba zalezy od regionu moze na jakichs wiaskach ( nie obrazajac wiosek sama jestem ze wsi) cos takiego jescze istnieje ale to szczątkowe raczej

Dain wiem ze za prawo recznosc odpowiada inna półkula niz za leworeczność. ona ewidentnie była praworęczna ale wycwiczyła ręke lewą. Tak czy inaczej chodziło mi bardziej o to ze ona uważała sie z tego powodu za super inteligentną:-) bo wladała obiema rekami:-) No i tak jak pisałam szczyciła sie tym ogromnie

oczywiście, ze nie przestawiają, ale jak wiadomo wyjątek potwierdza regułę.

A co do pani od fizyki - fakt, że niewiele osób potrafi pisać obiema rękami, ale to żaden wyczyn, ja się nauczyłam w ciągu miesiąca ćwiczeń... i nie uważam, zebym była geniuszem z tego powodu - raczej uparciuchem - fantastą :-)
 
Prawo- lub leworecznym czlowiek sie rodzi. Nie mozna sie nim stac. Jednak jak wiele innych rzeczy - mozna nauczyc sie poslugiwania druga reka. To kwestia cwiczen i wytrwalosci. I z inteligencja to raczej niewiele ma wspolnego.
Moja corka urodzila sie praworeczna, ale ze wzgledu na niepelnosprawnosc tej raczki - wycwiczyla sobie poslugiwanie lewa reka. Dzis jest obureczna.
 
zgoda, że jest to cecha wrodzona jednak wykształca się dopiero w pewnym wieku, leworęczność może się ustalić w wieku 4-5 lat. z inteligencją raczej nie ale ze względu na organizacje półkul mózgowych leworęczni mają pewne predyspozycje wrodzone do pewnych cech i oczywiście odwrotnie :] właśnie przez to, że chodzi o organizacje półkul nie da się zmienić "ręczności" dziecka
 
zapraszam na jutro (piątek 13. lipca) na obchody dnia leworęcznych :] pikniki rodzinne z mnóstwem atrakcji odbędą się w Warszawie (Wola Park) Wrocławiu (Arkady Wrocławskie) i Częstochowie (Galeria Jurajska) w godzinach 12-18 :]
 
W piątek 13 sierpnia odbyły się polskie obchody Międzynarodowego Dnia Leworęcznych.
Imprezy zostały zorganizowane w Warszawie, Częstochowie i Wrocławiu.


Największy event odbył się w stolicy. Wzięło w nim udział prawie 30 leworęcznych oraz około 70 praworęcznych. Imprezie przyglądały się setki osób, które wybrały się na zakupy do Centrum Handlowego Wola Park i postanowiły na chwilę oderwać się od życia w praworęcznym świecie.


Na scenie i jej okolicach można było spotkać sławnych leworęcznych z historii: Napoleona Bonaparte, Marilyn Monroe i Charliego Chaplina.
Dzieci licznie brały udział w konkursie plastycznym, w którym połowa obrazka musiała być wykonana lewą ręką. Złożono w nim przeszło 70 prac, z czego 25 zostało nagrodzonych.


W konkursie sprawnościowym uczestniczyły 44 rodziny, 15 najlepszych zostało nagrodzonych ergonomicznymi piórami dla osób prawo- i leworęcznych.


Wszyscy chętni mogli też spróbować swoich sił w grze w kapsle na specjalnym torze wyścigowym z dwiema skoczniami i licznymi zakrętami. Tor można było pokonać oczywiście jedynie grając lewą ręką.


Uczestnicy zabawy wykonali 25 kolorowych odcisków lewej dłoni w masie papierowej, na podobraziach stworzono wielką galerię lewych rączek. Na płótnie odciśnięto prawie 200 lewych dłoni pomalowanych farbami.
Przez cały czas porady rodzicom dzieci leworęcznych udzielała Pani psycholog, która wyjaśniała kiedy można rozpoznać, że dziecko jest leworęczne i na co zwrócić uwagę wychowując leworęczne go malucha.


W miejscu imprezy zbudowano specjalną strefę do testowania ergonomicznych produktów dla osób leworęcznych. Ptak Swano reprezentujący markę Stabilo, producenta kredek, piór, ołówków, temperówek i gel penów dla osób leworęcznych rozdawał wszystkim baloniki z logo kampanii leworecznosc.pl

DSC03602.jpgDSC03620.jpgDSC03612.jpgDSC03619.jpgDSC03616.jpgDSC03607.jpgDSC03605.jpgDSC03613.jpgDSC03621.jpgDSC03596.jpg


Obchody relacjonowali dziennikarze takich stacji i tytułów jak: TVN Warszawa, Radio Zet, Radio VOX FM, Radio Kampus, Rzeczpospolita, Życie Warszawy, Gazeta.pl, Informacje o przebiegu obchodów pojawiły się również w Radio Eska, Radio złote przeboje, Dzienniku Zachodnim, Gazecie Krakowskiej i wielu, wielu innych.
 
Moja siostra (22 lata) jest leworeczna i nikt nie probowal jej przestawiac ale moj kuzyn (31 lat) jest wlasnie przestawiony na prawa reke i "koslawo" trzyma dlugopis w rece.
 
reklama
Witajcie!
Nie wiem czy słyszeliście o takim zjawisku jak "zgubne przestawienie"? Chodzi o próby przestawienia dziecka z leworęczności na praworęczność, takie praktyki były popularne w wychowaniu jeszcze w latach 60. Myślicie, że takie próby zmian są jeszcze praktykowane? Słyszeliście o takich próbach?
Młodzi rodzice są już na tyle świadomi, że nie stosują takich brutalnych praktyk, jednak słyszałam o osobach starszych, które nie mogą pogodzić się z tym, że ich wnukowie są leworęczni. Warto ich skutecznie uświadomić. 
 
Do góry