reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ziołolecznictwo i przetwory ziołowe:)

marta24

Trójkowa mama:)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2007
Postów
2 561
Miasto
lublin
Dziewczyny, tak jak wspólnie ustaliłyśmy zaczynamy nowy wątek ( bez komentarzy). Ja zamierzam wpisywać przepisy w kolejności w jakiej będę robiła coś ziołowego, więc już niebawem, kiedy tylko zacznie się wiosna. jeśli macie cos ciekawego również wklejacie.Możemy też na ogólnym pytać się nawzajem o jakies elisiry i wtedy ta, która będzie miała coś ciekawego na daną dolegliwość wpisze tutaj. To jest wspólny watek, więc twórzmy go wspólnie:)
 
reklama
TRASIA na twoje specjalne życzenie:)
właściwości pokrzywy: jedna z najbardziej wartościowych roślin, oczyszczająca i krwiotwórcza roślina,witaminizuje, likwiduje wypryski, bóle głowy, oczyszcza nerki,reguluje poziom cukru we krwi, leczy zapalenie dróg moczowych,przeczyszcza,regenerwuje watrobę, śledzioną, działa przeciwirusowo,bakteryjnie,(jest pomocna przy pzeziębieniach), likwiduje obrzęki i tak by można pisać i pisać.....

pokrzywę na wiosne zrywam i suszę i mam herbatke w zimie.Mozńa też pić herbatkę ze świeżych liści(mi akurat nie smakuje taka). Świeże liście siekam i stosuję tak jak kope czy natkę pietruszki do zup, sałatek czy innych dań.

Na wiosne można pić sok wyciśnięty ze świeżej pokrzywy. Nie wiem jakie dokładnie są proporcje picia.Na kupowanymsoku było zalecenie picia 2 razy dziennie 2,5 ml poł godz przed posiłkiem.

miód pokrzywowy wg S.Korżawskiej-lek dla krwi:
zrywam ymłodą pokrzywe(można w całości) i wyciskamy sok w sokowirówce.1 szkl. sok i 3 szkl. miody wlewamy do garnka, dokładnie mieszamy i rozlewamy do sloiczków. odstawiamy w chłodne miejsce.Można pić kilka razy dziennie po łyżeczce.

sok z pokrzywy:
nie mogę znaleźć dokładnego przepisu,więc wziełam proporcje z soku z mniszka-pwoinni też być dobrze,poprawcie mnie jeśli macie inny przepis.
4 szkl. soku z pokrzywy-1szkl. alkoholu( wódki lub spirystusu 70 %),wymieszać i rozlać do butelek.odstawić w chlodne miejsce
 
Imbir na ból zęba.

Wiem, ze to dziwne, ale wczoraj zaczął mnie boleć ząb (tak jak boli przy problemach z kanałami). I znajoma mówi: "ukrój plasterek imbiru i sobie tam przyłóż". Najpierw ją w duchu wyśmiałam, ale w domu tak już mnie bolało, że stwierdziłam, ze spróbować mogę. I pomogło! I w końcu na noc nie musiałam brać żadnych prochów. niezłe to jest.
Tylko zaraz po tym jak włożysz - to mocno szczypie a później już jest przyjemnie.

Stwierdziłam, że jest to tak dziwne, że aż Wam napiszę.
 
Do góry