reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

żłobek jakie ustawy je reguluja?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez anowi82, 3 Kwiecień 2010.

 1. anowi82

  anowi82 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bardzo bym prosila by mi Pani udzielila informacji, choc nie zajmuje sie Pani tym dziedzinami prawa.

  Mieszkam w Rzeszowie.nie mam tu meldunku. Meldunek staly mam w innej miejscowosci. szukalam mieszkania w ktorym by mnie i dziecko ktos zameldowal. ale nikt nie chce wynajac i zameldowac samotnej matki z dzieckiem.
  meldunek byl mi potrzebny by poslac dziecko do zlobka. poskladalam karty zgloszeniowe w zlobkach ale wpisalam adres zamieszkiwania (a nie zameldowania). z jednego zlobka odezwala sie dyrektor. jest miejsce dla malej.po swietach mam isc zapisac dziecko. ale ta pani dyrektor niewie ze meldunku w rzeszowie niemam. i co teraz?
  przewertowalam USTAWA z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej. Przewertowalam status zlobkow rzeszowskich.
  nie ma tam informacji ze dziecko musi miec meldunek w rzeszowie.

  jak jest naprawde?czy jesli faktycznie konieczny jest meldunek to czy mozna to jakos obejsc?czy w prawie jest gdzies zapisane ze konieczny jest meldunek by dziecko moglo chodzic do żlobka?

  czytalam ustawe o oswiacie (tyczy sie przedszkoli)i tam jest ze jesli niema przedzszkola w danej miejscowosci (tam gdzie jestem zameldowana zlobka niema) to dziecko moze zostac przyjete do innej. a dotacje dofinansowanie do przedszkola to gminy (tj gmina w ktorej dziecko jest zameldowane i gmina w ktorej dziecko chodzi do przedszkola)rozlicza sie miedzy soba.

  czy tak mozna zrobic rowniez jesli chodzi o zlobki. i jaka ustawa opisuje dotacje/dofinansowanie do zlobkow?

  moja sytuacja jest taka. jak wspominalam jestem samotna matka.mieszkam w rzeszowie tu mam szanse na prace tu sa zlobki. tu chce zyc. tam skad pochodze nie ma nic.
  czy jest jakies rozwiazanie?


   
  Ostatnia edycja: 3 Kwiecień 2010
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Funkcjonowanie żłobków reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 1991r. o zakładach opieki zdrowotnej. Nie ma sensu zaglądać do ustawy oświatowej, bo żłobki to placówki zdrowotne a nie edukacyjne. W ustawie nie ma wymogu dot. meldunku, jest natomiast wzmianka o tym, że szczególowe zasady przyjęcia dziecka reguluje Uchwała Rady Miasta (w Pani przypadku Rzeszowa).
  Z uwagi na deficyt miejsc w żłobkach, większość (jesli nie wszystkie) miast wprowadza kryterium meldunku. W Polsce bądź co bądź istnieje jeszcze obowiązek meldunkowy, a mieszkajac bez meldunku łamiemy prawo. Pismami, odwołaniami itp nic Pani pewnie nie wskóra.
   
 3. reklama
 4. anowi82

  anowi82 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziekuje Pani bardzo za szybka odpowiedz

  Proszę Pani ja zadzwonilam do 27 agencji nieruchomosci obdzwonilam iles ogloszen o wynajmie mieszkan. nikt nie chcial zameldowac samotnej matki z dzieckiem. Fakt obowiazek meldunkowy istnieje w polsce ale jest to martwe prawo. niestety. Nawet niewie Pani jak bym chciala by nas ktos zameldowal, by Martynka poszla do zlobka. bo ja musze pracowac bysmy mialy za co zyc
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rozumiem, ze wynajmuje Pani mieszkanie i ma Pani umowę najmu. Umowa ta jest (w mojej ocenie, choć zdania tu są podzielone) tytułem prawnym do lokalu i powinna umożliwić Pani zameldowanie. Proszę zatem udać sie do UM i zameldować się pod adresem, pod którym Pani mieszka. W praktyce często urzędnicy odmawiąją zameldowania tłumacząc się brakiem zgody właściciela lokalu, warto jednak spróbować. Poza tym w przypadku odmowy, prosze zażądać odmowy zameldowania na piśmie (z uzasadnieniem). Będzie Pani mogła się od takiej decyzji (decyzji administracyjnej) odwołać.
   
 6. anowi82

  anowi82 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuje za podpowiedz

  Umowę mam. A może nie wymagają takiej zgody gdybym się zameldowała na krótki czas, do dwóch miesięcy?
   

Poleć forum