reklama

złe wieści usg

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez malina85, 8 Wrzesień 2016.

Malaja
Najlepsza odpowiedź Malaja, 8 Wrzesień 2016
Nie powinnaś się przejmować bo na tym etapie ciąży nie przeprowadza się USG genetycznego. Jeżeli lekarz kazał Ci robić to usg na szybko w 10 tc to... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. malina85

malina85 Początkująca w BB

Byłam dzisiaj (koniec 10tc) na wizycie kontrolnej u mojego lekarza prowadzącego. Podczas usg "na szybko" sprawdzającego bicie serduszka, Pan doktor zauważył coś co go zaniepokoiło. Polecił jak najszybsze badanie usg genetyczne w celu dokładnego badania, le nie chciał powiedzieć co go zaniepokoiło. USG genetyczne mam dopiero za 2 tygodnie i dosłownie wariuje z nerwów. Przeczytałam już pół internetu szukając jakie wady może mieć moje dzieciątko.
    I tu pytanie: czy wiecie co przy takim szybkim usg mógł zauważyć Pan doktor? W sensie nie widziałam żeby robił jakieś pomiary, to musiało być coś widocznego gołym okiem. Zaraz oszaleje :(

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #14327290 by Malaja, 8 Wrzesień 2016
  3. kinga30

kinga30 Fanka BB :)

To może przejdz sie w tym czasie do innego ginekologa zobaczysz co Ci powie.

4. reklama
  5. Malaja

Malaja Fanka BB :)

Głosów: 4
    Nie powinnaś się przejmować bo na tym etapie ciąży nie przeprowadza się USG genetycznego. Jeżeli lekarz kazał Ci robić to usg na szybko w 10 tc to wykazał się brakiem kompetencji bo wszelkie pomiary, które są markerami wad genetycznych można robić dopiero od 11 tc. Wiele "rzeczy" które mogłyby wydawać się niepokojące w 10 tc są całkowicie fizjologiczne i prawidłowe.
    Nie bez powodów w wielu krajach pierwsze usg robi się dopiero w 12 tc. Wcześniej można się tylko niepotrzebnie zestresować.
    Innymi słowy usg pomiędzy 5 a 11 tc robi się tylko po to by stwierdzić ciąże i jej obecność w macicy, ewentualnie potwierdzić czy to ciąża żywa.
    Czy płód rozwija się prawidłowo ocenia się dopiero od 11 tc i NIE WCZEŚNIEJ!!!

Malaja, 8 Wrzesień 2016 Najlepsza odpowiedź
    • Lubię to Lubię to x 1
    • Popieram! Popieram! x 1
    • Lista

Poleć forum