reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek, niania, przedszkole

krupka rzeczywiscie przerażajaca opowieśc... :szok: Ja ostatnio doszłam do wniosku ze jednak wyjście typu żłobek wcale nie jest takie złe. :tak: Tymbardziej ze w mojej sytuacji bedzie to pare godzin w tygodniu na początek. Myśle ze taka mała odskocznia nie bedzie dla niego niczym złym a wręcz mała frajdą w zwykłej codzienności. Kontakt z rówiesnikami itp. czy chociażby stymulowanie jak któraś z was pisała jęz angielskiego! Ja nie mam wykształcenia pedagogicznego i myśle ze opiekunki w żłobku równiez cos wniosą do jego rozwoju lub chociażby zaobserwuja z doświadczenia jakieś nieprawidłowości (odpukać!!!) Poza tym to chyba dobre takie stopniowe wprowadzanie dziecka w "życie społeczne" niż nagłe późniejsze zostawianie na prawie 10 godz każdego dnia (praca 8h plus dojazd). Poza tym ja bede miała kontakt z ludźmi, a stęskniona wiecej dam mu z siebie...
 
reklama
Natko- wiem, że ci cięzko, ale zycie czasami nas zmusza do dokonywania różnych wyborów, a decyzje te, które musimy podjąć nie zawsze są zgodne z naszymi wewnętrzymi odczuciami. Nie martw sie jednak, trzeba iść do przodu, a reszta nadrobi się sama! głowa do góry:-)
ja się cieszę, że posiedzę z zuzią w domku, może rok, może 1,5 roku, ale potem chce wrócić do pracy. Każdy ma prawo do swoich odczuć i tak jak napisała szerlock dla jednego opiekunka czy żłobek może być równie dobry jak mama.
Moja mama siedziała ze mną i bratem ale nie wiem dokładnie jak dlugo, ale jak poszlam z brackim do przedszkola, to kurde nie chcieliśmy wracać do domu! przedszkole było nasze!!!! a ja jestem do dzisiaj super komunikatywną osobą i od razu potrafiłam się zintegrować, także czasami na rózwój dziecka nie ma wpływu to kto się zajmuje dzieckiem ale jak się zajmuje, tzn. czy dziecko ma zaspokajane wszystkie swoje potrzeby w miarę możliwości osoby, która jest opiekunem, czy to mama, tata, czy też opiekunka lub pani ze żłobka.
a zresztą, zobaczymy co to będzie.
 
u mnie pani w żłobku powiedziała,że jeśli babcia bedzie chciała spędzić dzień z wnusią,to po prostu babcia przyjedzie i będzie z mała i tego dnia Marianka nie pójdzie do żłobka,bo przecież żłobek to nie szkoła i nie jest obowiązkowy.dlatego ja uważam,że akurat w naszym przypadku żłobek bedzie dobry.zresztą-zobaczymy,co nam przyszłośc przyniesie.
 
Podbijam watek moze nie tyle zastanawiajac sie nad zlobkiem co juz nad przedszkolem.
Skoro sa takei niesamowicie dlugie kolejki oczekiwania na zlobek to mzoe juz warto rozejrzec sie za przedszkolem na 2010 rok???? Wiem ze to brzmi smiesznie, ale moze to ma sens?
Co o tym myslicie? Zanim pojde i sie osmiesze w osiedlowym przedszkolu to chce poznac Wasze zdanie. Moze poczekac jednak do przyszlego roku? Ale pamietajmy ze nasze dzieci sa z wyzu... Kurcze - zeby sie dostac do dobrego liceum to tez beda mialy problem a o studiach nie wspomne...
 
my też jesteśmy z wyżu (przynajmniej ja ;-)) a żadnego problemu nie było z dobrym liceum, studiami itp. - to zależy od tego jak się te nasze szkraby będą uczyć, jakie będą mieli ambicje i tym podobne ;-):-D u nas w mieście padła kwestia przedszkol właśnie z powodu tego wyżu ... już teraz nie ma miejsc a strach pomyśleć co będzie potem ... nasz prezydent wymyślił więc: nie opłaca się otwierać nowych przedszkoli żeby potem je zamykać w przypadku niżu więc każdej pracującej matce mają niby dodawać 300 złoty na opiekunkę - jeśli doliczymy do tego 400 złoty które trzeba wydać na przedszkole to jest 700 złoty czyli u nas normlna stawka za opiekunkę ... to jest nawet dobry pomysł tylko ciekawe czy wypali i czy miastu się to będzie opłacać i czy w ogóle miasto skombinuje tyle kasy ....:confused::confused::confused:
 
barszczyk - faktycznie slyszalam w telewizji o tym pomysle w Waszym miescie. No i jesli 700zl za opiekunke jest u Was to moze ten pomysl wypali, tylko skad oni wezma tyle opiekunek :-D
 
a no właśnie .... najgorsze będzie jak nagle wszystkie zupełnie nieodpowiedzialne osoby się rzucą na taką pracę żeby sobie dorobić ... i weź tu oddziel ziarna od plew....
 
my też jesteśmy z wyżu (przynajmniej ja ;-)) a żadnego problemu nie było z dobrym liceum, studiami itp. - to zależy od tego jak się te nasze szkraby będą uczyć, jakie będą mieli ambicje i tym podobne ;-):-D u nas w mieście padła kwestia przedszkol właśnie z powodu tego wyżu ... już teraz nie ma miejsc a strach pomyśleć co będzie potem ... nasz prezydent wymyślił więc: nie opłaca się otwierać nowych przedszkoli żeby potem je zamykać w przypadku niżu więc każdej pracującej matce mają niby dodawać 300 złoty na opiekunkę - jeśli doliczymy do tego 400 złoty które trzeba wydać na przedszkole to jest 700 złoty czyli u nas normlna stawka za opiekunkę ... to jest nawet dobry pomysł tylko ciekawe czy wypali i czy miastu się to będzie opłacać i czy w ogóle miasto skombinuje tyle kasy ....:confused::confused::confused:
A dlaczego tak drogo??? Czy tam gdzie mieszkasz to normalna, przeciętna stawka???:baffled:
 
reklama
Rozmawialam z kumpela (tez nauczycielka) i ona ma przyjaciolke pracujaca w przedszkolu, ktora radzi zeby sie juz zakrzatnac bo faktycznie bedzie krucho... Z drugiej strony nie chce sie wyglupic idac i proszac o zapisanie na rok 2010 :-D

A 700zl za opiekunke to wcale nie tak duzo chyba? U nas mam nadzieje ze tez tyle bedzie, no ale u mnie bedzie na niepelny etat.

Betka - daj znac co z ta twoja opiekunka????
 
Do góry