reklama

Żłobki w Bydgoszczy

Temat na forum 'Bydgoszcz' rozpoczęty przez Justyna76, 27 Sierpień 2010.

1. Justyna76

Justyna76 Zaciekawiona BB

Witajcie,
    Mam pytanie do mam które oddają dzieci do bydgoskich żłobków. Najbardziej interesuje mnie żłobek na Błoniu przy ul. Kasprzaka. Jakie są wasze opinie o tych miejscach, jak czują się tam Wasze pociechy. Moja córeczka idzie pierwszy raz 1 września. Czekam na odpowiedzi:-)

2. Kasiad

Kasiad Mamy lutowe'07 Fan(ka)

Moja Oliwka chodziła do żłobka z zeszłym roku - do "Muszelki" na Bartodziejach. Żłobek super jak dla mnie, bardzo dobra opieka pedagogiczna, psychologiczna i logopedyczna, spore zaangażowanie pań - widać, że dziećmi zajmują się z powołania. Oliwka nauczyła się tam tak dużo piosenek i wierszyków, różnych zabaw, jak by to było przedszkole a nie żłobek, a w paniach była zakochana.
    Na temat żłobka na Błoniu niestety nic nie wiem.

3. reklama
  4. Justyna76

Dziękuję:happy:
    Czekam na wypowiedzi kolejnych mam

5. soppana

soppana Fanka BB :)

witaj
    mój synek chodził do tego żłobka prawie dwa lata i ogólnie byłam zadowolona z tamtejszej opieki
    panie z grupy maluchów starsze, doświadczone ale trochę chyba znużone i czasami mało sympatyczne, zwłaszcza w stosunku do młodych mam pozwalały sobie na krytyczne teksty ( byłam świadkiem ale i sama doświadczyłam), ale w stosunku do dzieci ok, zawsze uśmiechnięte i miłe, dzieci czyste, najedzone i zadowolone:-)
    w starszej grupie ( na Ip) panie zdecydowanie młodsze i tu byłam wręcz zachwycona, Ignaś chodził bardzo chętnie, nauczył się dużo mówić, śpiewać, tańczyć a pewna pani Beatka - anioł dla dzieci nauczyła go siusiać na nocnik. Było mnóstwo zajęć tanecznych i plastycznych, tak jak napisała Kasiad - jakby to było przedszkole a nie żłobek (ale to w starszej grupie, nie wiem w jakim wieku jest twoja córka)

6. Justyna76

Moja Patrycja ma prawie 16 miesięcy, będzie jeszcze w grupie maluchów, ponoć dzieci są w niej aż nie skończą 1,5 roku, ale nie wiem czy faktycznie, bo to by oznaczało że za 2 miesiące przeszłaby na I pietro.
    Póki co dziękuję za opinie które są dla mnie budujące, bo ważne by panie były miłe dla dzieci, bo ja sobie poradzę:)

Ostatnia edycja: 28 Sierpień 2010
  7. Justyna76

Nie ma więcej mam, które mają dzieci w żłobkach???

8. soppana

soppana Fanka BB :)

bardzo prawdopodobne jest, że Twoja córcia przejdzie do starszej grupy od nowego roku, bo tak to wyglądało u nas - nie przenoszą jednego dziecka tylko jak się uzbiera grupka 4-5 tak żeby było im raźniej:tak:
    na pewno początki bedą trudne, bo nawet jeśli Twoje dziecko nie będzie płakać to będzie tam kilkoro innych "ryczących" i wtedy łatwo o zbiorowy płacz:-) mój Ignaś pierwsze dwa dni szedł chętnie, potem miał tydzień kryzysu, potem było już dobrze i dopadła go choroba a powrót po chorobie to od nowa etap przyzwyczajania:baffled:
    mimo to uważam żłobek za przyjazne i bezpieczne miejsce dla dziecka

Poleć forum