reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki, przedszkola, kluby malucha i ... w Poznaniu

Macie drogie mamy informacje o wolnych żlobkach na Winogradach? Słyszałam o Wesołych Nutkach i Fantazji w mojej okolicy. Macie może jakies opinie ?
 
reklama
Cześć mamy z Poznania. Poszukuję informacji o przedszkolu integracyjnym które ma się otworzyć z tego co wiem na początku roku na Sołaczu. Czy ktoś ma więcej informacji? Kiedy ruszają zapisy itp? Pozdrawiam
 
Z tego co wiem, zapisy juz ruszyly, jeszcze niedawno byly miejsca wolne, takze jak najbardziej mozna probowac. Tu jest adres tego przedszkola

Aktywne Przedszkole Kogut - Sołacz
ul. Mazowiecka 26, 60-623 Poznań.

na www.poznan.pl widzialam ze jeszcze oferuja pracę nauczycielom z Poznania, takze na 100% dzieci jeszcze moga sie zapisać.
 
W Poznaniu jednym z najlepszych przedszkoli jest to przedszkole Link do: Niepubliczne, prywatne przedszkole Montessori w Poznaniu. mieści się przy ulicy Karpiej. Do tego metody jakie stosują to:
Metoda Montessori
Metoda Weroniki Sherborne
Pedagogika Zabawy
Metoda Dobrego Startu
Metoda Projektu

Czyli według mnie będą wstanie dopasować się pod każde dziecko i zapewnić mu dobry rozwój :)
 
Ostatnia edycja:
Poszukuję osób niezadowolonych z usług żłobka Mały Vinci. Gorąca prośba o kontakt na numer telefonu 793775529. Niestety właścicielki traktują żłobek jak maszynkę do robienia pieniędzy. Nasza córka uczęszczała do żłobka tylko 4 dni, łącznie 10 godzin, były to dni adaptacyjne. W ciągu tych 4 dni dostrzegliśmy wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu żłobka. Przede wszystkim zbyt duża liczba dzieci. Grupa liczy dwadzieścioro kilka dzieci na dwie opiekunki. Właścicielki twierdzą, że są trzy Panie do opieki, tymczasem tą trzecią osobą jest Pani Dyrektor, która tak naprawdę dziećmi się nie zajmuje, bo załatwia mnóstwo spraw związanych z funkcjonowaniem żłobka (przyjmuje rodziców, kurierów, interesantów). Oprócz tego Dyrektorka rzadko bywa w żłobku, pracuje w różnych godzinach. Z tego powodu podstawowe potrzeby dzieci nie mogą być realizowane. Nasza córka w tym czasie miała odparzenia na pupie, w formularzu jest tabelka w której rodzice wypisują indywidualne potrzeby dziecka. Pani Dyrektorka nie znalazła czasu w ciągu tych 4 dni aby przekazać tę tabelkę opiekunkom. Pieluchy nie były wymienione i maść nieposmarowana. Żłobek podobno w każdym tygodniu ma inny wątek tematyczny, do którego dzieci wykonują prace, które później są wywieszane w szatni. W czasie naszych kontaktów ze żłobkiem, które trwały łącznie 3 tygodnie, prace się nie zmieniły. Tutaj uwaga dla rodziców, aby to co mówi Dyrektor podczas spotkania podzielić przez 10. Po okresie adaptacyjnym zrezygnowaliśmy z usług żłobka. Natychmiast otrzymaliśmy fakturę na kwotę 1197 zł. (wpisowe 350 zł, 4 dni adaptacji 97 zł, opłata za wrzesień 750 zł). Otrzymaliśmy też fakturę za opiekę za miesiąc październik 750 zł. Zostaliśmy zmuszeni do podpisania umowy przed okresem adaptacyjnym. Na moją propozycję 10 dniowego okresu wypowiedzenia, właścicielka odparła, że wiedzieliśmy co podpisujemy i że spotkamy się w Sądzie. W przedszkolu jest podobno „oko rodzica”, czyli system kamer. Dyrektorka twierdzi, że nie udostępniają obrazu, ponieważ niektórzy rodzice nie wyrażają na to zgody. Jestem przekonany, że powód jest inny, taki jak opisałem powyżej. Pozdrawiam.
 
Żłobek Polana Malowana Słońcem zdecydowanie jest placówką, która pozostawia wiele do życzenia. Dzieci niechętnie chodzą do żłobka, ze względu na często zmieniające się ciocie. Kadra zmienia się regularnie, średnio co 2 msc-e, przez co dzieci nie mają prawidłowego podłoża do rozwoju. Często mają mętlik w głowie i nie wiedzą na co mogą sobie pozwolić z tego względu, że każda kolejna ciocia, która przyjdzie wprowadza jakieś nowe zasady. Generalnie ciocie są bardzo krzykliwe, dzieci się boją i płaczą. To nie jest normalne. Panuje tam atmosfera "lizustwa" - wchodzenia w tyłek dyrektorce. Placówka nie działa prawidlowo - często jest za dużo osób w grupie. Na dodatek dzieci nie mają zapewnionej odpowiedniej opieki - są przerzucane bardzo często z sali do sali, gdyż brakuje opiekunek. Odradzam zdecydowanie! To NIE JEST najlepsze miejsce na posłanie tam swojego dziecka, co więcej żłobek nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa maluchom, nie wplywa korzystnie na ich rozwój i edukację. Pozdrawiam
 
reklama
Ja chciałam napisać o naszych przykrych doświadczeniach z jedną z placówek.
Odkąd nasz synek skończył 1 rok chodził do żłobka Wszystkie Skarby Mamy na Ścinawskiej. Kiedy miał 2,5 roku zaczęły się z nim wg placówki problemy i decyzja dyrekcji wyrzucono go ze żłobka!
Przeżyliśmy wtedy ogromny stres. Dzisiaj, zaledwie 3 miesiące po tym wydarzeniu, wiemy ze był to tylko trudny etap i wystarczyło popracować nad nim i problem minął. Okazało się ze kadra żłobka jest niekompetentna i niedoświadczona i nie potrafi sobie poradzić z podstawowymi problemami występującymi u dwulatka. Każdy pedagog, z którym rozmawialiśmy negowal sposób, w jaki placówka rozwiązała problem i nazywała to po prostu skandalem.
Przykładem podejścia kadry była propozycja pani dyrektor żebyśmy po każdym „grzecznym” dniu synka nagradzali go słodyczami!
Naprawdę nikomu nie życzę takich przejść. Dlatego szczerze nie polecam tego miejsca.
 
reklama
Do góry