reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek, niania, przedszkole

o kurcze - nie wiedzialam ze jest cos takiego w ogoel - taki przepis... :szok: Wierzyc m isie nie chce zeby mieli Marianke i inne dzieci wyrzucic z przedskzola... :no:

Daj znac co zalatwilas :-)
ze żłobka.teoretycznie od 28.04.2010 do 31.08.2010 będzie problem.
Dam znać,czego się dowiem.Zacytowałam w mailu do żłobka dwie informacje-opis o moim żłobku jest taki,że opiekują się dziećmi od 3m.ż. do tych,które nie obchodziły jeszcze czwartych urodzin,a na stronie Gdańskiego Zespołu Żłobków jest informacja,że od 3m.ż. do 3r.ż.A co mają powiedzieć mamy ze stycznia?Też je wyrzucą??? :szok:
 
reklama
Betka nie mow mi ze jak dziecko skonczy 3 rok zycia ( minie data urodzin) to dziecko wypada z żłobka. Nowy sposób robienia miejsca ...?
Tak normalnie dzieci w żłobku sa do 3 roku życia, ale są w nim do wakacji, a po wakacja dziecko idzie do przedszkola do ktorego sie dostalo w naborze robionym kolo lutego czy tam marca.
za chodzenie do złobka dziecki mają dodatkowe ounkty by dostać sie do przedszkola z tego co sie orientuje. nawet jak przepisy sie zmieniły w ostatnim czasie to twoje dziecko korzystalo z uslug żłobka a ztego co wiem to prawo w stecz nie dziala :| wiec taki przepis mogl by sie tyczyc tylk nowych dzieci ( ale i tak jest glupi ) mam nadzieje ze "wasza" kierowniczka żłobka wyraziła sie poprostu dość nieściśle...Ja bym sie upewniła czy info zostalo dobrze "nadane" i "odebrane"

poki co onowych przepisach znalazłam tylko tyle
http://infobot.pl/r/1rXK
 
Ostatnia edycja:
A ja bym się nie zdziwiła, osobiście moje zdanie na temat sytuacji żłobkowo-przedszkolnej nie nadaje się do druku i wzbudza pokłady agresji.
Mnie to nie dotyczy, ale jak cos się dowiesz to daj znac. Pomysł jest super inteligentny, czyli mój Witus jakby co to do nowego roku mógłby chodzic, potem od 4 stycznia do 1 wrzesnia rozpłynąc się i powrócic juz do przedszkola. Może jakas mała hibernacja na ten okres. Chore to :confused2:.
 
Ja myślę, że im chodzi o rocznikowe trzylatki, że w żłobku likwidują najstarszą grupę trzylatków, do której dziecko jeszcze mogło do żlobka chodzić a potem wskoczyć do przedszkola do czterolatków. Spokojnie Betko, nikt nie będzie w styczniu czy maju wyrzucał dzieci, bo by się straszny bałagan zrobił.
 
Betka - przeciez dopoki dziecko nie skonczy 4 lat, to ma przez ten caly rok 3 lata - moze tak kierowniczka myslala w ten sposob...
 
Hejka

Wiecie co... Zapisałam Hanię do przedszkola od września... Nie miałam takiego zamiaru, ale okazało się że moja koleżanka będzie opiekunką grupy maluchów i wicedyrektorką przedszkola... No i że moge zapisać Hanię i Igulka do jednej grupy... No i nie mogłam się oprzeć pokusie :-)

Nie wiem co to będzie... Chyba będę musiała zacząć zarabiać $ żeby na czesne starczyło :-)

Pozdraiwam!

Aga

no i jak Hania w przedszkolu??
 
Hejka

Hehe - ale dawno pisałam ten post - już prawie wcale nei psizę a akurat otworzyłam mejla z Babyboom a tu ktoś DO MNIE pisze :-) Miłe zdziwienie

Hani w przedszkolu super z tym że nie zostawała na drzemkę, więc była stosunkowo krótko w przedszkolu, parę godzin. Ale naprawdę rewelka - Hania w swoim żywiole - były oczywiście trudności, na przykład płacz "Bramka mnie popchnęła"... Nie weidziałam o co chodzi, a tutaj okazuje się że o dziewczynkę imieniem Blanka która troszkę łobuzem jest.

Ostatnio dawno już nie chodzilli bo dużo chorowali....

Ale ogólnie Hania lepiej to zniosła niż Igi, mój maminsynuś kochany :-)


Pozdrawiam!

Aga
 
Piszę zrywami bo Jasio ostatnio ma noce zarwane....Więc i ja też właśnie się kręci.

Chciałam dopisać że dużo się Hania i Igi nauczyli w przedszkolu piosenek i innyc hrzeczy, narpawdę miło popatrzeć jak się dzieci fajnie rozwijają pod wpływem przedszkola.

Aga
 
reklama
Witam
mam ogromną prośbę do wszystkich bb-mam, których dzieci uczęszczają do żłobka, lub przedszkola, a nie ukończyły jeszcze 3-go roku zycia.
Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety-moich badań do pracy magisterskiej.
Pewnia niejedna z Was była w podobnej sytuacji, mam nadzieję, ze moja prośba spotka się ze zrozumieniem;-)
Z góry dziękuję za każdą wypełniona ankietę.

Pozdrawiam madzix

http://www.ankietka.pl/ankieta/31184...owa-matek.html

P.S. W razie pytań/wątpliwości proszę o wiadomość prywatną, z chęcia odpowiem na kazde pytanie.
 
Do góry