reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

złe wychowanie, problemy dziecka w szkole

shiva

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2009
Postów
93
Miasto
wrocław
cześć wszystkim,
nie sądziłam że po tylu latach znów tu zajrzę, szkoda tylko że w takich okolicznościach echhh ;[
moja córa jest uczennicą 2 klasy, lada dzień kończy 7 lat, jest kochaną i wrażliwą dziewczynką, ma rodziców z trudnych domów, u mnie nerwice, stany lękowe, zaburzenia około borderline, ale leczone i w większości uśpione, tata też nie łatwy, szybko się wścieka, uzależniony od gier, mało empatyczny, niecierpliwy
no i Ala ;(
Ala jest nerwowa, wstydliwa, zupełnie jak ja nie potrafi nawiązywać kontaktu z rówieśnikami, szybko się denerwuje, obraża, trudno do niej dotrzeć, jest bardzo wrażliwa na swoim punkcie, nie daje sobie niczego przetłumaczyć, ciężko oczekiwać od niej zachowań kulturalnych, typu wchodzi do szkoły to mówi wszystkim cześć, raczej odwraca się plecami i płacze pod nosem
ma przez to problemy zarówno z kolegami jak i z nauczycielką
bardzo chcę jej pomóc, ale moi rodzice nie nauczyli mnie dobrze żyć to jak ja mogę nauczyć swoje dziecko? ;(
bardzo mnie to boli, przeklinam się za to co jej zrobiłam, jej cierpienie to dla mnie najgorsza rzecz na świecie
chciałam iść z nią na jakąś terapię rodzinną, warsztaty, może psycholog? właśnie nie wiem, coś co pomoże nam a zwłaszcza Ali lepiej radzić sobie w życiu, aby była spokojniejsza, pewniejsza siebie i chciała bawić się z innymi dziećmi
czy ktoś z was mógłby mi wskazać drogę? gdzie powinnam się udac po pomoc? mieszkamy we Wrocławiu i tutaj szukamy wsparcia

bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki
 
reklama
A może zacząć od pedagoga szkolnego?
A jeśli nie - to poszukaj w pobliżu poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zrobią całościową diagnozę i wówczas dostaniesz wytyczne, co dalej.
 
Dzień dobry
Czy możliwe jest, że u was w domu nie używa się takich słów? Może na początku warto zacząć od siebie i męża. W księgarniach jest wiele książek na ten temat ja polecam jedną z nich:

Savoir - Vivre. Podręcznik dobrych manier- Ewa Sawicka. Również warto zajrzeć do Internetu. Jest dużo poradników savoir - vivre w plikach pdf. Warto, aby dokształcanie nie należało tylko do Ciebie, ale byś robiła to wspólnie z mężem. Jeśli już uzupełnisz swoją wiedzę warto porozmawiać z córką. Należy wytłumaczyć jej, że do starszych osób nie wypada mówić "cześć", ponieważ wiąże się to z szacunkiem. Należy z dzieckiem rozmawiać spokojnie, bez nerwów. Nie można na dziecko krzyczeć, ponieważ w ten sposób ono nic nie zrozumie. Może warto zawrzeć w domu taką umowę, że każdy z was musi w ciągu dnia użyć słowa "przepraszam" 10razy dziennie, "dzień dobry" 15 razy itd. Na koniec dnia spotykacie się przy stole i pokazujecie swoje wyniki. Ten kto wygrywa wybiera gre, zabawę, w którą dziś pogracie. Dziecko będzie zmotywowane, ponieważ to ono będzie mogło podjąć decyzję.
Co do trudnych kontaktów dziecka z rówieśnikami należy o tym porozmawiać z wychowawcą klasy. Można zaproponować integrację klasy. Może nie tylko pani córka nie może porozumieć się z rówieśnikami. Nauczyciele znają wiele zabaw integracyjnych.
Życzę powodzenia,
Pozdrawiam :)


 
Ja polecam też psychologa dziecięcego, a gdy nie pomoże to terapia rodzinna, bo może wszyscy popełniacie błędy.
 
Do góry