reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złamany ząbek u 5-latka....

Serduszko1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Grudzień 2009
Postów
4 469
Witam.
Zwracam sie do Pani z jednym pytaniem.
Ale może zacznę od początku.
Mój syn ma teraz 5 lat ale już od 7 miesiąca chodzimy regularnie do dentysty. Górna jedynka wyszła razem z dwójką "sklejone", od tamtej pory miał malowane ząbki fluorem. W czerwcu 2010 przy upadku właśnie ta jedynka ułamała sie praktycznie w połowie. Dentystka do której chodzimy stwierdziła że nic z tym nie zrobi już... Ząbek przy ugryzieniu czegoś twardszego kruszył sie... za każdym razem słyszałam od dentystki to samo. Jakieś 2 miesiące temu zaczeła mu sie tam zbierać ropka ( dokładnie na dziąśle bezpośrednio nad tym ząbkiem). Pani stomatolog wywierciła dziurkę by ropka spływała, ale powtórzyło sie to już 2 razy. Nasz stomatolog chce mu usunąć tego ząbka ale ja mam obawy. I stąd moje pytanie. Czy ten ząb powinien być usunięty? I czy to ma jakis wpływ na zęby mleczne??
 
reklama
Witaj
każdy stan ropny w zębie mlecznym może negatywnie wpłynać na rozwój zębów stałych, może nawet doprowadzć do ich trwałego uszkodzenia

Z Twojej historii wynika, że taki ząb, z nawracającym stanem ropnym, powinien być usunięty .
Wielu dentystów zwleka z usuwaniem mleczaków , aby "trzymac miejsce " dla następców. Każdorazowo taki stan ocenia dentysta na wizycie i decyduje o usunięciu lub nie zęba mlecznego.

Polecam konsultacje u drugiego dentysty najlepiej specjalisty pedodonty(lecznie dzieci)

Pozdrawiam
KBM
 
Do góry