reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zielonkawe kupki

R

RiSiA

Gość
Witam
mam pytanie odnosnie kupek. Karmie piersia i uważam na to co jem, jednak moj synek od paru dni ma kupki koloru zielono-żółtego jednak kolor ten jest skierowany bardziej w stronę koloru zielonego. Konsystencja raczej średnio-wodnista tak jakby ścieta jajecznica. Czy to normalna kupka?? Wczesniej były kupki żółtawe a menu moje sie nie zmieniło. Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
reklama
Kolor kupek niemowlaka może być różny, odcienie zieleni i żółtego również są dopuszczalne. O ile nie pojawia się w nich śluz, nie jest ich znacząco więcej lub znacząco mniej niż wcześniej a mały nie wydaje się mieć żadnych problemów brzuszkowych - nie ma się raczej czym przejmować. Pani dieta wprawdzie się nie zmieniła, za to wciąż zmienia się układ pokarmowy Pani synka - być może stąd zmiana koloru kupki. O ile Synek jest zadowolony i nie wydaje się chory - proszę nie martwić się kolorem kupki!
Pozdrawiam i życzę wiele radości i pociechy z Synka!
 
Witam!

Mój synek ma 11 miesięcy i robi od 2-go miesiąca życia tylko zielone stolce...pomarańczowe zdarzają się raz na dwa tygodnie,a to i tak z domieszką zielonego koloru. DO tej pory był karmiony Bebiko...teraz zmieniliśmy na bebilon,ale nie widać żadnych zmian. Czy zielone stolce utrzymujące się tak długo, u większego dziecka również są czymś normalnym?
 
Wydaje mi się, że nie ma się czym niepokoić - o ile nie zmieniła się konsystencja, barwa ani ilość kupek nie zmieniają się, nie oznacza to chyba żadnego problemu. Przyznam, że mam niewielkie doświadczenie jeśli chodzi o dzieci karmione mieszanką, zdaje się jednak, że mogą one oddawać stolec rzadziej niż karmione piersią. Podsumowując: o ile nie ma znaczącej zmiany w stolcach, dopóki maluch czuje się dobrze i zachowuje normalnie - myslę, że nie ma się czym martwić. Jeżeli jednak sprawa bardzo Panią niepokoi, proponuję poruszyć temat podczas najbliższej wizyty u pediatry - wówcas wszystkie wątpliwości zostaną ostatecznie rozwiane.
Pozdrawiam i życzę zdrowia!
 
Do góry