reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki w Bydgoszczy

Justyna76

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2010
Postów
15
Miasto
Bydgoszcz
Witajcie,
Mam pytanie do mam które oddają dzieci do bydgoskich żłobków. Najbardziej interesuje mnie żłobek na Błoniu przy ul. Kasprzaka. Jakie są wasze opinie o tych miejscach, jak czują się tam Wasze pociechy. Moja córeczka idzie pierwszy raz 1 września. Czekam na odpowiedzi:-)
 
reklama
Moja Oliwka chodziła do żłobka z zeszłym roku - do "Muszelki" na Bartodziejach. Żłobek super jak dla mnie, bardzo dobra opieka pedagogiczna, psychologiczna i logopedyczna, spore zaangażowanie pań - widać, że dziećmi zajmują się z powołania. Oliwka nauczyła się tam tak dużo piosenek i wierszyków, różnych zabaw, jak by to było przedszkole a nie żłobek, a w paniach była zakochana.
Na temat żłobka na Błoniu niestety nic nie wiem.
 
witaj
mój synek chodził do tego żłobka prawie dwa lata i ogólnie byłam zadowolona z tamtejszej opieki
panie z grupy maluchów starsze, doświadczone ale trochę chyba znużone i czasami mało sympatyczne, zwłaszcza w stosunku do młodych mam pozwalały sobie na krytyczne teksty ( byłam świadkiem ale i sama doświadczyłam), ale w stosunku do dzieci ok, zawsze uśmiechnięte i miłe, dzieci czyste, najedzone i zadowolone:-)
w starszej grupie ( na Ip) panie zdecydowanie młodsze i tu byłam wręcz zachwycona, Ignaś chodził bardzo chętnie, nauczył się dużo mówić, śpiewać, tańczyć a pewna pani Beatka - anioł dla dzieci nauczyła go siusiać na nocnik. Było mnóstwo zajęć tanecznych i plastycznych, tak jak napisała Kasiad - jakby to było przedszkole a nie żłobek (ale to w starszej grupie, nie wiem w jakim wieku jest twoja córka)
 
Moja Patrycja ma prawie 16 miesięcy, będzie jeszcze w grupie maluchów, ponoć dzieci są w niej aż nie skończą 1,5 roku, ale nie wiem czy faktycznie, bo to by oznaczało że za 2 miesiące przeszłaby na I pietro.
Póki co dziękuję za opinie które są dla mnie budujące, bo ważne by panie były miłe dla dzieci, bo ja sobie poradzę:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
bardzo prawdopodobne jest, że Twoja córcia przejdzie do starszej grupy od nowego roku, bo tak to wyglądało u nas - nie przenoszą jednego dziecka tylko jak się uzbiera grupka 4-5 tak żeby było im raźniej:tak:
na pewno początki bedą trudne, bo nawet jeśli Twoje dziecko nie będzie płakać to będzie tam kilkoro innych "ryczących" i wtedy łatwo o zbiorowy płacz:-) mój Ignaś pierwsze dwa dni szedł chętnie, potem miał tydzień kryzysu, potem było już dobrze i dopadła go choroba a powrót po chorobie to od nowa etap przyzwyczajania:baffled:
mimo to uważam żłobek za przyjazne i bezpieczne miejsce dla dziecka
 
Do góry