reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki i przedszkola:)

A moja Asia po prostu lubi się pieścić. Zawsze się broni, płacze żałośnie ale nie tak do końca na serio, mimo że krokodyle łzy płyną po policzkach. No i zawsze muszę zrobić szybką akcję, bo wystarczy ze kilkanaście sekund za długo ze mną w przedszkolu i histeria na całego.
 
reklama
buuu no i znow to samo, Tom nie dostal sie do zadnego z naszych trzech przedszkoli. zal mi go, bo co je mijamy to on mi mowi "jak bede wiekszy to bedze tam chodzil z dziecmi"... no i co ja mam mu powiedziec. lipa...
 
Słabe pocieszenie, ale Asia się też nie dostała, chyba nie pisałam. Ale jak się okazało to nawet po bliskiej znajomości się nie dostaniesz, bo po prostu nie mają gdzie upchnąć tych dzieci, brzydko mówiąc.

Najgorsze jest to że w naszym mieście do żadnego przedszkola nie ma szans się dostać, nawet niepubliczne oblężone. Mam na oku jedno w Bolszewie, tam gdzie mieszkaliśmy, ale z kolei dojazd.... miałam nadzieję ze już niedługo nie będę musiała tam młodej wozić, a tu wychodzi na to że jedynie tam mamy szansę się dostać.
 
dziunka a tu gdzie Asia teraz chodzi? nie możecie czy nie chcecie zostać?
U nas wyniki dopiero w czerwcu :-( ale pani dyr mówi, żeby się nie martwić ;-)nie wyobrażam sobie, że młoda miałaby sie nie dostać :-(
 
To jest tylko projekt unijny, mający na celu objęcie jak największej ilości dzieci. Jedno dziecko może skorzystać z jednego roku, no chyba ze w kolejnym jakimś cudem będzie miejsce, ale nie mam co na to liczyć. Poza tym wolałabym by była w normalnym przedszkolu z własną kuchnią, ze wszystkimi posiłkami itd, wiadomo, oczywiście przy założeniu że zacznę pracować normalnie ;-)
 
u nas plusem jest to że dzieci obcokrajowców dostają przedszkole w pierwszej kolejności :tak:, do tego jeśli jedno dziecko już chodzi do przedszkola to drugie dostaje miejsce automatycznie :-)
dziunka w NO przedszkola gdzie są codziennie ciepłe posiłki to rzadkość :tak:, z reguły ciepły obiadowy posiłek jest raz w tygodniu a tak to mają jakieś przekąski w ramach lunchu - kanapki , hotdogi ,gofry , u Kuby akurat jest obiad codziennie (dlatego między innymi chcieliśmy dostać miejsce w tym przedszkolu)
 
Dziewczyny jeszcze raz zachęcam Was do poparcia akcji Ratuj maluchy.. powoli zbliża się 1 czerwca i 500 tys.podpisów coraz bliżej jest, ale Waszych jeszcze brakuje.
Nawet jeśli ktoś jest za obowiązkiem szkolnym 6latków w polskich warunkach niech da szansę chociaż rodzicom , którzy marzą o możliwości wyboru..
 
reklama
Jest już dużo więcej ponad pół miliona podpisó pod wnioskiem o referendum!!! teraz panowie miłościwie nam panujący posłowie muszą sie nad wnioskiem pochylić.. a biada go odrzucą!
 
reklama
Do góry