reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki krwi i moczu! 20 tydzień ciąży

Marcik1987

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Sierpień 2020
Postów
58
Dziewczyny pomocy! Jestem w 20 tygodniu ciąży po 3 poronieniach. Trafiłam do kliniki niepłodności w Słupsku .. a tam wykryli trombofilie, zbyt wysoka homocysteina itd.. dostalam zastrzyki w brzuch Neoparin , Acard75 x 2 tabletki na noc dziennie itd. Dodatkowo mam cukrzyce od dzieciństwa... hemoglobina 6,41 w ciazy.. mam bardzo zle wyniki moczu i krwi ( chodzi o białko i albuminy)! Czy te wyniki świadczą o tym, że moje nerki mogą przestać pracować? Jestem przerażona! Dziewczyny jest weekend i od wczoraj nikt telefonów już nie odbiera!!!
 

Załączniki

  • 17C8BEFB-970C-4E81-9F40-1921323B82BC.jpeg
    17C8BEFB-970C-4E81-9F40-1921323B82BC.jpeg
    234,8 KB · Wyświetleń: 376
reklama
Dziewczyny pomocy! Jestem w 20 tygodniu ciąży po 3 poronieniach. Trafiłam do kliniki niepłodności w Słupsku .. a tam wykryli trombofilie, zbyt wysoka homocysteina itd.. dostalam zastrzyki w brzuch Neoparin , Acard75 x 2 tabletki na noc dziennie itd. Dodatkowo mam cukrzyce od dzieciństwa... hemoglobina 6,41 w ciazy.. mam bardzo zle wyniki moczu i krwi ( chodzi o białko i albuminy)! Czy te wyniki świadczą o tym, że moje nerki mogą przestać pracować? Jestem przerażona! Dziewczyny jest weekend i od wczoraj nikt telefonów już nie odbiera!!!
Zadzwoń sobie do szpitala ginekologicznego, muszą mieć weekendowa i nocą opiekę. Najlepiej na to pytanie odpowie Ci lekarz.
 
Nie masz dodatkowo obrzęków, nadciśnienia, bólów głowy etc? Białko w moczu kojarzy mi się z gestozą... ale nie będę stawiać jakiejkolwiek diagnozy i straszyć bo dr nie jestem. Może to być zwykły odchyl od normy który na lekarzu nie zrobi wrażenia, więc dopóki specjalista tego nie zobaczy to nie panikuj. Ja miałam liczne bakterie w moczu i olaboga co teraz! A gin spojrzał na wynik "wszystko w porządku zapraszam za 3 tygodnie".
 
Nie masz dodatkowo obrzęków, nadciśnienia, bólów głowy etc? Białko w moczu kojarzy mi się z gestozą... ale nie będę stawiać jakiejkolwiek diagnozy i straszyć bo dr nie jestem. Może to być zwykły odchyl od normy który na lekarzu nie zrobi wrażenia, więc dopóki specjalista tego nie zobaczy to nie panikuj. Ja miałam liczne bakterie w moczu i olaboga co teraz! A gin spojrzał na wynik "wszystko w porządku zapraszam za 3 tygodnie".
Nie mam dodatkowych odchyleń:( ale bardzo się boje o siebie i dziecko...
 
Ja wiem ja sama to przechodziłam i pewnie będę przechodzić i w tej ciąży ale nie z takimi wynikami kobiety rodzą zdrowe dzieci.
@Bosiek Ty się lepiej znasz na bialku w moczu. Potrzebujemy Cię:)
Celia89 - dziękuje! Dzwonili do mnie lekarze i mam anemię i początki gestozy... oby nerki były ok. Środa-czwartek szpital w Policach mnie czeka:( ale czego się nie robi dla dziecka! A czy mogę coś zrobić z ta gestoza?
 
Celia89 - dziękuje! Dzwonili do mnie lekarze i mam anemię i początki gestozy... oby nerki były ok. Środa-czwartek szpital w Policach mnie czeka:( ale czego się nie robi dla dziecka! A czy mogę coś zrobić z ta gestoza?
Jeśli nie masz innych objawów to dobry znak. W zależności od nasilenia mogą CI podać leki na obniżenie ciśnienia, lekkie formy gestozy podobno przechodzą same więc bez obaw. Pewnie po hospitalizacji będziesz musiała zwracać szczególną uwagę, czy nie robią Ci się obrzęki, mierzyć ciśnienie i zgłaszać lekarzowi gwałtowne bóle głowy i inne niepokojące objawy. U mojej koleżanki wcześniej zakończyli ciąże ale ona była w 32-34 tc. Dziewczynka zdrowa i obecnie ani śladu, że wcześniaczek.
 
Jeśli nie masz innych objawów to dobry znak. W zależności od nasilenia mogą CI podać leki na obniżenie ciśnienia, lekkie formy gestozy podobno przechodzą same więc bez obaw. Pewnie po hospitalizacji będziesz musiała zwracać szczególną uwagę, czy nie robią Ci się obrzęki, mierzyć ciśnienie i zgłaszać lekarzowi gwałtowne bóle głowy i inne niepokojące objawy. U mojej koleżanki wcześniej zakończyli ciąże ale ona była w 32-34 tc. Dziewczynka zdrowa i obecnie ani śladu, że wcześniaczek.
Oby tak było:) Dziekuje za wsparcie! Bardzo to wiele dla mnie znaczy! I dla mojej Balbinki również!
 
reklama
Ja też mam bardzo wysokie białko w moczu, obecnie 9 tc. Już po pierwszych wynikach moczu zostałam skierowana na szpital,ale na nefrologie, gdzie byłam diagnozowana 10 dni. Sprawdzali 3x dobowa zbiorke moczu na białko, mnostwo badań krwi i moczu, usg brzucha, usg ciążowe na ginekologii, holter na dobę, ekg, I póki co zostałam wypisana (05.03.). Muszę mierzyć ciśnienie dwa razy dziennie, codziennie ważyć się i sprawdzać czy nie pojawiają się obrzęki. Co tydzień mam badań mocz na białko i co 2 tygodnie mieć wizytę w poradni nefrologicznej i u ginekologa. Obecnie mam skierowanie na krew i 2 x mocz na przyszły tydzień już.
Było kosylium w mojej sprawie, zastanawiali się nad sterydami. W końcu stwierdzili, ze wstrzymają się do 16 tygodnia ciąży z podaniem sterydów.
To moja druga ciąża. Pierwsza 11 lat temu była bezproblemowa.
 
Do góry