reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe samopoczucie, ciągły katar

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Cześć dziewczyny,
Jak radziłyście sobie z zapchanym nosem w ciąży? Ogolnie czesto mialam katar. Ale odkad jestem w ciazy to prawie mam go non stop. Ostatnio bratanica przyszla chora i znow sie zaczelo. Cieknie na scianki gardla i zle sie czuje. Gardlo troche przeszlo ale nos nadal zatkany. Robie inhalacje z szalwi, rumianku ale pomaga na chwile... Gardlo plukam tez szalwia.
Poradzcie cos.
Pozdrawiam
 
reklama
Bez przesady sa takie krople które sa bezpieczne w ciąży Pani w aptece Ci powie albo na kobiet w ciąży sa w rossmanie prenatal czy coś takiego ja stosowałam ibuprom zatoki hieprtonic spray i normalnie pisze ze można w ciąży i pani mi poleciła w aptece.
 
Rozumiem ze z lekami w ciąży ostrożnie bo ja tez wolalam czasem przeczekac bol głowy niz wziąć apap chociaż chociaż lekarz mi pozwolił w razie w ale jak mus to mus
Na katar raczej nic nie pomoże ale można czymś plukac nos
Ja się pytam mojego gin co można i on mi mówi ze to można a tego nie można
Jak masz gorączkę to tez lepiej wziąć paracetamol jest bezpieczeny niż rozsiewac zarazki po organizmie
A domowe sposoby nie zawsze Ci pomogą
Gorsze leki kobiety muszą brać w ciąży i nic się nie dzieje
Kup sobie masc majerankowa i smaruj pod nosem bardzo dobra u malutkich dzieci już można ja stosować.
Sok z malin pij jak masz domowy
 
Polecam Sinulan forte krople oraz Irigasin.
Do plukania gardla sode oczyszczona lub/i plyn Stomatosol-ma dzialanie sciagajace (pomaga przy gardle chociaz jego glowne zastosowanie to np. krwawiace dziasla).
Ktoras z dziewczat pisze o tym,ze kobiety w ciąży biora powazniejsze leki i jakos to idzie. Sama jestem takim przkladem. 2 antybiotyki z powodu zapalenia zatok,teraz mam sterydy wziewne donosowe i w inhalatorze z powodu silnego uczulenia na roztocza i lekkiej astmy. Czasami Musze brac claritine przeciwuczuleniowo. To wszystko po to,zeby alergia sie nie pogarszala i zeby zapobiegac kolejnym zapaleniom zatok i oskrzeli. Takze tak czasami bywa. Zawsze leczenie jest lepsze niz nieleczenie,jesli infekcja nie ustepuje a nawet sie pogarsza. Strach jest,ale są rzeczy,nawet przy przeziebieniu,na ktore domowe sposoby nie daja rady i wtedy jednak trzeba sobie pomoc jakimis medykamentami,oczywiscie po uprzedniej wizycie u lekarza:)
 
Kup sobie coś do irygacji zatok - mam to samo, ciągle mam katar:/ Raz mniejsza, raz większy, ale od prawie dwóch miesięcy mnie nie opuszcza. Ja stosuje sinus rinse i jest spora poprawa, przynajmniej da się oddychać, sól morska hipertoniczna też jest spoko. Na zatoki można jeszcze sinupret w tabletkach.
 
reklama
mi na zatoki i generalnie przewlekły katar od dawna pomaga preparat co się nazywa Nozitix mozesz sobie sprobowac. Jest dostepny bez recepty i w porownaniu do tych "najlepszych" niby kropelek bo najdrozszych ma nizsza cene ;p
 
reklama
Do góry