reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zła matka?

pysia to ja też jestem złą matką bo po całym dniu spędzonym z Julką (chodzi o weekendy, bo tak to jest w przedszkolu do 14:30) o 19 kąpiel, potem kolacja i o 20 dziecko śpi. Zanim poszłam na zwolnienie w ciąży to było mi żal że tak mało czasu z dzieckiem spędzam więc pozwalałam jej do 20 się bawić potem dopiero cały obrządek i zasypiała ok 21:30
A teraz jestem przemęczona i wolę wieczorem poleżeć z du.. do góry i choćbym miała tylko leżeć to mam te swoje 2-3 h ciszy i spokoju wieczornego :-D
 
reklama
Chyba każda z nas ma takie chwile, że z przemęczenia się denerwuje, nerwy puszczają. Ja jestem z Szymkiem całe dnie sama, a jak D. pracuje do 22 to już o 16. modlę się o 19 i kąpiel i spać, a ja mogę odpocząć w samotności. Mam bardzo absorbujące dziecko i niestety pora przed kąpielą, to czas na jego "szaleństwa" na rękach inaczej płacze, wrzeszczy..i też obwiniałam się, że jestem zła czasem na swoje dziecko. Były chwile, że wychodziłam do łazienki i przeklinałam w złości, bo już nie wyrabiałam. Przez moje zmęczenie zaczęłam z D. się kłócić, bo on po pracy zmęczony, ale teraz podzieliliśmy się, że po kąpieli Szymka aż do pierwszej pobudki, on jest z nim, a potem ja..i sprawdza się to, bo mam czas żeby odpocząć. Irytuje mnie, jak po kąpieli zje i drapie nóżki, wiem, że to też nie jego wina, że ma AZS, ale wtedy on się wybudza i walka ze spaniem trwa przez godzinę..
To zmęczenie daje nam po du**e .
 
vczyli widze że nie jestem sama kąpiąc dziecko o 19?
Już myślałam że cos faktycznie jest nie tak że wole dupa do góry poleżeć wieczorem niż pózniej kłaść go spać i zeby wstawał o 8 albo o 9.
Kurcze naprawde wole wstać o godzinie 6 rano ale od 20 mieć czas i wielkie g...o robić.Niż kłaśc go o 21 i wstawac o 8
 
Powiem wam że ja nawet próbowałam przestawić swoje dziecko, żeby nie kąpać go o 7 i kłaść spać koło 8, tylko później. Ale tak się przyzwyczaił od noworodka, że się nie da. Raz, że jest już zmęczony o tej porze, dwa, że na drugi dzień wstanie o godzinę później a na 3 dzień - 2 godziny wcześniej. A poza tym tak jak piszecie, to jedyny czas, kiedy można coś porobić nie myśląc o dziecku i nie pilnując go, czy to w domu jakieś prasowanie czy choćby oglądanie filmów. Będą starsze nasze dzieci to będą chodziły póżniej spać :)
 
to i ja musze byc zla matka,bo tez czasem wykapie nadie o 19:) i czasem poloze ja wczeniej spac np tuz po 20 bo poprostu padam z zmeczenia. Akurat u nas czy Duska pojdzie spac o 20 czy o 22 to nie ma znaczenia o ktorej wstanie,zawsze przed 7 jestb juz na nogach
 
Oj to ja już muszę być podwójnie złą matka,ze kładę obu moich synków o 19:-D:-D Młodszy zasypia o 19 a starszy trochę później,bo jeszcze czyta przez spaniem,także o 20 mam już czas dla siebie.
Nie wiem dlaczego niektórzy ludzie dziwią sie ze kładziecie dzieci o normalnych,stałych porach spać.Myślę ze ważna jest rutyna i odpowiednia pora snu dla dziecka.Wieczorem dzieci są już zmęczone,a nawet przemęczone wiec nie wiem co miałaby im dać dodatkowo pozna pora do spania?
Moze sie wymądrzam,ale mam juz trochę doświadczenia;-) i naprawdę rutyna to podstawa,szczególnie u maluszków:tak:
 
A co myslicie o kąpaniu raz rano,raz wieczorem raz popołudninu.a raz wogóle. takia znajoma kąpie dziecko 2 letnie o jakiej porze jej się chce.Jak byl niemowlakiem jak sie nie chciało jej o 20 kapac to kąpała o 22. Teraz dziecko chodzi jej dziecko między 23-24 (kładzie je o 15 jeszcze).Bardzo ją to dziwi czemu tak jest,ale wydaje mi się ze nie trzymała pór kąpieli i tych obrzedów. Antek od zawsze był kąpany po 19 i trzmama się tego,latem czas o te 30 do 45 minut wydłużam.
 
Kurczę, a mój Maluch się jakoś przestawił. Albo nie przestawił, ale tak jakoś wyszło.Teraz potrafi szaleć do 9 a nawet 10. Po kąpieli gaworzy z oczami jak 5 złotych i nie chce spać. Choć czasami w trakcie kąpieli jest śpiący. Nie wiem, czy po prostu jak nie pójdzie spać po 7 to potem zbiera mu się na spanie dopiero koło 10, przegapiam ten moment, czy to coś innego. A fakt faktem brakuje mi tego czasu, kiedy on spał a ja mogłam porobic coś w domu lub po prostu poleniuchować ;)
 
My kladziemy corke tak 20-20:30 najpozniej. Spi roznie czasem o 5 budzi sie na mleko a potem jeszcze kima do 7, kilka razy spala do 8 bez zadnej pobudki, araz nawet do 8:30:-D

Tez lubie sobie poleniuchowac gdy cora spi, zwlaszcza ze zaczelam 9 mc drugiej ciazy :-D
 
reklama
pysia dla mnie jest to nienormalne kapać dziecko w takich porach albo wogole nie kąpać:-) ale to jest tylko moje zdanie,każdy wychowuje sobie dzieci po swojemu;-)
aga moze to jest tylko taki etap przejściowy.. moze maluszek przechodzi teraz zmianę rytmu i np. w dzień nie będzie juz potrzebował tyle drzemki ile do tej pory hmm trudno powiedzieć:happy2:
basia w takim razie trzymamy kciuki,bo termin tuz tuz:-)
 
Do góry