reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek

Olil

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2018
Postów
156
Moja 15 miesięczna córka poszła od września do żłobka. Pierwsze 4 dni chodziła i bylo w miarę wiadomo płakała ale z dnia na dzień było coraz lepiej. Później tydzien była w domu bo była chora. Po tym tygodniu wróciliśmy do żłobka i zaczęło się. Przed budynkiem żłobka już płaczę, zostawiam ja na 2 godziny panie w zlobku mówią ze trochę sie bawi ale w większości to płacze. W domu też sie zmieniła jest bardziej marudna i ciagle tylko przy mamie. Którejś nocy budziła sie z płaczem. Dzisiaj w szatni aż drżala ze strachu. Czy to za wcześniej dla niej na zlobek czy powinnam z nią jeszcze chociaż rok zostać w domu?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja dwójka zaczęła zlobek w 10 miesiącu życia. Problemów nie było. Tak wiec nie sadze żeby zlobek w 15 miesiacu życia był za wcześnie.
Przedszkole czy zlobek to zawsze jest coś innego niż dom. Są inne dzieci, inne zasady, inni dorośli. Posiłki są inne, zabawki są inne...masa nowych rzeczny do których trzeba się przyzwyczaić lub których nauczyć. Dorosły jak idzie do nowej pracy to tez się w jakimś stopniu stresuje.
Czas pomoże. Czas, spokój i opanowanie. Jeśli mama zachowuje się jakby rozstanie było tragedia to dziecko to wyłapie i będzie bardziej przestraszone.
Nie wiem z czego to wynika, ale u mnie dzieci zawsze po chorobie/feriach/wakacjach zawsze miały problem wrócić do przedszkola (do żłobka nie chodziły). Potrzebowały czasu, by z powrotem się oswoić z miejscem (taka aklimatyzacja od nowa). Mijało po tygodniu lub dwóch. A jak długo po chorobie chodzi do żłobka?
 
Nie wiem z czego to wynika, ale u mnie dzieci zawsze po chorobie/feriach/wakacjach zawsze miały problem wrócić do przedszkola (do żłobka nie chodziły). Potrzebowały czasu, by z powrotem się oswoić z miejscem (taka aklimatyzacja od nowa). Mijało po tygodniu lub dwóch. A jak długo po chorobie chodzi do żłobka?
Oj dopiero 5 dni
 
Nie wiem, myślicie ze dziecko odczuwa to ze ja mam obawy? Jak pojdzie do zlobka to te dwie godziny siedzę i przeżywam, ciągle o niej myślę. Do pracy ide od października chciałabym żeby do tego czadu trochę lepiej było jej wctym zlobku
 
reklama
reklama
Do góry