reklama

źle naliczone macierzyńskie....również z 2007

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2007' rozpoczęty przez misimip, 23 Styczeń 2009.

1. misimip

misimip Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny dowiedziałam się wczoraj, że weszła w czerwcu 2008 jakaś ustawa i że według niej miałyśmy źle naliczony macierzyński. Możemy teraz ubiegać się o wyrównanie, bo obowiązuje 3 lata wstecz.
    Któraś wie coś więcej na ten temat????

2. mrozik_j

mrozik_j Sierpniowa mama'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak, wiemy coś więcej :-). To trochę nie tak. Chodzi tylko o osoby, które w umowie mają zapisaną premię miesięczną, taka regulaminową. Np że dostajesz 2000 wynagrodzenia + 5 % premii od tego.
    W takim przypadku pracodawca podczas zwolnienia czy też urlopu macieżyńskiego płacił ci jedynie za przepracowane dni wynagrodzenie plus premiee (czyli w czasie macieżyńskiego premii nie dostawałaś). Jednak składki do ZUS są w takich przypadkach obliczane od całości - czyli od wynagrodzenia zasadniczego + premii. Tpo było niezgodne z konstytucją i jest wydany wyrok trybunału konstytucyjnego w tej sprawie. To właśnie wyrównują jeśli złoży sie pismo do pracodawcy

3. reklama
  4. mrozik_j

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 24.06.2008 r. ogłoszone dnia 07.07.2008r. (Dz. U. Nr 119, poz. 771)
    Tam jest wszystko wyjaśnione

5. misimip

misimip Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki serdeczne!! znajoma czegoś się dowiedziała, ale nie dokładnie..... już wiem, ze to nie nauczycieli. Dziękuję za odpowiedź

6. Antylopka

Antylopka Potrojna mamuska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mrozik - a co to oznacza: "Wynagrodzenie płatne w sposób i na warunkach przewidzianych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia : 26 kwietnia 2005r(...) premie i dodatki na zasadach i warunkach zdodnych z aktualnie obowiązującycm regolaminem." to z umowy o pracę. Premię mam zależna od podstawy, tzn. jeżeli choruję, to premia jest mniejsza. Jest stała miesięczna, nie uznaniowa.

7. mrozik_j

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Antylopka - wychodzi na to że tobie przysługuje wyrównanie. A masz paski z wynagrodzeniem za ten okres? Tam jest napisane od jakiej sumy były składki płacone. Jak od sumy pensja + premia to znaczy że śmiało możesz pisać o wyrównanie. Jak chcesz to możesz mi podac maila na prv i ci przeslę wzór pisma i jakieś jeszcze inne dokumenty

Poleć forum