reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek

reklama
my juz potwierdzeni :-) w sierpniu podpisanie umowy, ksiazeczka i zaswiadczenia

pamietajcie ze jak dostaniecie papier ze dziecko chodzi do zlobka to mozna sie załapac na darmowe szczepienia na pneumo i ospe :tak::tak: przynajmniej w krakowie tak jest :)
 
No dobra żeby ten wątek taki martwy - przynajmniej do września - nie był to poproszę o Waszym zdaniem o za i przeciw dotyczące żłobków.
 
moim zdaniem ZA to socjalizacja dziecka, kontakt z obcymi osobami, nauka rutyny, jakiegoś reżimu za dnia (pory jedzenia czy drzemek itp.); ale też część z ww. jest wg mnie PRZECIW akurat dla dziecka poniżej 2 lat (ten kontakt obcych z moim dzieckiem - jakoś mam przekonanie, że do tych 2 lat może nie być tak różowo, bo emocjonalnie dziecko może nie być gotowe); tak więc jak zwykle, wszystko do rozważenia w zgodzie z własnym sumieniem i oczekiwaniami, możliwościami;
jak dla mnie idealnie by było, gdyby Leo poszedł do żłobka po ukończeniu min. 2 lat, a Ninka nie później jak 4 (najlepiej już teraz, ale chyba nie wyjdzie); ale jak to się ułoży, czas pokaże;
 
Andariel - podzielam Twój pogląd tylko że nie mam nic przeciwko wcześniejszemu pójściu do żłobka, Mloda jest b. do ludzi no i to nie jest Dziecko które posiedzi dłuższą chwilę bawiąc się - zwiedzanie świata jest lepsze niż najciekawsze zabawka. Do ZA żłobkowych jak dla mnie dochodzi - niepsucie przez Babcie ( nie wiem co będzie po wakacjach, bo po weekendzie Młoda zaczęła przejawiać objawy rozpasania :baffled: ), oddech dla Mamy, no i z uwagi na większa kontrolę i nadzór jak dla mnie to lepsze niż opiekunka. Przeciw - zbyt masowe traktowanie gł. w kwestii diety jak dla mnie ( bo to mnie martwi najbardziej ), kilka osób na dziecko no i że trzeba zaprowadzić i odebrać.
 
reklama
Do góry