reklama

Zimowe buty i skarpetki i ciepłe nóżki

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez Zabka77, 5 Sierpień 2008.

1. Zabka77

Zabka77 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mam tak, że z pewnym wyprzedzeniem myślę o niektórych sprawach. I zastanawia mnie sprawa butów na zimę, co nie oznacza, ze zamierzam je kupić teraz - bo wiadomo noga dzidzi rośnie. Maksio ma 15 m-cy i rozmiar 22. Ale zastanawima sie jak dobierać buty na zimę, bo przeciez ciepła skarpetka musi wejsć, a czasem skarpetka i rajstopki jedno na drugie. I jakie to buty. Ortopeda móiwł mi, ze jakieś zawiazywane i podtrzymujące kostkę, w żadnym wypadku kozaczki. Macie w tym jakieś doświadczenie? I jaki kombinezon najlepszy na zimę? Musi osłaniac nożki. Dwuczęśiowy? Jednoczęściowy?

2. kasia_z

kasia_z Grudniówka 06 Wrzesniowe mamy'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi się wydaje że buty na zimę to muszą mieć grubą podeszwę, ale giętką. Sznurowane lepiej dopasowują się do nogi niż na rzepy, ale jak jest np. na 3 rzepy to wg mnie ok. Ja chcę kupić takie coś a la turystyczne dla dorosłych, dla mnie takie buty na zimę są cieplejsze i wygodniejsze niż kozaki. :happy:
    Kombinezon to chyba dwuczęściowy, ale spodnie ogrodniczki. Jednoczęściowy wydaje mi się mniej wygodny. :happy:

3. reklama
  4. Zabka77

Zabka77 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ale buty muszą być odpowiednio większe - tylko ile rozmiarów. Bo jak nałoże na nogę ciepłą skarpetkę to noga od razu większa się robi. Wypróbowałam to na sandałkach letnich. nałozyłam grubą skarpetkę i nie było mocnych na nogę bucik nie wszedł.

5. Madzia0111

Madzia0111 kwiecień98lipec07maj08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja starszej córce zawsze kupowałam buty wieksze o 1 rozmiar tak mniej wiecej o 1 cm. Teraz tez kupie Filipkowi buty o jeden rozmiar wieksze wiązane lub na rzepy ale dobrej firmy, starszej kupowłam Bartki i zawsze się sprawdzały.

6. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja wielokrotnie czytałam, że dla małego dziecka buty muszą być ok. 1 cm większe, wtedy stopa może prawidłowo się rozwijać.
    U nas dochodzi jeszcze taki problem, że nasza Oliwka ma szeroką stópkę i wysokie podbicie, więc strasznie ciężko nam dobrać buty dla niej :sorry2:
    Ale tak sobie myślę, że rajstopki i na to skarpetka i na to jeszcze zimowy bucik to lekka przesada ;-). Zwłaszcza, że zimowe butki dla dzieci są zawsze w mniejszym lub większym stopniu ocieplone ;-) No ale wiadomo- to osobista decyzja każdego rodzica.
    Wg mnie najprościej będzie jeśli będziesz kupować zimowe buciki założyć maluszkowi skarpetkę na rajstopki i wtedy mierzyć i sprawdzić, czy ma wystarczający luz, a jeśli nie będzie mieć na sobie rajstop to założyć 2 pary skarpetek ;-)
    A jeśli chodzi o kombinezon... Według mnie lepszy dwuczęściowy, z ogrodniczkami, zgadzam się z kasią_z, jednoczęściowe są według mnie dobre dla kilkumiesięcznych bobasów. Ale ja w tym roku nie mam zamiaru kupować żadnego kombinezonu :no:. W zeszłym roku mieliśmy i Mała spodnie miała na sobie może ze 2 razy, a tak to rajstopy (nie jakieś grube, takie najzwyklejsze) i na to jakieś gatki (nieocieplane) i jakoś nie zauważyłam żeby marzła, chora też nie bywała. A w razie wojny (czyli gdyby nadeszła sroga zima i minus 20) mieliśmy też jedne sztruksowe spodnie z flanelową podszewką.

7. kasia_z

kasia_z Grudniówka 06 Wrzesniowe mamy'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co do rozmiaru, ja przeważnie kupuję "na oko" - tak 0,5 do 1 cm większe niż noga w skarpetce. U mnie gruba skarpetka odpada, bo ma od razu mokre spocone nogi. Ważne żeby się zapinały tak, żeby stabilnie trzymały stopę, żeby nie latała w środku z okazji za dużego buta. :happy:
    Z "firmowych" to ja jestem fanem butków ze Smyka - są tańsze niż Bartki a równie dobre, a często są przeceny o 50% (np teraz były na zimowe butki), więc wychodzą tanio :-)

8. ivette

ivette Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja kupilam Ani w pazdzierniku kozaczki rozmiar 20 i byly na nia wieeeelkie:happy:
    za to teraz sa juz na styk :-)
    a osttanio na sale w tk maxxie kupilam trzewiczki ecco, wiazane, rozmiar 22 i tez sa dobre, wiec nalezy zwracac uwage tez na to ze co firma to inna rozmiarowka.:baffled::baffled::baffled:

9. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Są teraz takie specjalne buty , przy których w numeracji uwzgledniona jest gruba skarpeta:) a co do kombinezonu to wydaje mi się ,ze praktyczniejszy jest dwu częściowy- dzieci też je chyba wolą

10. reklama
  11. Antylopka

Antylopka Potrojna mamuska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    przeciez wiekszośc bucików dzieciecych ma wyjmowana wkładkę z narysowanym zarysem stópki, gdzie powinna byc, aby bucik był dobry. Bierzesz do sklepu skarpetke i zakładasz przed przymierzeniem.:tak:
    Poza tym, w sklepach sa miarki do mierzenia stópek. Zawsze, jak kupujemy Wikunii buciki, to najpierw w sklepie mierzymy stópke. Tym bardziej, że buciki nie różnia sie tylko długościa, ale też szerowościa i wysokościa podbicia.:szok:

12. amanda14

amanda14 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja zimowe buciki kupuję w Ryłko. Skórzane, cieplutkie, z dobrze wyprofilowaną podeszwą. Mają elastyczną cholewkę, która ładnie współpracuje. Nie obcierają. Mojej małej dobrze się w nich chodzi

Poleć forum