reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żłobek

Kira,rozumiem Cie,ale mysle,ze obawy miną niebawem.Adas jest coraz starszy,w żłobku czekają na niego koleżanki i koledzy,bedzie mial okazję spotkać sie z innymi dziecmi.
Ja od poniedzialku wracam do szkoły,tym razem na etat,Wiki zostaje z teściową,za która osobiście nie przepadam i sama jestem pełna obaw,nie wiem,jak Wiki bedzie sie z nia czuła,ale niestety,nie mam wyjścia.Dodatkowe pieniadze bardzo nam sie przydadzą.
 
reklama
Dzis było zebranie organizacyjne dla rodzicow dzieci nowoprzyjetych.Po nim wiem jedno-zrobie wszystko zeby Adas tam nie chodził:no:
Jest najmłodszy w grupie,są 3 opiekunki na grupe 30 dzieciaków,sa nastawione na dzieci starsze.Oczekują ze Adas bedzie sam jadł zupe łyżeczką przy stole,pił herbate z kubeczka i odstawi butelke:baffled:nie mówiac juz o tym ze wszystkie dzieci dostaja mleko krowie-jesli Twoje dziecko ma nie jesc mleka-potrzebne zaswiadczenie od lekarza:baffled:
Po 10 minutach tych rewelacji mialam ochote opuscic to miejsce...potem było tylko gorzej:baffled:
Akcja odwołana-nie posle tam dziecka:no:moze i przesadzam ale dla mnie najwazniejsze jest dobro dziecka,ale rowniez i mój spokój....
Kombinujemy dalej.
 
Kira, jestem w szoku.
Co prawda nie jestem zorientowana jak jest w żłobkach, ale jeśli to wygląda tak jak piszesz, to dziękuję bardzo. Popieram nie posyłaj tam dziecka, bynajmniej nie do tego żłobka. :baffled: Mam nadzieję, że znajdziecie jakieś inne wyjście z sytuacji. Już sam fakt, że tylko 3 opiekunki na tyle dzieci, no i takie wymagania dla takich maluszków:crazy::crazy:
 
Kira - ja rozniez jestem w szoku, synek mojej kolezanki poszedl do przedszkola do trzylatkow, i tam dopiero uczyli jesc samodzielnie, korzystac z nocniczka i takich rzeczy, ale w zlobku?? przeciez ludzie powiezaja w takie miejsca duzo mniejsze maluchy i co? Masz racje, nie ma co sie denerwowac i stresowac siebie i dziecka.

A swoja droga ja tez mam problem, od pazdziernika wracam do szkoly a we wrzesniu powinnam zrobic praktyki a nie mam z kim Zuzi zostawiac. Nie mam nikogo kto by sie nia zajal, musze szybko cos wymyslec bo inaczej chyba bede musiala zrezygnowac ze szkoly,a nie chcialabym:no:
 
Kira,to raczej brzmi jak zasady panujące w przedszkolu,a nie żłobku,jakiś koszmar.Moze w pobliżu znajdziesz jakis inny żłobek, powodzenia.
Wiki wczoraj z babcią byla 4 godziny, ja musiałam byc na konferencji,mysle ,ze nie bylo tak zle.Teściowa wczesniej nam zapowiedziala,ze nie pozwoli wiki chodzic po podłodze (bardzo sie bałam,ze jej ograniczy swobode), groziła,że bedzie ją w łóżeczku trzymac lub na rękach,ale na szczescie Wiki wymusiła na babci wolność.Moj mąż tez z nia duzo o tych jej pokręconych zasadach rozmawial i mam nadzieje,ze poskutkowało.
 
Witam dziewczyny jak już wspomniałam też wracam do pracy i to już jutro od jutra cały miesiąć moja mama ma wolne a od października wikusia bedzie z opiekunką ale powiem wam znalazłam dziewczyne z super doswiadczeniem (praktyka w przedszkolu praca w żłobku) która ma tez córeczkę mała ma 14 miesięcy i miała by zajmowac się dwójka na takiej samej zasadzie jak kiedyś chciała kira ale ona powiedziąła mi 1000zł + dojazdy wydaje mi się że to trochę dużo i nie wiem wstepnie zaklepałam ja ale wczoraj szefowa moja tez dzwoniła i mówiła że kogos znalazła jakąś emerytowana przedszkolanek chyba umówię się na rozmowę.
 
Ja tylko na chwilkę
Kira - dziwny ten żłobek!!!!!
Filip chodzi już od kwietnia i ja jestem super zadowolona. Panie go karmią, jak chce sam jeść to mu pozwalają - co widac po ubrankach :-p. Jak jest marudny to z nim tańcza na rączkach.Wogóle się fajnie do dzieci odnoszą. Z jedzeniem nie ma problemów. Zaświadczenie od lekarza było potrzebne że jest na mleku "aptecznym" ale z tym nie było problemu.
Ten żłobek o którym piszesz to normalnie katastrofa. Skąd oni wzięli takie zasady:szok:
 
Aneta-doskonale to ujęłas:tak:
Macie racje-a ja sie utwierdziłam w tym ze to jakis nienormalny żłobek:baffled:
Dalismy sobie z nim spokój i wypisalismy Adasia.Nawet moja mama która raczej jest na tak dla żłobków-moja siostra chodziła i mama była zadowolona-stwierdziła ze jakies chore zasady tam panują:baffled:
Ewelia-i co wymyśliłaś?Masz racje szkoda ze szkoły rezygnowac
Wiki-jaka decyzja w koncu zapadla?nie dziwie sie ze mialals dylemat-tez bym w kropce była
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kira dobrze że zrezygnowałaś później bys walczyła z myslami i nie mogłabys nic zrobic bo bys myslała
Ta babka o której pisałam umówiłam sie z nia na czwartek ale dzoniłam do niej i wydaje się sympatyczna a zasięgałam juz o niej opinii u ludzi których dzieci były pod jej opieką i dowiedziałam się że jest ona i jej córka i każda zawsze bierze sobie dziecko do opieki razem jest im łatwiej i rodzice z którymi rozmawiałam sa zachwyceni. kobitki super organizuja czas dzieciaczką jeśli dzidzia zachoruje to przyjeżdżają do domu pilnować gotuja no w końcu przedszkolanki to wiedza jak czas zorganizować. A i za godzine do tej pory brały 4,50 mi to by odpowiadało bo moja tesciowa pracuje na zmiany i nie zawsze wiki by była z opiekunka raz góra dwa razy w tygodniu u babci i byłoby tez taniej a poprzednia pani którą zaklepałam 1000 bez względu na wszystko
 
Do góry