reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żłobek

Mrozik na ile godzin idziesz do pracy? co zrobisz kiedy Filipek nie zaakceptuje sie w zlobku,bedzie wolal maminego cyca:eek::baffled::-:)-(??
 
reklama
Luxik - idę na 7 godzin, ale plus dojazd i przyjazd , to bez mamy będzie 8 godzin. W marcu będzie z nim moja mama, a w kwietniu może teściowa, a jak nie to od kwietnia idzie do żłobka. Moze przez ten czas nauczy sie beze mnie jakoś radzić :sorry:. Jak będzie bardzo źle to zostanie wychowawczy, tyle że nie wiem czy będę po tym miała do czego wrócić, może juz w firmie nie być dla mnie miejsca
 
Moje dwie najstarsze córy chodziły przez pewien okres do żłobka i byłam bardzo zadowolona. Z tego co wiem to teraz u nas trzeba czekać pól roku na miejsce bo tylu jest chętnych.
A swoja droga to chyba trochę przesadzają z opłatami w takim prywatnym żłobku. Ja rozumiem, że to prywatne ale kogo na to stać?
 
no te oplaty sa odjechane ale jak sie nie ma za bardzo wyboru:-(ja nie bede potrzebowala oddawac malego na caly dzien to moze da sie jakos mniej placic ale tego musze sie dowoedziec dopiero na rozmowie:tak:ale porownywalam ceny w roznych miejscach i wszedzie sa takie same:tak:
 
A swoja droga to chyba trochę przesadzają z opłatami w takim prywatnym żłobku. Ja rozumiem, że to prywatne ale kogo na to stać?

no tak jak pisała mrozik tyle co zarobisz oddajesz wiec wychodzisz na zero:eek: tak jakos wychodzi że lepiej zostać z dzieckiem w domu:baffled:...kurcze bede musiała szybko zaklepeać miejsce w państwowym bo tragedia...
 
my po wizycie w zlobku, sa dni otwarte przez tydzien i mozna maluszka na probe zostawiac:tak:mama moze poczytac w drugim pokoju ksiazke albo wyskoczyc na zakupy:-)
pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne:tak:wszystko nowiutkie;-)napisze moze o salce dla dzieci 6-12 mcy :4 lozeczka z przewijakami, 2 krzeselka do karmienia, 2 hustawki, stoliczek z krzeselkami i duzy kojec.Sala jest jak widac dla 4 maluchow, w kolorze seledynkowym
jest tez sala dla starszych dzieci do 2 lat, sala do cwiczen(sa tam podwieszane przy suficie takie gniazdka do kolysania:-D) i jeszcze jakas jedna juz nie pamietam:zawstydzona/y:
wstepnie chcemy oddac na 6 h dziennie i oplaty wynosza 890 zl(z jedzonkiem) +500 wpisowego i 60 ubezpieczenia.
na sali dla najmlodszych oprocz opiekunki ma byc pielegniarka:tak:w razie potrzeby ma byc wzywany lekarz na konsultacje:tak:
przed zlobkiem zrobia tez wozkarnie.
opiekunkami sa 2 starsze panie i 2 mlode dziewczyny(jedna chyba jest fizjoterapeutka:sorry2:)
dodatkowo mozna dziecko zapisac np na muzykoterapie(40 zl miesiecznie)i na cos tam jeszcze:zawstydzona/y:
powiem Wam tylko ze wyjdzie to i tak taniej niz opiekunka w mojej okolicy:szok: (okolo 1000-1200) musimy to powaznie przemyslec:tak: narazie jestem na tak:-)
 
dziewczyny czy ten 1000zl to na miesiac? pewnie tak-kosmos :szok: wlasciwie, to to co zarobicie to oddacie na żłobek, skad oni te ceny wytrzasneli??? jak ja sie opiekowałam dziećmi w domu to brałam 200-300 zl miesiecznie,co prawda bylo to kilka godzin dziennie,no ale bez przesady-widac dawno mnie w Polsce nie bylo eh...
 
Moja mama opiekuje sie dzieckiem rocznym i bierze 400 zł to są ceny w Słupsku metropolia to nie jest ale chyba w wiekszych miastach nie powinno być przebicia aż o połowe:szok:
 
niestety dziewczyny w Warszawie ceny sa w okolicach 1000 - 1500:tak:czyli przebicie Natalia nawet 3 krotne:baffled:
 
reklama
Kira ty pisałaś że sie dzicmi opiekowałaś....i z Warszawy jesteś nie? To musze powiedzieć że dobra płaca...:tak:Chodziaz to jeszcze zależy ile godz siedzisz z dzieckiem...
 
Do góry