reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żłobek

Dziewczyny no to ja sie musze dowiedziec jak jest w tym kolo mnie bo np tam chodzi chłopczyk co sie urodził jak ja byłam z Zuzia w ciązy wiec ma maksymalnie 2 latka, no chyba ze zrobili tam tez żlobek ale wątpie, jeszcze jest opcja ze matka ma tam znajomości i dlatego jej załatwili tak wczesnie.

A jeśli chodzi o nocnikowanie to pewnie to tez sprawa indywidualna przedszkola bo np mój siostrzeniec w chodził do przedszkola i nie tylko ze chodziło tam dużo dzieci pieluszkowych to jeszcze tam panie uczyły dopiero sikać do nocniczka dzieci:baffled:
 
reklama
dopytałam o ten wiek , i macie racje, to kiedyś tak było że musiało miec dziecko skończone 3 latka, teraz jeśli nie skończyło a jest samodzielne to przyjmą. Ale u nas jesli nie nocniczkuje nie przyjmują niestety.
 
Co do wieku to jest rocznikowo 3 lata, oczywiście bez pieluszki.

Mi się najbardziej podoba prywatne przedszkole na zasadach montessori,:tak: ale miesiecznie wypada jakies 1000 zł, więc odpada:-(
Najbliżej mam inne prywatne, tam koszty sa mniejsze (ok 600zł) - mniej liczne grupy (12-15 dzieci), dzieci same szykuja talerzyki i sztućce do posiłków, 2 zestawy do wyboru na pierwsze śniadania, potem jest drugie sniadania i obiad zupa, drugie danie kompot - nie ma przymusu jedzenia. :-)
Inne w okolicy, to jest "moje" przedszkole, ale nie jestem przekonana, muszę tam póść z Wikunia i sie poprzyglądac trochę. bardzo liczne grupy (średnio 25 dzieci), obowiązek leżakowania u 3 i 4 latków.:sorry2:
 
Witam
mam ogromną prośbę do wszystkich bb-mam, których dzieci uczęszczają do żłobka, lub przedszkola, a nie ukończyły jeszcze 3-go roku zycia.
Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety-moich badań do pracy magisterskiej.
Pewnia niejedna z Was była w podobnej sytuacji, mam nadzieję, ze moja prośba spotka się ze zrozumieniem;-)
Z góry dziękuję za każdą wypełniona ankietę.

Pozdrawiam madzix

http://www.ankietka.pl/ankieta/31184...owa-matek.html

P.S. W razie pytań/wątpliwości proszę o wiadomość prywatną, z chęcia odpowiem na kazde pytanie.
 
Do góry