reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki i przedszkola:)

kiragold

mama Ignasia
Dołączył(a)
21 Lipiec 2009
Postów
1 885
Miasto
Piaseczno
wiem ze to za wczesnie, ale mam pytanie co do zlobka, jesli chce synka dac do zlobka powiedzmy od wrzesnia to kiedy najpozniej powinnam sie postarac o miejsce? to nie jest jakos marzec luty?:eek:
 
reklama
A to nie jest juz czasem za pozno ? :-)
Mi się wydaje, że to trzeba się starac z rocznym wyprzedzeniem, ale może się mylę :-)
 
A to nie jest juz czasem za pozno ? :-)
Mi się wydaje, że to trzeba się starac z rocznym wyprzedzeniem, ale może się mylę :-)

w Anglii moja znajoma to juz do szkoly zapisala swojego synka... ma 4 miesiace a szkole zacznie w wieku 4/5 lat :sorry::sorry: masakra....

a z tego co slyszalam to w PL z przedszkolami i zlobkami jest o wiele ciezej wiec na Twoim miejscu juz bym leciala zalatwiac miejsce... jezeli jeszcze jakies beda :confused2:
 
wiem ze to za wczesnie, ale mam pytanie co do zlobka, jesli chce synka dac do zlobka powiedzmy od wrzesnia to kiedy najpozniej powinnam sie postarac o miejsce? to nie jest jakos marzec luty?:eek:
Z tego co wiem to zależy od miasta i tego czym ono dysponuje - np we Wrocławiu wiem ze mamy zapisują do żłobka jeszcze przed narodzeniem sie dziecka bo inaczej nie ma szans na miejsce w państwowym żłobku a i w prywatnych trudno.. :eek::sorry:

My juz zaklepalismy sobie miejsce w pobliskim miasteczku (Claregalway) no ale MUSZE zrobic prawko bo inaczej nie mam jak jej tam zawieźć czy odebrac a jak wiecie moj Ł wypływa w rejsy wiec sama musze o to zadbac...
 
...

a no to ja tak z ciekawosci do dziewczyn z UK. Kiedy zamierzacie wrocic do pracy? i co wtedy z maluszkiem zrobicie????

od 1sierpnia wracam do pracy a mała złobek ma zabookowany od połowy sierpnia (wczesniej 2tyg babcia bedzie..) no i nie wiem czy nie przesuniemy tego żlobka na 1 wrzesien bo 2 polowe sierpnia to Ł chyba bedzie miał wolne...

Juz mi sie serce kroi jak sobie pomysle ze mam ja oddac w cudze rece...tym bardziej ze teraz dopiero widze (w czasie pobytu w pl) jak ona jest juz ze mna zżyta..
 
od 1sierpnia wracam do pracy a mała złobek ma zabookowany od połowy sierpnia (wczesniej 2tyg babcia bedzie..) no i nie wiem czy nie przesuniemy tego żlobka na 1 wrzesien bo 2 polowe sierpnia to Ł chyba bedzie miał wolne...

Mary może lepiej nie przesuwaj terminu tylko daj Sonii te 2 tygodnie sierpnia na adaptacje. Z tego co czytałam, to na początku lepiej oswajać dzidzie ze żłobkiem stopniowo, zaczynając od krótkiego pobytu i wydłużając go każdy dzień, tak aby dzieciątka nie zrazić tak gwałtowną długą rozłąką.
Ja swoją małą też będę musiała pod koniec roku oddać pod opiekę jakiejś placówce (jak się miejsce znajdzie) i planuje co najmniej tydzień takiego przyzwyczajania. A juz mi sie serce kraje na myśl o takim rozwiązaniu, ale co zrobić, kiedy trzeba pracować.
 
Ostatnia edycja:
Mary może lepiej nie przesuwaj terminu tylko daj Sonii te 2 tygodnie sierpnia na adaptacje. Z tego co czytałam, to na początku lepiej oswajać dzidzie ze żłobkiem stopniowo, zaczynając od krótkiego pobytu i wydłużając go każdy dzień, tak aby dzieciątka nie razić tak gwałtowną długą rozłąką.
...
Hmmmm .... może masz racje...? :sorry:
 
reklama
od 1sierpnia wracam do pracy a mała złobek ma zabookowany od połowy sierpnia (wczesniej 2tyg babcia bedzie..) no i nie wiem czy nie przesuniemy tego żlobka na 1 wrzesien bo 2 polowe sierpnia to Ł chyba bedzie miał wolne...

Juz mi sie serce kroi jak sobie pomysle ze mam ja oddac w cudze rece...tym bardziej ze teraz dopiero widze (w czasie pobytu w pl) jak ona jest juz ze mna zżyta..

Oliver to nawet z babcia ktora mieszka przeciez nie chce za dlugo przebywac i mam wrazenie ze wyciaga rece zebym go wziela hehe ja narazie napewno do pracy nie wracam.... zlobek czy przedszkole wychodzi wiecej niz moglabym zarobic... wiec wole ten czas poswiecic malemu

no ale przy moim zawodzie moge sobie dorobic...
 
Do góry