reklama

Złamana górna czwórka mleczak

Temat na forum 'Archiwum starego forum stomatologicznego' rozpoczęty przez annika1801, 28 Kwiecień 2010.

1. annika1801

annika1801 zainteresowana

Mojej córce(5,5lat)złamał się bądz wykruszył ząbek mleczny.Nie zauważyłam tego wcześniej;(
    Został korzeń,który po kilku dniach pokrył się dziąsłem i go nie widać.Córka nie odczuwa żadnych dolegliwości tej strony,nie jest opuchnięte ani zaczerwienione ale boję się,że przy wyżynaniu się stałych zębów może być problem z tą niewidoczną resztą.

2. Domanska86

Domanska86 Kasia - Domisiowa Mama

ja mam pododbny problem... mojemu Miloszowi ukruszyl kawalek jedynki... Troche boje sie w da pruchnica bądz bedzie dalej ukruszal.

3. reklama
  4. Maciej Kaczmarski

Maciej Kaczmarski Moderator

Mozliwości są dwie. Albo czekac i nic nie robić i liczyć że nie nastąpi żadne powikłanie w postaci infekcji tj. np. przetoki, ropnia, itd. , albo taki korzeń usunąć. Ta druga opcja jednak wiąze się z dość dużym stresem dla 5-cio letniego dziecka.

5. GabrielGarcia

GabrielGarcia Zaciekawiona BB

Witam!

Ja mam podobny problem u mojej prawie 2 letniej corki! Tzn widze ze ukruszyl jej sie kawaleczek jedynki, ale dosłownie kawaleczek. No i sie zastanawiam czy bardzo sie tym martwic?
    Czy ktorez z Waszych dzieci tak miało? Czy trzeba cos z tym robic?

6. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

u mojej coreczki ukruszyła sie równiez część jedynki
    córeczka ma 1,5 roku widac ze ja "haczy " poniewaz jezdzic tam co chwilke paluszkiem
    czy tak to zostawic czy isc z nia do lekarza
    tylko do jakiego ??
    czy jest dentysta dzieciecy ???
    i czy tak małe dziecko przyjmie boje sie aby nie sdała sie pruchnica

Poleć forum