reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki testu Pappa, amniopunkcja, ciąża po 35r.

reklama
13 tydz. ciąży: badania USG w normie: widoczna kość nosowa, NT 2,4 mm itp. Test Pappa bardzo zły wynik: trisomia 18 1:16, trisomia 13 1:82 /wiek 38. Jestem po amniopunkcji, czekam na wynik. Chciałabym nawiązać kontakt z osobami o podobnym doświadczeniu.
U mnie było odwrotnie. Usg wyszło źle bo przezierność karkowa 2.9. PAPPA wyszła dobrze, dużo mi wiek obniżył. Córka urodziła się zdrowa.
Amnipunkcje miała teściowa, bo ciąża w wieku 38 lat i ze względu na to ze w bliskiej rodzinie mamy ZD. Nikt jej nie poinformował o ryzyku badania (8 lat temu ) na szczęście dziecku nic się nie stało.
Mam nadzieję że u Ciebie to też tylko niepotrzebny stres a badanie wyjdzie dobrze.
 
U mnie było odwrotnie. Usg wyszło źle bo przezierność karkowa 2.9. PAPPA wyszła dobrze, dużo mi wiek obniżył. Córka urodziła się zdrowa.
Amnipunkcje miała teściowa, bo ciąża w wieku 38 lat i ze względu na to ze w bliskiej rodzinie mamy ZD. Nikt jej nie poinformował o ryzyku badania (8 lat temu ) na szczęście dziecku nic się nie stało.
Mam nadzieję że u Ciebie to też tylko niepotrzebny stres a badanie wyjdzie dobrze.
 
Dziękuję Elena za twój komentarz. Pierwsze 3 dni po zabiegu przyniosły ogromny stres. Na szczęście minął tydzień i wszystko ok. Ale na wszelki wypadek żyję na mocno zwolnionych bateriach. Mój wiek też miał ogromny wpływ na wynik badań pappa (38). Pozdr i życzę miłego dnia.
 
reklama
reklama
Do góry