reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zle wyniki badań...

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Dzień dobry wszystkim :)
Więc tak:
dwa miesiące temu urodziłam synka.W ciąży miałam robioną cytologię i wyszedł III stopień.Byłam skierowana na kolposkopie(badanie w którym lekarz patrzy "do środka"czy nie ma jakiś zmian)i powiedział,że żadnych zmian nie widzi.Kazał zrobić kontrolną cytologię 6 tyg po porodzie.Zrobiłam i wczoraj położna u gin powiedziała,że wyniki są złe i muszę przyjść na konsultację z lekarzem(idę w poniedziałek)...Czy miała,któraś z was tak?Przy robieniu drugiej cytologi lekarz powiedział,że jeśli wyniki będą złe to da mi skierowanie na ponowną kolposkopie i pobranie wycinków.
Tylko jeśli żadnych zmian nie ma,to od czego może wychodzić zła cytologia?
Z góry dziękuje za odp :-*
 
reklama
Rozwiązanie
W takim razie jestem wyjątkiem bo dzisiaj odebrałam kolejna cytologia i znów grupa I a do młodych sie nie zaliczam 27 lat i nadrzęrka do tego.
Obraz mógł się zrobić inny i lekarz chce mieć pewność, że wszystko ok. Swoją droga gratuluję lekarza, że Cię tak dobrze prowadzi i czuwa. III grupa mówi, że masz zmiany komórkowe , które czasem wymagają leczenia, a niekiedy obserwacji i badań kontrolnych. W kolposkopii sprawdza się, czy mogą to być zmiany przednowotworowe lub nowotworowe. Pewnie jeśli będzie wszystko ok, to dostaniesz jakieś leczenie stanu zapalnego lub zaproszenie na kolejne badania za jakiś czas. Trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku:)
 
Dzień dobry wszystkim :)
Więc tak:
dwa miesiące temu urodziłam synka.W ciąży miałam robioną cytologię i wyszedł III stopień.Byłam skierowana na kolposkopie(badanie w którym lekarz patrzy "do środka"czy nie ma jakiś zmian)i powiedział,że żadnych zmian nie widzi.Kazał zrobić kontrolną cytologię 6 tyg po porodzie.Zrobiłam i wczoraj położna u gin powiedziała,że wyniki są złe i muszę przyjść na konsultację z lekarzem(idę w poniedziałek)...Czy miała,któraś z was tak?Przy robieniu drugiej cytologi lekarz powiedział,że jeśli wyniki będą złe to da mi skierowanie na ponowną kolposkopie i pobranie wycinków.
Tylko jeśli żadnych zmian nie ma,to od czego może wychodzić zła cytologia?
Z góry dziękuje za odp :-*
Nie napisałaś ile masz lat, gdyż postępowania są inne w zależności od wieku. Czy miałaś robione badanie na nosicielstwo wirusa HPV ? On czasami mąci w cytologii ...
Podejrzewam jednak, że będąc w ciąży miałaś robione już to badanie.
Czy lekarz mówił coś o nadżerce ? Często właśnie przy niej cytologia wychodzi gorzej.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam niewielka nadrzęrke od kilku lat mam 27 lat i zła cytologia stopień II wyszła tylko przy infekcji grzybiczej po wyleczeniu znów stopień pierwszy...
Zdrówka życzę
 
Stopień II to dobra cytologia u kobiet które rozpoczęły współżycie i rodziły dzieci. U takich kobiet grupa I jest dla lekarza zaskoczeniem i raczej powtarzają badanie by wykluczyć błąd pobrania- to słowa mojego ginekologa. Pierwsza grupa raczej u dziewczyn młodych i dziewic, choć jak zawsze, od każdej reguły są wyjątki
 
W takim razie jestem wyjątkiem bo dzisiaj odebrałam kolejna cytologia i znów grupa I a do młodych sie nie zaliczam 27 lat i nadrzęrka do tego.
 
Rozwiązanie
Do góry