reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki testu Pappa, amniopunkcja, ciąża po 35r.

zu.78

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2016
Postów
30
13 tydz. ciąży: badania USG w normie: widoczna kość nosowa, NT 2,4 mm itp. Test Pappa bardzo zły wynik: trisomia 18 1:16, trisomia 13 1:82 /wiek 38. Jestem po amniopunkcji, czekam na wynik. Chciałabym nawiązać kontakt z osobami o podobnym doświadczeniu.
 
reklama
Witaj, bardzo Ci współczuję tego co teraz przychodzisz. Ja 2,5 roku yemu przeżywałam to samo tylko u mnie na usg już było źle pappa tylko to potwierdził a do amnio nie zdążyłam podejść bo serduszko już nie biło!! Czekaj na wynik amnio i jeśli chcesz to Znajdź tu na tym forum wątek Amniopunkcja robić czy nie tam jest dużo dziewczyn z podobnymi problemami!!
Mam nadzieję że wynik amnio będzie dobry!!
 
Avita bardzo dziękuję Ci za słowa wsparcia. Twoja historia jest bardzo smutna, przeżyłaś tak dużo. Dzisiaj kiedy już jestem po amnio, bardzo się boję że coś może pójść nie tak. Mam duże wątpliwości czy to była dobra decyzja, bo nawet jeśli dzieciątko jest chore chciałabym je urodzić i tulić w ramionach tyle czasu ile byśmy go dostali.
 
Ostatnia edycja:
Hmm usg genetyczne wyszło dobrze?
Mi lekarz powiedział ze usg daje kolo 70 procent pewności pappa 90 a 100 test który wysyłają do Usa.
Ale ze genetyczne wyszło ok to stwierdziłam ze bez sensu robić pappe bo połówkowe potwierdziło ze dzidzia zdrowa poczekaj do polowkowego no i masz ryzyko wieku bo ja mam 21 lat.
Słyszałam ze pappa to tylko głupie statystyki i niepotrzebnie napędza strachu
Koleżanka mówiła ze nie robiła bo czytała właśnie takie opinie na necie.
Co Ci lekarz na ta pappe powiedział?
A przedziernosc ile mialas?

Kość nosowa jak jest widoczna 1 trymestrze to znaczy ze dzidzia nie ma zespołu downa bo chore dzieci przeważnie w 1 trym jej nie maja a na połówkowym w 20 tyg miala 5 mm bo lekarz mówił ze jakby miała 2 albo 3 to znaczy ze jakaś wada. .
Poczekaj na amino i na polowkowe
A wiesz ze aminopunkcja może doprowadzić do poronienia nie mówił Ci lekarz o tym????
 
Przezierność karku w normie 2,40 mm. U nas bardzo niska ilość białka we krwi beta-hCG 0,244 MoM i pappa 0,157 MoM. Kiedy usłyszeliśmy od trzech lekarzy bardzo zły wynik, badanie amniopunkcji powinno być przeprowadzone. Wcześnie wykryte choroby w ciąży można leczyć... U nas to nie o ZD chodziło ale o zespół Edwardsa. Takie dzieci umierają podczas porodu lub niedługo po nim. Szok i strach przed tą chorobą popchnął nas do tego badania. Kiedy ochłoneliśmy myśl że badania pappa to wróżenie z fusów daje mi dużą nadzieję, której się trzymamy.
 
A przy pappie podają wiek?
Masz na wydruku z gen ryzyko przed i ryzyko po badaniu?
Moj w 12 mial przedzieronosc 1,2 mm
2,4 to naprawdę nie za duzo??
 
A nie zrobili tej amino za wcześnie?
Mam nadzieje ze wyjdzie dobrze
Bo skoro usg wyszło ok
A pappa inaczej to może świadczyć np o ryzyku a dziecko może być zdrowe:)
Głowa do góry mama!
I daj znać
 
Norma jest do 2,5 - więc granica wyniku. Trisomia 18 ryzyko przypisane 1:320. skorygowane 1:16, trisomia 13 przypisane 1:1000, skorygowane do 1:82. Amnio w 15 tyg. Dziękuję staram się być dobrej myśli. To jeszcze nie wyrok.
 
No niby do 2,5 norma .
U mnie tak
Trisomia 21 1:1053 skorygowane 1:5267
Tris 18 1:2464 skorygowane 1:7468
Tris 13 1:7759 skorygowane <1:20000.
1:155.
Ale to zależy od kobiety chyba.
A kochana w którym teraz jesteś tyg? ?
 
reklama
Mój mąż sobie zażartował że złe wyniki z krwi są dlatego że ja mam zespół Morissona, bo mam jedną nogę dłuższą od drugiej ha ha. Jest dla mnie dużym wsparciem. Chociaż z bólem przez to przechodzimy. Niecierpliwie czekamy na wyniki. Jak pięknie będzie muc się dowiedzieć że wszystko jest ok. A wtedy słowo że nigdy więcej nie zrobię badań pappa.
 
Do góry