reklama

Żłobek

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2011' rozpoczęty przez forever_young, 21 Czerwiec 2012.

1. forever_young

forever_young Niemłoda mama Młodej

No dobra, skoro mnie wezwali na jutro :szok:do podpisania umowy to nie ma co się migać i czas zakładać wątek :tak:

2. mrsmoon

mrsmoon Fanka BB :)

oooo! a nas nie wzywali, więc może po zebraniu?

3. reklama
  4. ja-zolza

ja-zolza Fanka BB :)

My dopiero 7.sierpnia mamy spotkanie, więc jeszcze trochę... ;-)

5. ironia

ironia Mamusia Benia

my juz potwierdzeni :-) w sierpniu podpisanie umowy, ksiazeczka i zaswiadczenia

pamietajcie ze jak dostaniecie papier ze dziecko chodzi do zlobka to mozna sie załapac na darmowe szczepienia na pneumo i ospe :tak::tak: przynajmniej w krakowie tak jest :)

6. forever_young

No dobra żeby ten wątek taki martwy - przynajmniej do września - nie był to poproszę o Waszym zdaniem o za i przeciw dotyczące żłobków.

7. andariel

andariel mama super dwójki :]

moim zdaniem ZA to socjalizacja dziecka, kontakt z obcymi osobami, nauka rutyny, jakiegoś reżimu za dnia (pory jedzenia czy drzemek itp.); ale też część z ww. jest wg mnie PRZECIW akurat dla dziecka poniżej 2 lat (ten kontakt obcych z moim dzieckiem - jakoś mam przekonanie, że do tych 2 lat może nie być tak różowo, bo emocjonalnie dziecko może nie być gotowe); tak więc jak zwykle, wszystko do rozważenia w zgodzie z własnym sumieniem i oczekiwaniami, możliwościami;
    jak dla mnie idealnie by było, gdyby Leo poszedł do żłobka po ukończeniu min. 2 lat, a Ninka nie później jak 4 (najlepiej już teraz, ale chyba nie wyjdzie); ale jak to się ułoży, czas pokaże;

8. forever_young

Andariel - podzielam Twój pogląd tylko że nie mam nic przeciwko wcześniejszemu pójściu do żłobka, Mloda jest b. do ludzi no i to nie jest Dziecko które posiedzi dłuższą chwilę bawiąc się - zwiedzanie świata jest lepsze niż najciekawsze zabawka. Do ZA żłobkowych jak dla mnie dochodzi - niepsucie przez Babcie ( nie wiem co będzie po wakacjach, bo po weekendzie Młoda zaczęła przejawiać objawy rozpasania :baffled: ), oddech dla Mamy, no i z uwagi na większa kontrolę i nadzór jak dla mnie to lepsze niż opiekunka. Przeciw - zbyt masowe traktowanie gł. w kwestii diety jak dla mnie ( bo to mnie martwi najbardziej ), kilka osób na dziecko no i że trzeba zaprowadzić i odebrać.

9. ja-zolza

ja-zolza Fanka BB :)

Ja tam nie widzę plusów :-( Ale jak mus to mus...

10. reklama
  11. mrsmoon

mrsmoon Fanka BB :)

zolzik integracja z dziećmi to niewątpiwy plus, poza tym też nie widzę...

12. forever_young

Poleć forum