reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki w Krakowie

Drogie mamy, postanowiłam dołożyć również swoją opinię do wątku ponieważ jeszcze niedawno byłam w podobnej sytuacji poszukiwań najlepszej opieki dla swojego bąbla. Wspólnie z mężem postanowiliśmy zaufać "Cioci Ani" i nie żałujemy swojej decyzji.
Żłobek jest nowy, czysty w cichej, przyjaznej okolicy (z dala od zgiełku ulicy w domku jednorodzinnym z własnym ogródkiem).
Panują tam prawdziwie domowe warunki, co było dla mnie bardzo istotnym kryterium. Ciocie są bardzo sympatyczne, a co dla mnie najważniejsze, z wielkim sercem dla dzieciaków.
Odkąd córka chodzi do złobka bardzo sprawnie się rozwija i codziennie zaskakuje mnie nowymi umiejętnościami. Widać, że brakowało jej w domu kontaktu z rówieśnikami a tego nie zapewni nawet najlepsza niania :(.
To co dla mnie osobiście było bardzo ważne to kwestia wyżywienia. Moja córka jet dzieckiem alergicznym więc ucieszyla
mnie możliwość przynoszenia własnych posiłków tak aby mieć pod kontrolą wszystko co dziecko zjada.
Po pewnym czasie stopniowo skorzystaliśmy z oferty żłobka, dieta pilnowana jest naprawdę bardzo restrykcyjnie.
Panie bardzo dbają aby lista alergenów była przestrzegana, co potwierdza fakt że córka nie ma problemów skórnych.
Zresztą kwestia posiłków jest sprawą bardzo elastyczną i w gruncie rzeczy rodzic może zdecydować co jego dziecko zje,
ponieważ żłobek nie narzuca własnych posiłków i wszystko można "dogadać" z Pania Dyrektor.
Jako podsumowanie opisze sytuacje kiedy to w weekendy nasza córka robi nam awantury pod drzwiami- ponieważ chce iść do żłobka i to
jest dla mnie najlepsza recenzja tego miejsca.Jako mama szczerze polecam. Zresztą zamin zdecydowaliśmy się podpisać
umowę mogliśmy sami zobaczyć to miejsce i porozmawiać osobiście z osobami które pozniej beda opiekować się naszym skarbem,
Zachęcam więc do wizyty. Mam nadzieje ze moje doswiadczenia choc troche pomoga wam w podjeciu trudnej decyzji
komu powierzyc opieke nad swoim dzieckiem.


 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam,

Mama, która zadała pytanie pewnie wybrała już żłobek. Już raz pisałam o tym w innym wątku, szczerze polecam żłobek cioci Ani na ulicy Wandejskiej. Wspaniałe miejsce, profesjonalna opiera nad dziećmi, ciekawe zajęcia.
Mój synek z uśmiechem przychodzi do cioci Ani. Nieraz zdarza się tak, że w domu przy śniadaniu marudzi, mam wrażenie, że dziecko wstało lewą nogą, a jak tylko wchodzimy do żłobka - uśmiech.
Pani dyrektor jest osobą rozumiejącą obawy rodziców, otwartą na ich zmieniające się potrzeby. Wszystkie informacje podane na stronie internetowej www.[B]zlobek-cioci-ani.pl [/B]są zgodne z prawdą.
Przed decyzją o regularnym chodzeniu do żłobka mogłam z Jaśkiem odbyć adaptację, która w sumie okazała się zbędna. Już drugiego dnia Jasiek - 10 miesięcy miał - się mną nie interesował i został bez problemu sam na 4 godziny.
Ponieważ nie wiedzieliśmy, jak Jasiek będzie w dłuższej perspektywie reagował na żłobek, wykupiliśmy jeden abonament, bez podpisywania umowy - pani Dyrektor sama proponuje różne rozwiązania w zależności od potrzeb.
Zabawny jest fakt, że drugiego dnia w żłobku Jasiek zaczął raczkować. Śmialiśmy się z mężem, że dzięki żłobkowi i obecności dzieci robi takie postępy.
 
