reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zivafert - nowy lek zamiast ovitrelle

Hej dziewczyny😀 czy którejś z Was udało się zajść w ciążę po Zivafercie i inseminacji? Jestem przed podaniem leku i zabiegiem, bardzo się tym emocjonuję, ale również boję… dlatego szukam dodatkowych informacji na ten temat. Dajcie proszę znać 😍
Tak, ja miałam dwie dawki zivafertu do punkcji i poszła dobrze. Lek dopiero wchodzi na Polski rynek, zastępuje ovitrelle. Poprzednią punkcję miałam właśnie z ovitrelle i niestety ani jednej dojrzałej komórki. Ale prawdę mówiąc nie wiąże powodzenia z działaniem leku, bo w zasadzie oba leki mają taki sam skład. Zivafert ma mniejszą dawkę, dlatego dostałam dwie.
 
reklama
Tak, już ja 😆
Działa - zastrzyk zrobiony i punkcja udana. Dostałam podwójną dawkę - podobno ma trochę mniej substancji czynnej niż ovitrelle więc dają dwa u mnie w klinice.

Sporządzenie tego roztworu mało mnie o zawał nie przyprawiło, ale to chyba spotęgowały nerwy przed punkcją. Trzeba najpierw jedną długa igła wbić roztwór ze strzykawki do pojemniczka, pobrać (tu miałam problem, pobierało mi się samo powietrze i niemal nie wyleciał mi tłok tyłem wylewając substancję), zmienić strzykawkę na małą i normalnie podać podskórnie.
Chciałam dwie fiołki rozrobić osobno, każde w swoim zestawie, ALE w pierwszym za mocno wbiłam długą igłę i nie umiałam jej wyciągnąć, więc ostatecznie roztwór z jednej strzykawki wbiłam do fiołki, rozpuściłam, pobrałam, wbiłam do drugiej fiołki, rozpuściłam, pobrałam i zmieniłam igłę na małą.

więc z moich doświadczeń UWAGA: nie wbijajcie za mocno długiej igły bo trzeba ją potem zdjąć (ale też nie za słabo żeby nie leciało bokiem) a druga igłę małą trzeba już jak najmocniej wepchnąć i PILNOWAĆ czy przy wstrzykiwaniu coś nie ucieka bokiem. Jak tak to poprawić.
Hej ja mam domiesniowo tylko niewiem w ktore miejsce na ciele wbic igle czy w posladki udo czy podbrzusze czy ktos wie?
 
Lekarz kazal mi podac Zivafert domiesniowo w posladek pojedyncza dawka 15 dzien cyklu o 12 godzinie przy cyklach 24!W 11 nastym dniu cyklu monitoring pokazal 2 pechezyki 15 milimetra jeden 14 milimetra i test estrogen 596 przy wartosci do 300 Test owulacyjny pozytywny 12 dnia a inseminacja 16 dnia o 17:30 Usg pokazalo przed zabiegiem pekniety jeden pechezyk drugi w trakcie pekania niewiem jakiej wielkoscii bo mi nie powiedzial. Dzis jestem 6 dni po zabiegu testu nie robie przed uplywem 14 dni bo podobno wychodza pozytywne niewiem tylko czy inseminacja nie byl za pozno zrobiona i zastrzyk tez ??
 
Do góry