reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek, niania, przedszkole

M.M

Mamusia majowa'07 :)
Dołączył(a)
16 Sierpień 2007
Postów
2 629
Hej! Planujecie oddac pociechy do złobka? Czy raczej rozważacie zatrudnienie opiekunki?

U nas niestety coś bedzie koniceczne... Aż trzesę sie na mysl ze już niedługo moze to nastąpic...
 
reklama
ja na szczęście jeszcze studiuję i nie mam na razie takiej potrzeby :-) do pierwszego roku życia mam nadzieję że będę mogła siedzieć w domku z moim maleństwem ;-)zajęć na 5 roku jest niewiele a jak nie będę mogła pójść to nie pójdę ;-)
 
No wlasnie ja też studiuje dziennie ale na 3 roku wiec jeszcze sporo zajęc jest... Na wykłady nie bede chodzić ale na laborki i ćwiczenia musze :-( Wiec sporo godzin w tygodniu napewno bedzie... Ech... a myslałam ze na studiach z maleństwem bedzie lepiej bo niby to lepsze niz wyjscie na pełne 8h do pracy. Ale i tak już zaczynam sie martwic...
 
Marti a nie masz możliwości wzięcia indywidualnego toku studiów ???
ja tak studiuję od kilku lat bo na początku miałam dwa kierunki, potem ciąża a teraz dziecko - jestes zwolniona z obecności na zajęciach, umawiasz się indywidualnei na zaliczenia tylko ;-)
 
barszczyk pewnie takie cos to by wypaliło ale tylko na ćwiczeniach. Na laborkach po prostu trzeba być i juz :-( Wiekszość doswiadczeń wykonywanych jest w grupie z użyciem wielu zwiazków chemicznych, a czasem nawet są tylko pokazowe spotkania większej liczby studentów (dla pokazania np jak działa jakies urzadzenie) i tam po prostu trzeba być dla samego "patrzenia"... Bez sensu co? Mam nadzieje ze te wyjscia na uczelnie będą naprawde rzadko :-(
 
Marti - a w chwilach kiedy bedziesz juz naprawdem usiala isc na uczelnie nie mozesz wziac babci ktorejs? No, albo opiekunke "na godziny" choc taka pewnie trudno znalezc w porach okolo poludnia...
 
no własnie babcie jeszcze pracuja... Myśle o opiekunce bardziej ale pewnie ciezko bedzie jakąs znalezć na pare godzin w tygodniu i to akurat południowych. I jeszcze do tego zeby mi podpasowała bo jak pomyśle ze bede musiała małego zostawic z jakąs obca babą to ciarki mi po plecach przechodza...
 
u nas raczej niania - teraz przychodzi pani (ok 55 lat) ktora pomaga w zajeciach domowych (głównie sprzatanie, prasowanie, troche gotowanie) no i czasami zajmuje sie chwilke synkiem jak ja jestem w kapieli (w koncu moge sie spokojnie wykapac nie naslu****ac czy maly sie nie obudzil i czy nie placze), maly sie do niej przyzwyczaja i my tez - wiec jak wroce do pracy to najprawdopodobniej zakres prac rozszerzy jej sie rowniez o opieke nad malym
 
dlatego uważam że na uczelni powinny być żlobki, jest bardzo dużo studentek mam - u mnie w grupie jest 3 i wszystkie urodziły w tym roku więc dzieci malutkie - takie rozwiązanie pomogło by studentkom ale również wykładowcy pewnie by korzystali ;-)
tak naprawdę nasze uczelnie nie są przyjazne matkom z dziećmi :no: nie mówie o pojedyńczych wykładowcach, bo z większością można się dogadać, ale tak ogólnie ...
dobrze chociaż że ja mam ten indywidualny tok ( mam nadzieję że w tym roku też dostanę) bo w razie gdyby to mam oficjalną przykrywkę dla nieobecności :tak:
 
reklama
ja zostaję z małą przez ok 1,5 roku w domu, może do 2 lat. Wiąże się to z pogorszeniem sytuacji finanosowej, ale mąż weźmie jakąś dodatkową robotę.
Ja w chwili obecnej jestem tak przyzwyczajona do Zuzi, że nawet nie za bardzo lubię zostawiać ją z moją mamą, po prostu wydaje mi się, że tylko ze mną moje dziecko jest najbezpieczniejsze i jak narazie nie miałabym odwagi zostawić mojego dziecka z jakąś obcą kobietą tzn. nianią, chyba wolałabym żłobek jakbym miała wybierać z dwojga złego i współczuję tym dziewczynom, które nie mają możliwości pozostania z dzieckiem z domu.
Nie boję się siedzieć z małą przez dwa lata, bo kierowniczka mojego wydziału pow. że praca będzie na mnie czekać, a moje dziecko jest dla mnie najważniejsze i jak przez dwa lata nie popracuję korona mi z głowy nie spadnie, bo wiem, że rozwój mojego dziecka będzie dla mnie większym spełnieniem niż praca i kasa.
 
Do góry