reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Źle obliczony wiek płodu?

Dołączył(a)
13 Kwiecień 2019
Postów
9
Hej wszystkim :) zacznę od tego, że moja pierwsza ciąża zakończyła się w 9 tyg. zabiegiem łyżeczkowania. Poszłam do gin w 8tc, a CRL wskazywało na 6tc. Po tygodniu okazało się, że ciąża w 6tc przestała się rozwijać.
Aktualnie minął rok i zaszłam ponownie w ciąże. Ostatnią miesiączkę miałam 22.02 co wskazuje na 8tc. Po wczorajszej i pierwszej wizycie gin określił wiek na 7tc i 1dzien. Płód ma 11mm. Serduszko bije, a tętno wynosi 136. Mimo, że między 1 a teraźniejszą ciążą jest spora różnica i płód rozwija się prawidłowo to ciągle martwi mnie, że obliczenia wieku z ostatniej miesiączki nie zgadzają się ze wzrostem płodu na USG. Czy któraś z Was tak miała? Czy rzeczywiście mam takie powody do zmartwień?
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie była różnica 2 tygodni kiedy miał być tydzień 7 wielkosc pęcherzyka wskazywało na 5 tc data porodu z miesiączki a data wyliczona z wielkości pęcherzyka ( bo nawet zarodka nie bylo) różniła się między sobą o 13 dni!. Obecnie jestem w 30 tc i wszystko przez te miesiące się unormowało na tyle że teraz różnica między datą z miesiączki a z usg to tylko 2 dni :))) pamiętaj że nigdy nie będzie się zgadzać wszystko idealnie taki przypadek to rzadkość zazwyczaj są jakieś różnice o ile nie są drastyczne a dziecko nie zatrzymuje wzrostu to wszystko jest okej wystarzy ze owulacja się przesunie i już się nie zgadza u mnie akurat była kwestia tego że owulacja przesunela się o tydzień plus moje miesiączki zawsze były nieco nieregularne :)...
Hej wszystkim :) zacznę od tego, że moja pierwsza ciąża zakończyła się w 9 tyg. zabiegiem łyżeczkowania. Poszłam do gin w 8tc, a CRL wskazywało na 6tc. Po tygodniu okazało się, że ciąża w 6tc przestała się rozwijać.
Aktualnie minął rok i zaszłam ponownie w ciąże. Ostatnią miesiączkę miałam 22.02 co wskazuje na 8tc. Po wczorajszej i pierwszej wizycie gin określił wiek na 7tc i 1dzien. Płód ma 11mm. Serduszko bije, a tętno wynosi 136. Mimo, że między 1 a teraźniejszą ciążą jest spora różnica i płód rozwija się prawidłowo to ciągle martwi mnie, że obliczenia wieku z ostatniej miesiączki nie zgadzają się ze wzrostem płodu na USG. Czy któraś z Was tak miała? Czy rzeczywiście mam takie powody do zmartwień?
Wszystko jest w porządku. 7tc i 1dz to jest właśnie 8tc.
 
Hej wszystkim :) zacznę od tego, że moja pierwsza ciąża zakończyła się w 9 tyg. zabiegiem łyżeczkowania. Poszłam do gin w 8tc, a CRL wskazywało na 6tc. Po tygodniu okazało się, że ciąża w 6tc przestała się rozwijać.
Aktualnie minął rok i zaszłam ponownie w ciąże. Ostatnią miesiączkę miałam 22.02 co wskazuje na 8tc. Po wczorajszej i pierwszej wizycie gin określił wiek na 7tc i 1dzien. Płód ma 11mm. Serduszko bije, a tętno wynosi 136. Mimo, że między 1 a teraźniejszą ciążą jest spora różnica i płód rozwija się prawidłowo to ciągle martwi mnie, że obliczenia wieku z ostatniej miesiączki nie zgadzają się ze wzrostem płodu na USG. Czy któraś z Was tak miała? Czy rzeczywiście mam takie powody do zmartwień?
7 i 1 to 8tydzien[emoji846] nie masz się czym stresowac[emoji846]
 
U mnie była różnica 2 tygodni kiedy miał być tydzień 7 wielkosc pęcherzyka wskazywało na 5 tc data porodu z miesiączki a data wyliczona z wielkości pęcherzyka ( bo nawet zarodka nie bylo) różniła się między sobą o 13 dni!. Obecnie jestem w 30 tc i wszystko przez te miesiące się unormowało na tyle że teraz różnica między datą z miesiączki a z usg to tylko 2 dni :))) pamiętaj że nigdy nie będzie się zgadzać wszystko idealnie taki przypadek to rzadkość zazwyczaj są jakieś różnice o ile nie są drastyczne a dziecko nie zatrzymuje wzrostu to wszystko jest okej wystarzy ze owulacja się przesunie i już się nie zgadza u mnie akurat była kwestia tego że owulacja przesunela się o tydzień plus moje miesiączki zawsze były nieco nieregularne :) nie martw się:)
 
U mnie była różnica 2 tygodni kiedy miał być tydzień 7 wielkosc pęcherzyka wskazywało na 5 tc data porodu z miesiączki a data wyliczona z wielkości pęcherzyka ( bo nawet zarodka nie bylo) różniła się między sobą o 13 dni!. Obecnie jestem w 30 tc i wszystko przez te miesiące się unormowało na tyle że teraz różnica między datą z miesiączki a z usg to tylko 2 dni :))) pamiętaj że nigdy nie będzie się zgadzać wszystko idealnie taki przypadek to rzadkość zazwyczaj są jakieś różnice o ile nie są drastyczne a dziecko nie zatrzymuje wzrostu to wszystko jest okej wystarzy ze owulacja się przesunie i już się nie zgadza u mnie akurat była kwestia tego że owulacja przesunela się o tydzień plus moje miesiączki zawsze były nieco nieregularne :) nie martw się:)
U.mnie podobnie ale to przez pozna owulację. Według miesiączki tp 20.12 wg USG 10.01 urodziłam 12 stycznia[emoji13]
 
Rozwiązanie
Do góry