Ostatnia edycja:
Polecam żłobek samorząedowy na os. Centrum A. Moje dziecko bardzo zadowolone, czasem nie chce wracać do domu!, no pięknie nauczony korzystania z nocnika :)
Ja jestem troszkę mniej zadowolona, bo niestety często wraca podrapany lub pogryziony - chciałabym, żeby w tej kwestii zrobiono coś więcej, ale to raczej już kwestia rodziców...

I polecam też żłobek prywatny Kubuś i Przyjaciele na os. Akademickim. Synek chodził tam przez 6 miesięcy dopóki się nie dostał do samorządowego - ogólnie w porządku, chodził chętnie, na plus to, że stworzyli własny, ogrodzony plac zabaw.
 
Zapraszam wszystkich rodziców do Żłobka z indywidualnym podejściem do dzieci, rodziców oraz godzin pracy. Żłobek Mini Mini mieści się w bardzo dogodnej lokalizacji, łatwo do nas dojechać z dzielnic takich jak Bieńczyce, Czyżyny, Mistrzejowice, Nowa Huta a nawet Węgrzce, Michałowice, Proszowice, Wawrzeńczyce, Niepołomice i Kłaj (wszystko zależy od tego gdzie pracują rodzice lub opiekunowie). Żłobek posiada monitoring (rodzice mogą zawsze zobaczyć co dzieje się z ich pociechą). Dzieci mają mnóstwo ciekawych zajęć i zabaw. Mogą u nas czuć się bezpieczne, szanowane i kochane. Żłobek spełnia wszystkie wymogi sanepidu oraz straży pożarnej. Jeśli chcecie zobaczyć jak pracujemy to wystarczy umówić się na spotkanie, przyjść i zobaczyć. Wszystkie informacje są dostępne na naszej stronie www.zlobekminimini.pl oraz facebooku https://www.facebook.com/miniminizlobek?ref=hl
 
Hej Poszukuje żlobka/przedszkola dla 2 latka okolice ruczaju/osiedle podwawelski ? Ktoś coś mógłby polecić ????

Młody to tej pory chodził do Aniołka Stróża w Wieliczce .. niestety się przeprowadzamy :( A U aniołka stróża polecam bardzo - młody mówi zdaniami podrzędnie i współrzędnie złożonymi, co jest zasługą cioć i dzieciaczków niż rodziców. Uwielbia swoje ciocie, kiedyś powiedział ze nie kocha mamy - kocha tylko ciocię Edytę, drugiego dnia kochał tylko ciocię Karolinę no cóż .. .w jego wieku stałość nie jest wskazana.
 
reklama
Witajcie,

Zakładam nowy temat, ponieważ tamten żłobkowy jest bardzo ogólny, a potrzebuję precyzyjnej informacji.
Szukam prywatnego żłobka w Krakowie na Ruczaju, gdzie bez obaw będę mogła zostawić dziecko na 2-3 godziny dziennie, bez wyżywienia (bądź z samym deserem lub 2 śniadaniem), przed lub po obiedzie tak, by mógł trochę pobyć z innymi dziećmi, bo bardzo mu tego brakuje. Bardzo ważna jest dla mnie lokalizacja- konkretnie chodzi o Ruczaj, interesuje mnie względnie nowy, czysty żłobek. Atrakcje dodatkowe, typu angielski, na tym etapie (13 mies.) nie są konieczne, bardziej zależy mi na sympatycznej "cioci". Niestety, nie wszystkie żłobki posiadają opiekę "godzinową". Aktualnie, po przeglądnięciu stron internetowych, trafiłam na dwa, które to proponują:

Misie- Pysie w Pasażu Ruczaj na Raciborskiej i Żłobek Cioci Ani (Wandejska). Czy któraś z krakowskich Mam jest w stanie coś więcej na temat tych dwóch powiedzieć?Ewentualnie polecić jakąś inną placówkę?

Z góry Wam serdecznie dziękuję
Pozdrawiam

Witam,

Chciałabym podzielić się opinią na temat Żłobka Cioci Ani. Jest to miejsce, gdzie mój synek czuł się naprawdę szczęśliwy. Panie profesjonalnie opiekują się dziećmi i wkładają w to całe serce, a to owocuje wielką sympatią jaką synek im okazywał. Pani Dyrektor to osoba , która doskonale rozumie obawy rodziców i umie wyjść im naprzeciw. Bardzo polecam to miejsce.
 
Do góry