reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki nasienia a COVID

Paniiga

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2020
Postów
45
Hej Dziewczyny!
Mój mąż właśnie odebrał wyniki badań nasienia no i są naprawdę kiepskie.
Morfologia 0%, 6,5mln na 1ml, ruchliwość i koncentracja też mocno poniżej normy.
W uwagach zdiagnozowana oligoasthenoteratozospermia 😩
Ale dwa lata temu wyniki miał w normie(10%, 41mln) i zaszłam w ciążę bez problemów z jego strony.
Wiecie co mogło wpłynąć na takie znaczące pogorszenie się wyników?
Ogólny stan zdrowia ok, ruchu nawet więcej, dieta bez zmian, zażywa regularnie Acertin od kilku miesięcy.

Jednak miesiąc temu przeszliśmy Covid, w miarę łagodnie, ale z wysoką gorączka.
Wiecie czy covidowa infekcja może tak popsuć parametry nasienia?
Jeśli nie, to co innego tak mocno wpływa?
Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych wskazówek, a wizyta u androloga dopiero za 10 dni! Bardzo się podłamałam. 😢

 
reklama
Hej Dziewczyny!
Mój mąż właśnie odebrał wyniki badań nasienia no i są naprawdę kiepskie.
Morfologia 0%, 6,5mln na 1ml, ruchliwość i koncentracja też mocno poniżej normy.
W uwagach zdiagnozowana oligoasthenoteratozospermia 😩
Ale dwa lata temu wyniki miał w normie(10%, 41mln) i zaszłam w ciążę bez problemów z jego strony.
Wiecie co mogło wpłynąć na takie znaczące pogorszenie się wyników?
Ogólny stan zdrowia ok, ruchu nawet więcej, dieta bez zmian, zażywa regularnie Acertin od kilku miesięcy.

Jednak miesiąc temu przeszliśmy Covid, w miarę łagodnie, ale z wysoką gorączka.
Wiecie czy covidowa infekcja może tak popsuć parametry nasienia?
Jeśli nie, to co innego tak mocno wpływa?
Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych wskazówek, a wizyta u androloga dopiero za 10 dni! Bardzo się podłamałam. 😢

Badanie trzeba powtórzyć 3 miesiace od zakończenia choroby. Mamy podobne rozpoznanie, badanie było robione 4 tygodnie po grypie z wysoka gorączka (testu covid nie było). Urolog zrobił usg, a endo wystawił skierowanie na krew. Lekarz mówił, że gorączka mocno wybija co żywe u faceta, a covid potrafi wybić wszystko, wiec myślę, że póki co bez stresu :)
 
Covid może i nie pogorszył wyników, ale gorączka potrafi to zrobić. Więc na spokojnie zróbcie badanie za kilka miesięcy. Możecie ewentualnie dodać suplementacje witaminami😉 nie zaszkodzi
 
Hej Dziewczyny!
Mój mąż właśnie odebrał wyniki badań nasienia no i są naprawdę kiepskie.
Morfologia 0%, 6,5mln na 1ml, ruchliwość i koncentracja też mocno poniżej normy.
W uwagach zdiagnozowana oligoasthenoteratozospermia 😩
Ale dwa lata temu wyniki miał w normie(10%, 41mln) i zaszłam w ciążę bez problemów z jego strony.
Wiecie co mogło wpłynąć na takie znaczące pogorszenie się wyników?
Ogólny stan zdrowia ok, ruchu nawet więcej, dieta bez zmian, zażywa regularnie Acertin od kilku miesięcy.

Jednak miesiąc temu przeszliśmy Covid, w miarę łagodnie, ale z wysoką gorączka.
Wiecie czy covidowa infekcja może tak popsuć parametry nasienia?
Jeśli nie, to co innego tak mocno wpływa?
Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych wskazówek, a wizyta u androloga dopiero za 10 dni! Bardzo się podłamałam. 😢

Covid wpływa na pogorszenie nasienia, u nas tka było, mąż miał w porządku wyniki, a po przechorowaniu wszystko się pogorszyło, nawet był uczestnikiem badań klinicznych bo to było w 2020 roku jak dużo o covid nie było wiadomo. I niestety wyszło że covid popsuł nasienie. Ale na szczescie potem wyniki wróciły do normy. Po około 3 miesiącach tyle trwa spermatogeneza. Dobrze się odżywiajcie, suplementy i sparwdzcie wyniki za jakiś czas.
 
Ok 3 msc zajmuje proces powstawania i dojrzewania plemnikow u mezczyzny. Jak najbardziej choroba mogla wplynac na jakosc nasienia. Badania powinny byc powtorzone za kilka msc.
 
Do góry